Hediye Önerileri

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’ne Özel Ürünler

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alır hayvanlar. Gözün gördüğü ya da görmediği, en küçük olanının bile dünya için çok önemli bir yeri vardır. Tüm dünyada Hayvanları Koruma Günü olarak kabul edilen 4 Ekim’de, hayvanları sadece sevmekle yetinmeyip onları korumamız gerektiğini bir kere daha vurguluyor ve tatlı dostlarınız için alabileceğiniz Hayvanları Koruma Günü’ne özel ürünler ile sizleri baş başa bırakıyoruz!

Hayvanlar, insanoğlunun ilk zamanlarından beri büyük önem taşımıştır. Bir korku objesinden dostluğa evrilen bu ilişkinin ardından, hayvanları korumanın kendi görevi olduğunu düşünen insanların sayısı da hayli artmıştır. 1822 yılında İngiltere’de bir araya gelen hayvan severler, onları korumak ve daha iyi şartlarda yaşamalarını sağlamak amacıyla Hayvanları Koruma Birliği‘ni kurmuşlar. Zamanla tüm dünyaya mal olan bu akım en nihayetinde 1908 yılında ülkemizde de kendini göstermiş ve Hayvanları Koruma Derneği’nin kurulmasını sağlamıştır.

4 Ekim tarihini ortaya çıkaran ise aynı amaçla bir araya gelen derneklerin, 1931 yılında Hollanda’nın başkenti Lahey’de Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu‘nu kurmaları akabinde bu günü kabul etmeleridir.

Yazının ayrıntılarına geçmeden önce Sokak Hayvanları için 7 Adımda Basit Ev Yapımı yazımızdan sevimli dostlarımıza nasıl yuva yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Hayvanları Koruma Günü’ne Özel Ürünler

1 – Evcil Dostlarımız İçin Besleyici ve Lezzetli Mamalar

Hayvanları Koruma Günü'ne özel ürünler

Sevgili dostlarımız ağızlarının tatlarını iyi bilirler. :) Bilhassa bir kediye keyif alamadığı bir mamayı katiyen yediremezsiniz. Mamalar onları hem besler hem de lezzeti ile onlara keyif verir. 4 Ekim tarihinde sevgili dostlarımıza günlük klasik mamalarının yanı sıra ilave yaş mamalar, ödül mamaları ve onlara özel hazırlanmış atıştırmalıkları alarak onların gününü güzelleştirebilirsiniz. Birbirinden lezzetli kedi, köpek ve kuş mamaları için ÇiçekSepeti’nin Pet-Shop kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

2 – Kedi Köpek Tüy Toplama Eldiveni

Ah! Hayvanları okşamak kadar onları rahatlatan bir şey var mıdır? Tüm günün yorgunluğunu alıveriyor üzerimizden onların sırtını, göbeğini birazcık okşamak. Ancak kucağımızdan kalktıkları anda karşılaştığımız manzara zaman zaman bizi üzebiliyor. Ama size bir haberimiz var; sevimli dostlarınızı tüy toplama eldiveni ile düzenli olarak tarayarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz! Eldiven şeklindeki bu tarak ile kedi ve köpeklerinizi okşarken aynı zamanda kolayca onların tüylerini tarayabilirsiniz.

Kedi Köpek Tüy Toplama Eldiveni

3 – Cama Asılan Kedi Yatağı

Cama Asılan Kedi Yatağı Minderi (Yapışan Vantuzlu)

Tüm gün pencere önünde mırıl mırıl uyuyan kediniz için çok havalı bir yatak almak ister misiniz? Cama kolayca asılan, kediniz için son derece güvenli olan ve aynı zamanda onun cam önünde keyifle vakit geçirmesini ya da keyifle uyumasını sağlayacak olan cama asılan kedi yatağı, aynı zamanda evinizde de çok şık duracaktır. Siz de Hayvanları Koruma Günü’nde onun keyfine bir katkıda bulunmak isterseniz bu kedi yatağını tercih edebilirsiniz!

4 – Ahşap Saplı Çift Taraflı Kedi ve Köpek Tarağı

Sevimli dostlarımızın tüylerini toplayacak ve onları rahatlatacak bir ürün daha! Bu tarak diğerinden farklı olarak iki farklı yöne sahip. Tarağın bir tarafı daha ince tellerden oluşurken diğer tarafı ise fırça görevi görüyor. Kedi ve köpekler için kullanımı uygun olan Ahşap Saplı Çift Taraflı Kedi ve Köpek Tarağı dökülen veya dökülmek üzere olan tüyleri rahatlıkla toparlayan mükemmel bir ürün!

Hayvanları Koruma Günü'ne özel ürünler

5 – Köpek Tasması

Hayvanları Koruma Günü'ne özel ürünler

Tasmalar köpeklerinizi dışarıya çıkardığınızda en çok kullandığınız üründür belki de. Peki bu ürün hem onlar için daha konforlu hem de biraz şık olsun ister miydiniz? Öyleyse en tarz tasmalar için siz de Çiçeksepeti’nin Tasma kategorisine göz atmalısınız! köpek modasını takip eden tatlı dostunuza şirin bir tarz yaratabilirsiniz.

6 – Kedi Tasması

Ev içinde nereye kaybolduklarını asla anlayamadığımız ve her defasında en az 10 kere kontrol ettiğimiz yerden çıkmayı başarabilen kedilerimiz için hem sevimli hem de zilli tasmalar tercih edebiliriz. Renkli, konforlu ve kullanışlı olan zilli, Silikon Tasma çeşitleri aynı zamanda dostunuzun daha sevimli bir görünüme kavuşmasını da sağlar!

Çıngıraklı Silikon Kedi Tasması

7 – Kedi Tuvaleti Önü Paspası

Hayvanları Koruma Günü'ne özel ürünler

Kedinizin tuvaletinin önüne koyacağınız bu paspas ile görmek istemediğiniz yerlerde karşınıza çıkan kendi kumu parçalarından kurtulabilirsiniz. Kedilerin pençelerine yapışan kedi kumlarının temizlenmesini sağlayan bu paspas, tüm kediler için uygundur.

8 – Kedi Peluş Radyatör Yatağı

Kış geliyor; kedileriniz için başlasın petek üzerinde uyuma çılgınlığı! Sıcağı seven kedilerimiz için hazırlanan bu Peluş Radyatör Yatağı, yumuşak ve sıcak bir uyku için kedinizin ihtiyacı olan her şeye sahip. Üstelik bu ürün yıkanabilir bir yüzeye sahip olduğu için de oldukça hijyenik ve kullanışlı!

Kedi Peluş Radyatör Yatağı

9 – İsme Özel Şeffaf Kedi Künyesi

Kedi Künye İsimlik - İsme Özel Şeffaf Pleksi- Çiçeksepeti

Hayvanları Koruma Günü’ne özel ürünler arasında sıradaki ürünümüz İsme Özel Şeffaf Kedi Künyesi. Onlarsız bir hayat düşünülemez. Onlar evimizin neşesi, kalplerimizin sahiplerdir ve onların asla kaybolmalarını istemeyiz. Ancak bu ihtimali düşünerek boyunlarında numaranızın ve kedinizin adının yazdığı bir künye olması, olası durumlarda bulunduğu anda size getirilmesi için hayat kurtarıcı bir detay olacaktır.

10 – Yeni Nesil Yıkanabilir Tüy Ve Toz Toplama Rulosu

Hayvanları Koruma Günü’ne özel ürünler arasında sizin için son önerimiz Yeni Nesil Yıkanabilir Tüy Ve Toz Toplama Rulosu. Bir eldiven yardımıyla onların tüylerini topluyor olabilirsiniz ama bazen yetmeyebilir; aha yerler, koltuklar ve bazı temel eşyalar var. :) Neyse ki yıkanabilir bu ürün ile kolayca bu sorunun da üstesinden gelebilirsiniz. Bu mükemmel ürün sayesinde siz de Dakikalar içerisinde evinizi temiz ve düzenli hale getirebilirsiniz.

Hayvanlara özel ürünler

Sevdiklerinizin, evcil dostlarınızın doğum günlerinde, özel günlerde ya da herhangi bir anı özel bir güne çevirmek istediğinizde onları mutlu etmek için alabileceğiniz; kendinizi mutlu etmek ve şımartmak istediğinizde tercih edebileceğiniz tüm ürünlere ve çok daha fazlasına ÇiçekSepeti’nden kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kıyafetten gıdaya, çiçekten elektronik ürünlere, evcil hayvan oyuncaklarından mamaya kadar çok çeşitli ürünlerin hepsi ÇiçekSepeti’nde Var Var! Unutmayın; ÇiçekSepeti sizi ve sevdiklerinizi mutlu etmek için her zaman yanınızda!

İlginizi çekebilecek bazı yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir