4 Ekim Hayvanları Koruma Gününe Özel Ürünler


Hayatımızın vazgeçilmez parçalarıdır hayvanlar. Gözün gördüğü ya da görmediği, en küçük olanının bile dünya için çok önemli bir yeri vardır.

Hayvanlar, insanoğlunun ilk zamanlarından beri büyük önem taşımıştır. Bir korku objesinden dostluğa evrilen bu ilişkinin ardından, hayvanları korumanın kendi görevi olduğunu düşünen insanların sayısı da hayli artmıştır. 1822 yılında İngiltere’de bir araya gelen hayvanseverler, onları korumak ve daha iyi şartlarda yaşamalarını sağlamak amacıyla Hayvanları Koruma Birliği‘ni kurmuşlar. Zamanla tüm dünyaya mal olan bu akım en nihayetinde 1908 yılında ülkemizde de kendini göstermiş ve Hayvanları Koruma Derneği’nin kurulmasını sağlamıştır.

4 Ekim tarihini ortaya çıkaran ise aynı amaçla bir araya gelen derneklerin, 1931 yılında Hollanda’nın başkenti Lahey’de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu‘nu kurmaları akabinde bu günü kabul etmeleridir.

Tüm dünyada Hayvanları Koruma Günü olarak kabul edilen 4 Ekim gününde, hayvanları sadece sevmekle yetinmeyip onları korumamız gerektiğini bir kere daha vurguluyor ve tatlı dostlarınız için alabileceğiniz özel ürünlerle sizleri baş başa bırakıyoruz…

Yazının ayrıntılarına geçmeden önce Sokak Hayvanları için 7 Adımda Basit Ev Yapımı yazımızdan sevimli dostlarımıza nasıl yuva yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

1 – Evcil Dostlarımız İçin Besleyici ve Lezzetli Mamalar

Kedi ve Köpek
Kedi ve Köpek, Görsel Kaynak: Vets Now

Sevgili dostlarımız ağızlarının tatlarını iyi bilirler. Bilhassa bir kediye keyif alamadığı bir mamayı katiyen yediremezsiniz. Mamalar onları hem besler hem de lezzeti ile onlara keyif verir. 4 Ekim tarihinde sevgili dostlarımıza günlük mamalarının yanına ilave yaş mamalar, ödül mamaları ve onlara özel hazırlanmış atıştırmalıkları alabilirsiniz.

Kedi, köpek ve kuş mamaları için ÇiçekSepeti‘ni ziyaret edebilirsiniz.

2 – Kedi Köpek Tüy Toplama Eldiveni

Tüy Toplama Eldiveni
Tüy Toplama Eldiveni, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Ah! Hayvanları okşamak kadar onları rahatlatan bir şey yok… Tüm günün yorgunluğunu alıveriyor üzerimizden. Ancak kucağımızdan kalktıkları anda karşılaştığımız manzara zaman zaman üzebiliyor.

Sevimli dostlarınızı düzenli olarak tarayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bu eldiven şeklindeki tarak ile kolayca kedi ve köpeklerinizin tüylerini onları okşarken toplayabilirsiniz.

3 – Sunny Seat Cama Asılan Kedi Yatağı

Cama Asılan Kedi Yatağı
Cama Asılan Kedi Yatağı, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Ah, şu dünyaya bir ev kedisi olarak gelmek vardı… Tüm gün pencere önünde mırıl mırıl uyuyan kediniz için çok havalı bir yatak alabilir, onun keyfine katkıda bulunabilirsiniz.

4 – Purrrfect Pet Ahşap Saplı Çift Taraflı Köpek Tarağı

Tarak
Tarak, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Sevimli dostlarımızın tüylerini toplayacak ve onları rahatlatacak bir ürün olan bu tarağın iki yönü var. Bir tarafı daha ince tellerden oluşturken diğer tarafı ise fırça görevi görüyor.

5 – Kravat Şeklinde Köpek Tasması

Kravat Tasma
Kravat Tasma, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

En tarz köpeklerin aksesuarı kravatlı tasmalar ile köpek modasını takip eden tatlı dostunuza şirin bir tarz yaratabilirsiniz.

6 – Silikon Kedi Tasması

Kedi Tasması
Kedi Tasması, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Ev içinde nereye kaybolduklarını asla anlayamadığımız ve her defasında en az 10 kere kontrol ettiğimiz yerden çıkmayı başarabilen kedilerimiz için hem sevimli hem de zilli tasmalar tercih edebiliriz.

7 – Kedi Tuvaleti Önü Paspası

Tuvalet Önü Paspası
Tuvalet Önü Paspası, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Kedinizin tuvaletinin önüne koyacağınız bu paspas ile görmek istemediğiniz yerlerde karşınıza çıkan kendi kumu parçalarından kurtulabilirsiniz.

8 – Kedi Peluş Radyatör Yatağı

Peteğe Asılan Yatak
Peteğe Asılan Yatak, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Kış geliyor; başlasın petek üzerinde uyuma çılgınlığı! Sıcağı seven kedilerimiz için hazırlanan bu radyatör yatağı, yumuşak ve sıcak bir uyku için kedinizin tam da ihtiyacı olan şey.

9 – İsme Özel Şeffaf Kedi Künyesi

Künye
Künye, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Onlarsız bir hayat düşünülemez. Onlar evimizin neşesi, kalplerimizin sahipleri… Sevimli dostlarımız asla kaybolmasın! Ancak bu ihtimali düşünerek, boyunlarında numaranızın ve kedinizin adının yazdığı bir künye, bulunduğu anda size getirilmesi için hayat kurtarıcı bir detay olacaktır.

10 – Yeni Nesil Yıkanabilir Tüy Ve Toz Toplama Rulosu

Tüy Toplama Rulosu
Tüy Toplama Rulosu, Ürün detaylarını görüntülemek ve satın almak için tıklayın!

Sadece onların üzerindeki tüyleri temizlemek yetmez. Daha yerler, koltuklar ve bazı temel eşyalar var. 🙂 Neyse ki yıkanabilir bu ürün ile kolayca bu sorunun da üstesinden gelebilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir