Hediye Önerileri

2021’e Özel Ajanda, Kalem ve Takvimler

Günlük hayatta ve iş hayatında düzenli olmak size her zaman vakit kazandırır. Doğru zamanda, doğru işe vakit ayırmak ve en önemlisi verimli çalışmanın yolu iyi planlamadır. Ajanda / Planner kullanımı hayatınızı düzene sokmak ve yapmanız gerekenleri listeleyip takip etmek adına oldukça rahat etmenizi sağlayacak bir yöntemdir. Fakat “Daha önce hiç ajanda kullanmadım, nasıl plan yapılır tam olarak bilmiyorum.” gibi sorularınız varsa doğru ajanda kullanımı için size yardımcı olacak ipuçları vereceğiz. O zaman 2021’e özel ajanda, kalem ve takvimler ile hayatınızı kolaylaştıracak tavsiyelerimize başlayalım.

Her yeni yıl, yeni umutlar ve başlangıçlar vadeder. Hemen hemen herkeste yeni yıl ile birlikte hayatında bazı şeyleri değiştireceğini, daha planlı ve programlı olacağını, hayatına bir düzen getireceğini söyler veya en azından düşünür. Eğer siz düşünmek ile kalmayıp eyleme geçmeye karar verdiyseniz ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız doğru yere geldiniz.

Ajandalar, günlük hayatı planlamak adına kullanılan araçların başında gelir. Özellikle okulda ve işte notların daha kalıcı şekilde kaydedilebilmesi için muazzam bir yardımcıdır. Takvimler ise gün gün takip etmenin yanı sıra genel olarak ay planını çıkarmanız, yılın çeyreğinde veya tamamında istediklerinizi planlamanız adına önemlidir. Şimdi gelin ajanda ve takvim kullanımında dikkat etmeniz gerekenlere birlikte bakalım…

Düzenli Ajanda Kullanımı İçin İpuçları

Ajanda, kalem ve takvim - ajanda kullanımı
Düzenli ajanda kullanımı hayatınızı büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.
  • Ajanda kullanımına başladığınız ilk günlerde düzenli bir planlama yapabilir ama zamanla bu düzeni kaybedebilirsiniz. Bu nedenle en başta sizi yormayacak ve devam ettirebileceğiniz bir düzen oluşturmalısınız. Alacağınız notları belli bir düzene göre belirlemeli, farklı kalem ve renk kullanımıyla bu düzeni desteklemelisiniz.
  • Ajandanın daha kullanışlı olması adına renklerin kullanılması oldukça önemlidir. Bu nedenle farklı renkte birkaç kalem edinmeniz faydalı olacaktır. Örneğin, hafta içi çalışıyorsanız haftanın her günü için bir renk seçebilir, tüm notlarınızı o gün o renk ile alabilirsiniz. Bu sayede haftanın belirli günlerinde yaptığınız işleri fark etmeniz daha kolay olur. Farklı işler ve günler için renk kodları kullanmanız, notları daha kolay fark etmenize veya toplantınızı unutsanız da hatırlamanıza yardımcı olacaktır.
  • Ajanda kullanımından tam olarak verim almak istiyorsanız notlarınızı zamanında almanız oldukça önemlidir. Toplantı veya iş sırasında ajandanızın yanınızda olmasına özen göstermeli ve mutlaka not almalısınız. Kişisel ajanda seçiminde pratik şekilde taşıyabileceğiniz ajanda modellerini kullanmanız daha faydalı olacaktır.
  • Son olarak ajanda içerisinde çalakalem yazılmış çok fazla not olması kontrol etmeyi ve takibi zorlaştırır. Bu nedenle ajandanızı temel olarak iki gruba ayırabilirsiniz. Örneğin; “Yapılacak işler” ve “Katılacak toplantılar” gibi… Burada yaptığınız ve tamamladığınız işlerin üzerini çizmeniz oldukça önemlidir. Eğer çalışma devam ediyorsa veya kesinleşmemiş bir durum varsa yeni güne, farklı bir not ile girmeniz gerekir. Bu sayede güncel bir şekilde takip sağlayabilirsiniz. Tamamlanan işlerin üzerini çizmeniz gün içerisindeki motivasyonunuza da olumlu yansıyacaktır.

Ajanda kullanımına dair ipuçlarını sıraladığımıza göre sıra geldi önerilerimize…

2021’e Özel Ajanda, Kalem ve Takvim Önerileri

1-) 2021 Akademik Ajanda

Ajanda, kalem ve takvim - akademik ajanda
Özel tasarım 2021 Etkinlik Ajandası 13,5 x 21cm boyutlarındadır.

Kıpır kıpır, canlı ve sıcak tasarımlar hoşunuza gidiyorsa yaz bahçesi tasarımlı 2021 Akademik Ajanda tam size göre diyebiliriz. Oldukça kullanışlı olan bu ajandaya günlük, haftalık notlarınızı almanın yanı sıra unutmamanız gereken özel günleri, yıllık planlarınızı, ders programlarınızı not edebilirsiniz. İçerisinde yer alan takvim ve resmi tatil günleri ile programlarınızı yapmanız da oldukça kolaylaşır.

2-) İsme Özel Günlük Ajanda ve Kalem

Ajanda, kalem ve takvim - isme özel ajanda
İsme özel ajandanın 6 farklı renk seçeneği bulunmaktadır.

Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz veya günlük hayatınızda kullanabileceğiniz isme özel Color Serisi Ajanda, mıknatıs kilitlidir ve deri malzemeden üretilmiştir. 17 x 24 cm boyutundaki ajandaya yazılan isimler lazer baskı tekniği ile yazılmaktadır. Bu özel ajanda, kağıt kalitesi, takvimi, günlük kullanım için uygun alanları ve isminize özel kalemi ile iş hayatınızı kolaylaştıracak, daha planlı günler geçirmenize yardımcı olacak.

3-) Harry Potter Ajanda

Ajanda, kalem ve takvim - harry potter ajanda
Harry Potter Ajandası, sizi büyücülük dünyasında yaşanmış önemli olayları hatırlatacak.

Harry Potter hayranıysanız veya hayranı olan bir sevdiğiniz varsa 2021 yılını unutulmaz kılabilirsiniz. Harry Potter Ajandası, tema sayfaları, karakter sayfaları, özel bulmaca ve boyama bölümleri ile dolu dolu bir yıl geçirmenize yardımcı olacak. Ayrıca ajandayla birlikte Hogwart kabul mektubu geliyor! Sevdiklerinize ve size bol sihirli bir yıl diliyoruz. :)

4-) Haftalık Ajanda

Ajanda, kalem ve takvim - haftalık ajanda
Günlük ve haftalık planlarınızı keyifle not edeceğiniz 2021 ajandasını severek kullanacaksınız.

İşlerini haftalık olarak takip etmeyi seven ve programlayanlar için 2021 Haftalık Ajanda biçilmiş kaftan! Haftanın 7 gününü tek bir yerde görebileceğiniz özel tasarımı olan bu ajandanın sol kısmında ise yapılacaklar listesi bulunuyor. Ayrıca notları renklendirmek için stickerlar, yapmak istediğiniz şeyler için özel not alanları, planlarını çizmeyi sevenler için plan sayfası, kahve molasında eşlik edecek kahve yapımı hakkında özel bilgiler sayfası bu ajanda da sizi bekliyor.

5-) 365 Mutlu Yeni Gün Ajandası

Ajanda, kalem ve takvim - 365 gün ajanda
Kendine veya sevdiklerine harika bir yıl hediye et! 

Yeni yıl mottosu her zaman bellidir. “Bu yıl hepsinden farklı olacak, birçok şey yapacağım ve hepsini de gerçekten yapacağım.” Eğer siz de bu motto ile yıla girdiyseniz 365 Mutlu Yeni Gün Ajandası tam size göre! İçerisinde yapmak istedikleri için özel plan alanları, özel not alanları, mottolu sayfalar, izlenen filmler, okunan kitaplar, gidilen mekanlar hepsi için alanlar mevcut. Bu ajanda için sonrasında anı defterine dönüşecek özel bir planlayıcı diyebiliriz.

6-) Kanguru Cepli Ajanda ve Kalem Seti

Ajanda, kalem ve takvim - kanguru cepli ajanda
İsme özel olarak hazırlanan ajandanın yanında roller kalem hediyedir.

Devir teknoloji devri ve malum akıllı telefon yanımızda olmadan bir adım bile atmıyoruz. Bazen telefonu koyacak cep olmuyor bazen de sağda solda arayıp bulamıyoruz. Yanınızdan ayırmayacağınız ajandanızda bir telefon ve kart gözü olsa süper olurdu değil mi? Kanguru Cepli Ajanda tam da bu durumlar düşünülerek tasarlanmış bir ürün. Üzerinde yer alan bir küçük  bir de büyük cep sayesinde telefon ve kartlarınızı ajanda üzerinde taşıyabilirsiniz. Günlük notlarınız ve planlarınız için kullanabileceğiniz şık ajanda özel tasarım termo deri malzemeden üretilmiştir.

7-) 2021 Astroloji Ajandası

Ajanda, kalem ve takvim - astroloji ajandası
2021 yılında gerçekleşecek tüm gezegen geçişlerini ve etkili açılarını 2021 Astroloji Ajandası içinde bulabilirsiniz.

2021 yılı için plan yaparken gökyüzünden yani astrolojiden destek almaya ne dersiniz? 2021 Astroloji Ajandası sayesinde hayatınızı daha aktif ve verimli kullanabilir, hangi dönemde hangi işlerin sizin için ideal olacağını görerek planlar yapabilirsiniz. Her seviyeden astroloji ile ilgilenenlerin bayılacağı bu özel ajanda içinde özel notlar ve çok daha fazlası sizi bekliyor.

Farklı tür ve marka ajandalar için ajanda sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

8 -) 2021 Takvimi Küçük Prens 

Ajanda, kalem ve takvim - küçük prens takvim
Küçük Prens Takvimi, kitap ayracı olarak kullanabilirsiniz.

Sevdiklerinizi veya kendinizi mutlu etmeniz için harika bir önerimiz var; Küçük Prens Takvim. Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry tarafından yazılan Küçük Prens, dünya tarihinde ikon haline gelmiş bir karakter. Sevginin gücünü ve değerini anlatan bu özel kitap üzerinden tasarlanan takvimi; masa takvimi olarak kullanabilir, mantar pano ya da metal panolarınıza pinleyebilirsiniz.

9-) 2021 Şövale Masa Takvimi

Ajanda, kalem ve takvim - şövalye takvim
Kişiye Özel Masa Takvimi, 9*12,7 cm fotoğraf baskı alanına sahiptir.

Masa takvimi, dekoratif bir ürün olmanın yanı sıra düzen sağlamak adına oldukça önemli bir yardımcıdır. Özel olarak tasarlan Kişiye Özel 2021 Şövale Takvimi, sevdiklerinizin veya sizin istediğiniz 12 adet fotoğrafa göre hazırlanır.

10-) Soft Renkli 6’lı Keçeli Kalem

Ajanda, kalem ve takvim - keçeli kalem
Okulda veya ofisde kullanabileceğiniz rengarenk keçeli kalemler.

Ajanda kullanımı sırasında farklı renklerde kalemler kullanmak oldukça faydalıdır. Gözden kaçanları yakalamak veya önemli noktaların altını çizmek için kullanabileceğiniz Soft Renkli 6’lı Keçeli Kalem, en büyük yardımcılarınızdan olacak.

11-) Faber-Castell Tükenmez Kalem Set

Ajanda, kalem ve takvim - tükenmez kalem
Renkli tükenmez kalemler, düzenli ajanda kullanımı adına oldukça önemlidir.

Yukarıda belirttiğimiz gibi renkli kalem kullanımı daha sağlıklı plan yapmanıza yardımcı olur. Haftanın her günü için farklı renkte kullanabileceğiniz Faber-Castell Tükenmez Kalem Seti, 6 farklı renkten oluşmaktadır.

12-) Stabilo Özel Set

Ajanda, kalem ve takvim - stabilo set
Stabilo set içerisinde her durum ve ana uygun kalem bulabilirsiniz.

Sadece ajanda kullanımı için değil her yerde kullanabileceğiniz Stabilo kalemler, hayatınıza renk ve kolaylık katacak. Set içerisinde; 6 adet Stabilo Swing Cool , 6 adet Stabilo Boss, 6 adet Stabilo Boss Minilove, 8 adet Stabilo Point 88 ve 8 adet Stabilo Pen 68 bulunmaktadır.

2021’e özel ajanda, kalem ve defterler ÇiçekSepeti‘nde sizi bekliyor. Birbirinden farklı, kişiselleştirilmiş özel setleri, uygun fiyat ve farklı ödeme seçenekleri ile sipariş edebilirsiniz. İlginizi çekebilecek diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir