Trend

2024 Düğün Trendleri Nelerdir?

Yaz aylarının başlamasıyla düğün sezonu başladı ve herkes organizasyon için ne yapacağını düşünür oldu. Pandemi etkisinden çıktığımız şu günlerde her ne kadar önlem almakta fayda olsa da sevdiklerinizle birlikte harika bir düğün organizasyonu yapabilirsiniz. Tabii artık öyle devasa kalabalıklar yerine minimal düğünlerin daha moda… Peki, 2024 düğün trendleri neler, bu sene evlenecekler nelere dikkat etmeli, düğün planında neler öne çıkmalı? Gelin adım adım birlikte bakalım.

Düğün, sevdiklerinizle birlikte sizin için oldukça önemli ve değerli olan bir anı kutlama vesilesidir. Fakat oldukça meşakkatli olduğu bir gerçektir. Gelin saçından mekanına, düğün pastasından davetlilere, müziklerden düğün temasına kadar birçok detayı düşünmek gerekir. Tabii ki bir de her sene değişen trendler var. İşte bu nedenle hayalinizdeki düğünü yaratmak bazen size oldukça zor gelebilir.

En Yeni Düğün Trendleri

Bu yazımızda biraz olsun size yardımcı olmak adına 2024 düğün trendlerinden bahsedeceğiz. Böylece birkaç konuda belki de düşünmenize gerek kalmaz ve planlamayı daha hızlı yapabilirsiniz.  

1-) 2024’ün Rengi “Şeftali Tüyü” ile Düğüne Hareket Katın

Düğünün rengi, düğünün temasının temelini oluşturur. Bu nedenle rengi seçmek birçok şeyin belirlenmesinde önemlidir.

Bu senenin rengi Pantone tarafından “şeftali tüyü” olarak belirlendi. Bu renk; şefkat ve empati mesajı ileten, besleyici, rahat duyarlılığı insanları bir araya getiren ve dokunma hissi uyandıran bir renk olarak öne çıkıyor. Dekorasyondan pastaya, çiçeklerden aksesuarlara kadar birçok yerde yılın rengini kullanarak oldukça güzel bir ortam yaratabilirsiniz.

2-) Doğallık ve Yenilenebilirlik Ön Planda Olsun

Düğün trendleri - hediyelikler
Düğün planlamasında yer alan geleneksel detaylar artık daha sürdürülebilir şekilde yapılıyor.

Düğün davetiyesini kağıda basmak yerine dijital olarak dağıtılan davetiyeler artık daha popüler. Bunun dışında çevreye duyarlı düğün temaları ise ön planda. Sıcak, Retro ve oldukça doğal ortamlar oluşturarak sevdiklerinizle harika vakit geçirebilirsiniz. Örneğin; canlı bitkiler ile düğün hediyeleri yapmak ve masa tasarımlarında tamamen atık üretmeyen doğal ürünler tercih etmek hem çevreye hem size daha faydalı olabilir.

3-) Samimi Bir Ortam Oluşturmaya Çalışın

Düğün trendleri - dekorasyon
Sade ve doğal ortamlar sayesinde daha samimi bir kutlama yapabilirsiniz.

Pandemi sonrasında düğünler artık çok büyük davetler olmaktan çıktı ve daha çok minimal kutlamalara dönüştü. Haliyle bu durum, daha samimi ortamların oluşmasına vesile oldu. Sade, şık, doğal ve olduça sakin dekorasyonlar bu sene oldukça moda. Mekanın bir köşesinin eğlence için ayrıldığı diğer alanların ise koltuk, masalar ve halılarla kaplandığı bahçeler favori mekanlar arasında yer alıyor. Yani hem sade ve asil hem de lüks ve doğal konseptlerini bir arada hayata geçirmek bu senenin trendi diyebiliriz.

4-) Sade, şık ve Rahat Gelinlikler Tercih Edin

Düğün trendleri - gelinlik seçimi
Kendi tarzınızla düğün konseptini birleştirerek mükemmel gelinliğe ulaşabilirsiniz.

Düğün alanı, masalar, aksesuarlar vs. her şey tamamsa sıra geldi gelinlik modeline ve gelinlik aksesuarlarına. 2024 senesinde, geleneksel tasarımların modern yorumları oldukça popüler. Cesur ve çekici görünmek isteyenler için düşük omuzlar ve korseler; ihtişamlı görünmek isteyenler için kabarık modeller; minimal sevenler için ise akışkan elbiseler ve takımlar… Rahat etmenizi ön planda tutan ve oldukça şık görünen tasarımlarla düğünün yıldızı olmanız oldukça kolay olacaktır.

Makyaj olarak ise yine gelen konsepte uygun olan doğallık ön planda. Çünkü abartılı makyaj ve saç modelleri, genel konsepte aykırı duracaktır. Ek olarak zaten günümüzde abartılı makyajlar çok tercih edilen bir şey değil. Bu nedenle hızlıca yapılmış hissi veren ama oldukça doğal ve güzel görünen makyaj  ile güzelce yapılmış saç, gelinliğinizle bütünleşince muazzam görünmenizi sağlayacaktır.

5-) Rahat ve Dikkat Çekici Damatlıklara Yönelin

damatlık
Düğünün samimi ve doğal konsepti, damatlıkların da daha rahat olmasını sağlıyor.

Renkler, desenler rahat ve sportif tasarımlar, hepsini damatlık seçerken tercih edebilirsiniz. Üstelik seçtiğiniz takımı aksesuarlarla daha şık hale getirmeniz de mümkün. Yaka mendili yerine bir kuş tüyü veya güzel bir küçük çiçek buketi kullanabilirsiniz. Klasik olan frak damatlık modelleri ile tüvit kumaşlar ise popülerliğini bu senede korumaya devam ediyor.

6-) Kişiye Özel İkramlıklarla Sevdiklerinizi Mutlu Edin

ikramlıklar
Lezzetli ikramlıklara düğünün tadı başka bir seviyeye çıkacaktır.

Doğal ortamın getirileri düğün pastası ve ikramlıklarda da etkisini gösteriyor. Çok katlı düğün pastaları yerine iki katlı modeller seçilirken davetli sayısına göre özel olarak hazırlanan ikramlıklar daha ön planda. Tekli, mini ve oldukça lezzetli ikramlıkları sevdiklerinizin damak zevkine göre farklı seçeneklerde sunarak daha güzel bir ikram servisi oluşturabilirsiniz.

2024 düğün trendleri yazımız burada sona eriyor. Umarız size yardımcı olabilecek bazı tüyolar vermişizdir. Düğün hazırlıkları için ihtiyacınız olan tüm ürünleri Çiçeksepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir