Kültür & SanatKitap

2022’de Mutlaka Okumanız Gereken Kitaplar

2022 yılının ilk yarısını geride bıraktık. Siz de bu sene, geçen senelere oranla daha fazla kitap okumayı kendinize hedef edindiyseniz ya da kitap önerileri istiyorsanız, 2022’de mutlaka okumanız gereken kitaplar listesine göz atabilirsiniz!

Kitap okumak kimileri için bir hobi kimileri için de her gün gerçekleştirilen bir aktivitedir. Son yıllarda elektronik kitapların ve okuyucularının da artması ile teknolojiye de entegre olan bu yüz binlerce yıllık gelenek, tüm devirlerde popülaritesinden hiçbir şey kaybetmeyecek. Ayrıca kitap okumanın faydalarının da çok fazla olduğunuz hepimiz biliyoruz. Siz de bu yıl daha fazla kitap okumak istiyorsanız, hazırladığımız bu listeye göz atabilirsiniz. Listenize hemen eklemeniz gereken kitaplar, yazımızın devamında sizi bekliyor!

2022’de Okumanız Gereken Kitaplar

1-) Kurtlarla Koşan Kadınlar I Clarissa P. Estes

2-) Seyir I Piraye

SEYİR PİRAYE
Mutlaka Okumanız Gereken Kitaplar, Seyir

Seyir, 2021 yılının en çok okunan kitaplarından biriydi. Ama siz henüz bu kitaba bir şans vermediyseniz, 2022 yılında mutlaka okunacaklar listenize eklemelisiniz! Bu kitap, aslında bir dönüşümün kitabı. “Seyir eden misin, seyreden misin bu alemde?” bu sorunun cevabını bulmanızı sağlıyor. Aşkı, ayrılığı, kendini ve sevgiyi bulmaya yönelik bir kitap yani. İnsanı kadın üzerinden anlatan bir yolculuğa çıkarıyor okuyucuyu. İnsanlık halini kadın ana karakteri üzerinden anlatan bu kitap ile siz de zihninizi özgürleştirebilirsiniz. Seyir romanı ile siz de bir dönüşüm yolculuğunu başlatabilirsiniz!

3-) Bir Ömür Nasıl Yaşanır? I İlber Ortaylı

okumanız gereken kitaplar
2022’de Mutlaka Okumanız Gereken Kitaplar, Bir Ömür Nasıl Yaşanır?

Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler sunan kitap, Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın hayata dair tavsiyelerini barındıran bir kişisel gelişim kitabı. Her yaştan insanın kendine bir pay çıkarıp faydalanabileceği kitapta İlber Hoca, tecrübelerinden yola çıkarak bilge tavsiyelerde bulunuyor. Çocukluktan yetişkinliğe, hayatın her aşamasında faydalanabilinecek bu çözümler ile Bir Ömür Nasıl Yaşanır? bize anlatan kitap, hayatımızın her anında ihtiyacımız olacak türden bir el kitabı. Hemen şimdi, size yol gösterecek bu kitabı satın alabilirsiniz!

4-) Pastoral Senfoni I André Gide

Mutlaka Okumanız Gereken Kitaplar
2022’de Mutlaka Okumanız Gereken Kitaplar, Pastoral Senfoni

Hafta sonu bir çırpıda okuyacağınız enfes bir kitap arıyorsanız Pastoral Senfoni tam sizlik! Nobel Edebiyat Ödülü sahibi olan bu eser; kör bir kızın doğayı, hayatı ve duyguları algılayışını anlıyor. Maddi ve manevi körlük ile günah arasında sıkışmış varoluşların alıntısı olan bu kitap ile siz de hafta sonunuzu edebi bir ziyafet katabilirsiniz! Ayrıca André Gide kaleminden okuyacağınız ilk kitapsa, size eşsiz bir keyif sunacak diyebiliriz!

5-) Fahrenheit 451 I Ray Bradbury

Bir kitap okudum ve hayatım değişti mi demek istiyorsunuz? O kitap bu kitap olabilir. İlk olarak 1953 yılında basılan bu eser 2019 senesinin en çok okunanları arasına girdi. Eğer hala okumadıysanız, 2020’nin henüz çok başındayken bitirmenizi öneririz. Zira son zamanlarda herkes bu kitabı konuşuyor! Kimileri için aradan kaç yıl geçerse geçsin yazılmış en iyi bilim kurgu roman niteliği taşıyan kitapta baskıcı bir gelecek toplumu anlatılıyor.

6-) İnsan Neyle Yaşar? I Tolstoy

İnsan Neyle Yaşar (K.Kapak)
Mutlaka Okumanız Gereken En Güzel Kitaplar, İnsan Neyle Yaşar?

Tolstoy’un en etkileyici kitaplarından biridir İnsan Neyle Yaşar? kitabı. Hayatın içinden bir kitap diyebiliriz bu kitap. Hayatın içinden, hayata dair.. Bu eşsiz kitap, her birinden farklı dersler çıkarabileceğiniz hikayeler içeriyor. Her bir öykü, farklı dersler veriyor. Bu kitabın her bir satırında yaşamla ilgili ayrıntılar bulabileceksiniz. Ayrıca içinizi ısıtacak hikayelere tanıklık edeceksiniz.

7-) Ben Kirke I Madeline Miller

Ben Kirke
Mitolojiyi Çok Sevmenizi Sağlayacak Kitaplardan Biri, Ben, Kirke

Yunan mitolojisi sevenler burada mı? Bu kitabı, geçtiğimiz yıl okumadıysanız artık tam zamanı! Ben, Kirke kitabı aslında daha çok bir kahramanlık hikayesi. Ama alıştığımızın aksine; erkeklerin, savaşçıların, kralların ağzında anlatılan bir hikaye değil. Onun yerine, hikayelere kadınların gözünden bakmamızı sağlayan bir kitap. Hiç bilmediğiniz, duymadığınız ve sizi şaşırtacak bilgilerin yer aldığı bu kitap ile siz de mitolojiye yeniden alık olabilirsiniz. Hem çok mutlu edecek hem de mitolojiye daha da sıkı sarılmanızı sağlayacak bu kitaba 2022’de bir şans verin. Güneş Tanrısı Helios’un kızlarından biri olan Kirke’nin hikayesini anlatan kitap ile siz de çok cesur ve özgüvenli hissedebilirsiniz!

Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde çok çeşitli kitapları bulabilirsiniz. Ama bu yazıdaki kitaplar, 2022’de mutlaka şans vermeniz gerektiğini düşündüklerimizden! Ayrıca çalışma kitapları, hikayeler, masallar, karikatürler… Çok çeşitli kitapları online olarak bulabilirsiniz. Ayrıca farklı indirimlerden ve kampanyalardan da faydalanabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir