TeknolojiMobil ÜrünlerTeknolojik ÜrünlerTrend

Beklemeye Değer: 2024 Yılında Çıkacak Telefonlar

Teknoloji düşkünleri buraya! 2024 yılında çıkacak telefonlar ve bu telefonların özelliklerine göz attınız mı? Hadi gelin, hep birlikte 2024 yılında çıkacak telefonlar hangileri, yakından bakalım!

Akıllı telefonlar, her geçen gün kullanımı artan telefonlar arasında yer alıyor. Hatta artık, eski teknolojiye sahip olan telefonları görmek de pek mümkün olmuyor. Teknolojinin yeri, gün geçtikçe daha da derinleşiyor ve bununla birlikte akıllı telefonlar da herkes için çok daha önemli bir hal alıyor. Ayrıca günlük işleri kolaylaştıran, rutin işleri çok daha basit şekilde tamamlamanıza yardımcı olan akıllı telefonlar her geçen yıl da yeni özellikler kazanıyor. 2024 yılında çıkacak telefonlar arasında Apple, Samsung, Xiaomi gibi markalar yerini her zaman koruyor. Bu markalar, farklı donanımlara sahip telefonları, kullanıcılar ile buluşturmaya hazırlanıyor. Peki 2024 yılında çıkacak telefonlar ve bu telefonların özellikleri neler olacak? Gelin, yakından bakalım!

Teknoloji tutkunlarının vazgeçilmezi olan elektronik dünyasına adım atın! En yeni ve en trend elektronik ürünleri keşfetmek için uygulamamızı hemen indirin!
👉 Play Store için tıklayın!
👉 App Store için tıklayın!
Akıllı telefonlardan son teknoloji bilgisayarlara, güncel elektronik cihazlarla dolu bu fırsatı kaçırmayın! 🌟

Yeni Çıkacak Akıllı Telefonlar

iPhone 16 Serisi

2024 yılında çıkacak telefonlar serisinin en merakla beklenen markası kesinlikle Apple oluyor. Apple, geçtiğimiz yıl iPhone 15 ile daha modern bir tasarımın altına imza atmıştı. Yeni seride de tasarım yönünün kuvvetli olması bekleniyor. İnce çerçeveler, bu seride de karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla daha büyük ekran da sizi bekliyor. Bu seri hakkında bilgiler her ne kadar kısıtlı olsa da, işlemci konusunda da oldukça iddialı olan Apple, bu seneye de damga vuracak.

iPhone SE 4

Apple, 2 senede bir yeni bir SE serisi ile karşımıza çıkıyor. Bu yıl da geleneği değiştirmeyecek gibi duruyor. Tasarım ve donanım anlamında zenginleşen iPhone SE 4, senenin en merakla beklenen telefonları arasında yer alıyor. Ancak bu telefon hakkında bilgiler oldukça kısıtlı. Apple markasının A16 çipi ile gelmesi beklenen bu telefon, aynı zamanda modern iPhone modellerine daha çok benzeyecek.

Samsung Galaxy S24 Ailesi

2024 yılında çıkacak telefonlar arasında Android dendiğinde akla ilk gelen telefon markası olan Samsung, bu yıl da Galaxy S24 Ailesi ile yine zirvede yer alacak. Seride; S24, S24 Plus ve S24 Ultra adında 3 model yer alacak. Bu telefon serisinde ise tasarım açısından da bir yeniliğe giden Samsung, teknik detaylar konusunda da iddialı olacağa benziyor. Aynı zamanda Samsung’un kendi yapay zeka tabanlı sisteminin de, bu serideki telefonlarda kullanılması bekleniyor. Ancak bu seri hakkında bilgiler oldukça kısıtlı. 2024 yılının sonlarına doğru yeni S24 Ailesi ile tanışmayı bekleyebilirsiniz!

Samsung Galaxy Z Fold 6

Samsung Galaxy Z Fold 5, geçtiğimiz yıl ülkemizde oldukça sevilen ve tercih edilen bir telefon oldu. 2024 yılında da Samsung’un onu takip eden bir telefon ile karşımıza çıkması bekleniyor: Samsung Galaxy Z Fold 6. Benzer bir kamera sistemine sahip olacak bu telefonda, yeni bir işlemci görmek de mümkün olabilir. Tıpkı S24 ailesinde olduğu gibi, yapay zeka tabanlı bir gelişme bekleniyor.

Samsung Galaxy Z Flip 6

Z Fold 6 ile oldukça benzer özelliklere sahip olması beklenen Samsung Galaxy Z Flip 6 hakkındaki bilgiler de bir hayli kısıtlı. Dikkate alınabilecek en önemli bilgi ise, Samsung’un blog’u olan GalaxyClub’ta yer alıyor. Blog’taki yazıya göre bu telefon, 50 megapiksellik ana kamera sensörüne sahip olacak. Hatırlarsanız bir önceki versiyonu olan Z Flip 5, 12 MP’lik bir sensöre sahipti. Marka, en büyük atılımı kamerada yapacağa benziyor. Influencer olmak isteyenlere duyurulur! :)

Xiaomi Redmi 13 Pro ve Xiaomi Poco F6 5G

Türkiye piyasasına girdiği ilk günden beri oldukça sevilen Xiaomi markası, yan markası olan Redmi çatısı altında en akıllı telefonları üretmeye devam ediyor. 2024 yılında çıkacak telefonlar arasında yer alan Redmi Pro 13 ve Poco F6 5G, hemen hemen birbirine benzer özelliklere sahip telefonlar arasında yer alıyor. Xiaomi markası, ürettiği bu telefonlarda öncelikle tasarımıyla dikkat çekiyor. Yeni tasarımda yuvarlak hatlar, yerini köşeli bir tasarıma bırakıyor. Daha büyük ve daha yüksek çözünürlüklü bir kamera sensörü kullanılacak. İşlemcisi de oldukça kuvvetli olan bu telefonun, farklı depolama seçenekleri de olacak.

Xiaomi 15 ve 15 Pro

Xiaomi markasının en çok beklenen serisi ise, 15 ve 15 Pro oluyor. İddialı tasarımı ve özellikleri ile oldukça dikkat çeken bu seri, işlemci olarak da kategoride oldukça ses getireceğe benziyor. Ancak bu serinin dikkat çeken bir başka özelliği daha var; LEICA iş birliği. LEICA ortaklığı ile kullanılan lensleri sayesinde Xiaomi 15 ve Xiaomi 15 Pro, Android işlemciye sahip akıllı telefonlar kategorisindeki en iddialı kameraya sahip olabilir. Bu serinin 2024 Ekim ayında tanıtılması bekleniyor.

Siz de hem yeni çıkacak akıllı telefonları hem de piyasada olan modelleri Çiçeksepeti‘nin geniş ürün yelpazesinde inceleyebilirsiniz. Ayrıca 2024 yılında çıkacak telefon modellerini Çiçeksepeti’nin elektronik ürünler kategorisinden kolayca satın alabilirsiniz! 2024 yılında çıkacak telefonlar hakkında bilgiler netleştikçe, sizin için en güncel bilgileri buradan paylaşmaya devam edeceğiz.

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Ecem Karakuş

1993 yılında dünyaya gelen Ecem Karakuş, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Gazetecilik lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında Social Media Specialist, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2021 yılından itibaren Çiçeksepeti’nde Sr. Content Editor pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir