Yılbaşı

CICEKSEPETI.COM 2010 ÇİÇEKLERİ VE 2011 BAHÇE TRENDLERİ

2010 bitti bitiyor. Yeni yılın gelmesi ile birllikte hayatımıza yeni trendler de geliyor tabii. Trend dediğiniz sadece moda sektöründe olmuyor artık. Her sektörün kendine has bir trendi var. Bahçe ve çiçek sektörünün neyi eksik?

Bahçe ve çiçek sektörünün dünyaca ünlü Hollandalı trend uzmanı Aafje Nijman’a göre 2011 yılında bahçeler evlerin iyi, akıllı, şık ve aynı zamanda da doğal döşenmiş oturma odası gibi görünecekmiş. Yeni trend buymuş. Bir de dikey bahçe konsepti geliyormuş. Dikey bahçe konseptinden kasıt, bahçe duvarlarının da yeşillik ve çiçeklerle donatılması.

Nijman’a göre yeni yılda bahçelerde organik şekiller olacak. Bu ne demek? Yani, bahçe tasarımları bahçeyi doğadan kopuk göstermeyecek biçimde, fakat bir o kadar da özel olarak tasarlanmış olacak.  Bahçelerde her şey doğal, kendiliğinden gelişmiş gibi görünecek fakat çiçeklerinizi koyduğunuz yerler ve çiçeklerinizin tasarımları özel olarak ayarlanmış olacak. Kısacası gizli tasarım yapılacak. Hafif makyajla, makyajsız doğal görünüm elde etmek gibi…

Trend bu, şimdiden hazırlanın.

2010’da çiçek sepetinden en çok sipariş verilen çiçekler:

Özel günler yoğunlukta olmak üzere ciceksepeti.com’dan bütün sene çiçek gönderildi; birçok kişinin yüzü güldü, birçok kişi barıştı, birçok kişi çiçeklerle kutlama yaptı bu çiçeklerle.  En çok ‘Vazoda 40 adet kırmızı gül’ ve ‘Kare fanusta beyaz lilyum ve kırmızı güller’ gönderildi. Romantik bir yıl oldu yani.

Lilyum ve şebboylar üçüncü sırada, orkide ise dördüncü sırada yer aldı.

İşte 2010 yılında ciceksepeti.com’da en çok sipariş verilen çiçekler:

1. Vazoda 40 adet kırmızı gül

2. Kare fanusda beyaz lilyum ve kırmızı güller

3. Seramikte beyaz gerbera lilyum ve şebboylar

4. Beyaz phalaenopsis orkide

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir