Hediye ÖnerileriKadınlar Günü

Kadınlar Günü’ne Özel 28 Farklı Sürpriz Hediye

Bir gün değil her gün değeri, kıymeti bilinmesi gereken varlıktır “kadın.” Kadın öyledir ki; yoktan var eder, var olanı yettirir, hep ince düşünür, her zaman çalışır, çabalar, emek verir. 

“Kadın” demek “Emek” demek. Ve kuşkusuz en kıymetli tabir ile “Kadın” demek “Anne” demek. Bu yüzden kadın olmak özeldir. Tabii ki onları böyle bir günde hatırlamak, onlara bugünü en özel haliyle yaşatmak gerekir. Fakat unutulmamalıdır ki, onlar bu değeri her gün hak eden kıymetli varlıklarımızdır.

Güçlüdür kadın ama bir o kadar da hassas ve narindir. İncinir, kırılır. Bunlar yerine bir kadına sevgi, mutluluk, huzur verirseniz size 10 katını verebilecek o kocaman yüreğe sahiptir.

Tek dileğimiz “Kadına Şiddete Hayır!” sloganlarını atmamızın gerekmediği, kadınlarımızın hak ettiği değeri gördüğü bir dünya… İşte o zaman “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” anlam kazanacaktır.

Ve şimdi sizleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü hayatınızdaki tüm kadınları ufak sürprizle mutlu edebilmeniz adına birbirinden özel ve güzel tavsiyelerimiz ile baş başa bırakıyoruz…

1- Mutfak Atölyesi Organizasyon

Mutfak Atölyesi Organizasyon
Mutfak Atölyesi Organizasyon, Pinterest

Mutfağa aşık bir kadına verilebilecek en özel ve güzel hediyelerden biri onun bir gününü kusursuz geçirebileceği, yeni şeyler öğrenebileceği ve bir bu kadarda eğlenebileceği bir “Mutfak Atölyesi” organizasyonu hediye etmek…

2- Spa-Masaj-Bakım Hediyesi

Spa-Masaj-Bakım Hediyesi
Spa-Masaj-Bakım Hediyesi, Pinterest

Kendine vakit harcamayı bir lüks olarak görüp uzun zamandır Spa, masaj ve benzeri şeylerden uzak olan bir kadına verilebilecek en güzel hediye ona bunları yaşattığınız bir gündür. Tüm yılın yorgunluğunu atmasını sağlamak, ona kendini iyi ve özel hissettirmek koskoca gün sadece ilginin üzerinde olduğu bir gün yaşatmak unutulmaz olacaktır. Her kadın bunu kesinlikle hak eder ve ister bizden söylemesi…

3- Bir Kadının Bir Gün Boyunca Yaptığı Her Şeyi O Gün Erkeklerin Yapması

Bir Kadının Bir Gün Boyunca Yaptığı Her Şeyi O Gün Erkeklerin Yapması
Kaynak: Pinterest

Bir klişe gibi gözükebilir evet ama bu kadınları mutlu eder. Çünkü, erkekler o gün boyunca bir kadının tüm yaptığı işlerin hepsini yaparsa zorluğunu anladığı için geri kalan günlerde de onu anlayıp ona göre davranışlar sergileyeceğini düşünür. Bunun düşüncesi, umudu bile bir kadını mutlu eder… Doğru olanı sorgularsak, verebileceğimiz en doğru cevap her zaman her işin paylaşılması ve günlük işlerin kadına görev olarak yüklenmemesi olur…

4- Lavanta Bahçelerinde Bir Gün

Lavanta Bahçelerinde Bir Gün
Lavanta Bahçelerinde Bir Gün, Pinterest

Farklı bir deneyim olarak;“Lavanta Bahçeleri” içerisinde geçirdiği bir günden oldukça zevk alacaktır. Lavantaların eşsiz kokusu, kusursuz renkleri ve verdikleri sonsuz huzur sayesinde unutulmaz bir anı olacaktır. Tabii ki ona oradan bir demet lavanta hediye etmeyi unutmayın.

5- Onun Adına Bağış Yapmak

Onun Adına Bağış Yapmak
Onun Adına Bağış Yapmak

İnce ruhlu kadınlarımızı derinden etkileyecek ve tarifi olmayan bir mutluluk yaşatacak hediye önerisidir. Bağış yapacağınız kurumun tercihi size kalmış. Bir çocuğa umut olmak, doğaya katkı sağlamak hangisi yüreğinizden geçiyorsa… Tabii bir kadına yaşatabileceğiniz bir diğer mutluluk ise onunla beraber gidip huzur evlerindeki kadınlarımızın 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutlayıp onlara minik kadınlar günü hediyeleri götürmek…

6- Kültür-Sanat Etkinliği

Kültür-Sanat Etkinliği
Kültür-Sanat Etkinliği, Pinterest

Gerek ev ve iş hayatı gerekse başka her türlü sebebi bahane görüp kendi hobilerini bir kenara atan kadınlarımızın sayısı oldukça yüksek… Ama bu gün hiç bir bahaneye yer vermeden sizin sürpriz organizasyonunuz sayesinde muhteşem bir gün geçirebilirler. Heykel, String Art, Resim ve dahasını gün boyu eğlenerek yapabilecekleri workshopları araştırın ve onlara güzel bir gün hediye edin.

7- Birkaç Günlük Tatil

Birkaç Günlük Tatil
Birkaç Günlük Tatil, Pinterest

Kim sürpriz bir tatile hayır der ki… Herkesin her zaman ufak kaçamaklara ihtiyacı vardır hele ki ani kaçamakların yerini hiçbir şey tutamaz. Unutmayınız eğer sürpriz yapacağınız kişi çalışıyorsa onun adına iş yerinden izin almak işinizi garantiye almanız için iyi bir tercih olacaktır. Bu öneriye uyacak olanlara şimdiden iyi tatiller dileriz…

8- Ona Özel Hazırlanmış Bir Elbise Hediye Etmek

Ona Özel Hazırlanmış Bir Elbise Hediye Etmek
Ona Özel Hazırlanmış Bir Elbise Hediye Etmek, Pinterest

Bu hediyeyi görüp havalara uçmayacak bir kadın yoktur! Bu kadar net konuşuyoruz. Bir kadını böylesine mutlu etmeye, özel hissettirmeye değmez mi? Tabii o güzel kıyafeti hediye etmişken güzel bir akşam yemeğiyle taçlandırmak hiç fena olmaz sanki… Kadınlar için alınabilecek özgün elbise modellerine Çiçeksepeti üzerinden rahatlıkla göz atabilirsiniz.

9- Konser Bileti

Konser Bileti
Konser Bileti, Pinterest

Yine uzun zamandır sevdiği bir konsere gidememiş yine yersiz bahanelerle ertelemiş kadınlarımız için güzel bir sürpriz olacaktır. Eğlenmek, sevdiği şarkıları dinlemek ve hatta dans etmek herkese iyi gelir. Hele ki bu güzel aktiviteyi boşlamış kadınlarımız için bu hediye bir terapi olma özelliği taşıyor bizden söylemesi…

10- Sergi Ziyareti

Sergiye Götürmek
Sergiye Götürmek, Pinterest

Dönem dönem muhteşem, görkemli ve bir bu kadarda ilginç sergiler düzenleniyor. Ama bu sergileri gezip, görmeye zaman ayıramayanlar oluyor. Eğer etrafınızda uzun zamandır bir sergiyi gezmeye vakit ayırmamış biri varsa 8 Mart Kadınlar Günü bahanesiyle güzel bir sergi turu hediye edebilirsiniz. Böylece o kişiye kendi zevklerine zaman ayırmanın önemini ve kıymetini göstermiş olacaksınız.

11- Tiyatro Keyfi

Tiyatroya Götürmek
Tiyatroya Götürmek, Pinterest

Sergi gibi tiyatrodan da kendilerini mahrum bırakan kadınlarımız var. Onları sadece bir gün değil her zaman teşvik etmeli ve destek olmalısınız. Ama bu günü her gününden farklı geçirsin istiyorsanız onu tiyatroya götürerek keyifli bir gün armağan edebilirsiniz. Dediğimiz gibi bu tür hediyeler onlara kendilerini ihmal etmemeleri gerektiğini, özel zevk ve hobilerine vakit ayırmalarını gerektiğini hatırlatıyor. Unutmayın sanat, ruha iyi gelir…

12- 365 Tane Not Hediye Etmek

365 Tane Not Hediye Etmek
365 Tane Not Hediye Etmek, Pinterest

Her günü güzel geçsin, mutlu bir sabaha uyansın istediğiniz kadına her gün sadece 1 notu okuma şartı ile siz tarafından yazılıp hediye edebileceğiniz 365 adet not… Oldukça romantik ve emek verilmiş bir hediye… 365 günlük romantik hediye notlarını ÇiçekSepeti’nden online olarak satın alabilirsiniz.

13- Güzel Bir Çiçek Aranjmanı Hediye Etmek

Güzel Bir Çiçek Aranjmanı Hediye Etmek
Güzel Bir Çiçek Aranjmanı Hediye Etmek

Günün ilk ışıklarında eline ulaşacak muhteşem bir çiçek aranjmanı sizce hangi kadını mutlu etmez ki? Tartışmasız muhteşem bir günün anahtarı olabilecek bir jest… Dilerseniz bu görkemli çiçeğe buradan ulaşabilirsiniz.

14- Ona Bir Mektup veya Şiir Yazmak

Ona Bir Mektup veya Şiir Yazmak
Ona Bir Mektup veya Şiir Yazmak, GeekBrains

Ona olan hislerinizi anlatan, teşekkürlerinizi sunan ve onu ne kadar önemsediğinizi ifade eden bir mektup ve şiir yazmak, hislerinizi hediye etmek demektir. Hislerden daha değerli bir hediye olabilir mi?

15- Onun İçin Mükellef Bir Akşam Yemeği Hazırlamak

Onun İçin Mükellef Bir Akşam Yemeği Hazırlamak
Onun İçin Mükellef Bir Akşam Yemeği Hazırlamak, Latin Times

Mutluluğa açılan kapılardan biri kesinlikle şık hazırlanmış bir sofrada sunulan lezzetli akşam yemeğidir. En sevdiği yemekler ile donattığınız bir sofra, hem emeğinizi hem de ince düşüncenizi hediye olarak sunmaktır.

16- Onun İçin Tüm Günü Kapsayan Harika Bir Plan Yapmak

ayçiçekleri ve genç kadın
Onun İçin Tüm Günü Kapsayan Harika Bir Plan Yapmak, Görsel: natashaknoff

Ona bir değil birçok hediye vermek istiyorsanız, bunu tüm güne yayabilirsiniz. Manzaralı bir sabah kahvaltısından şehrin bilmediğiniz sokaklarını keşfetmeye, hoş bir müzik ve dans organizasyonu ile günü tamamlamaya ne dersiniz? Belki bir yerlere piknik ve sinema da sıkıştırılabilir :)

17- Barınak Ziyareti Yapmak

Barınak Ziyareti
Barınak Ziyareti

Hayvanları çok seven biri için hayvanlar ile geçireceği bir gün çok kıymetlidir. Onu, hayvanları besleyip onlarla ilgilenebileceği, türlü oyunlar oynayıp bakımlarına yardımcı olabileceği bir barınağa götürebilirsiniz.

18- Onun İçin Şarkı Söylemek

Onun İçin Şarkı Söylemek
Onun İçin Şarkı Söylemek, Freepik

Hisler ile hediyeler demiştik… Onun bir şarkı söylemek, hislerinizi yansıtmanızın en güzel yollarından biridir. Eğer yüzüne karşı bunu yapmaya utanıyorsanız, bir kayıt ile de gönderebilirsiniz.

19- Merak Ettiği Bir Spor Aktivitesine Onun İçin Kayıt Yaptırmak

Merak Ettiği Bir Spor Aktivitesine Onun İçin Kayıt Yaptırmak
Merak Ettiği Bir Spor Aktivitesine Onun İçin Kayıt Yaptırmak, Freepik

Eğer karşınızdaki kişi dansa değil de farklı sporlara ilgi duyuyorsa, spesifik olarak ilgilendiği ya da ilgileneceğini düşündüğünüz bir aktiviteye onun için kayıt yaptırabilirsiniz. Binicilik, dalış ve okçuluk gibi birçok seçeneği değerlendirebilir, tek günlük özel eğitimler ile onun çok güzel bir gün geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.

20- Onun İçin Teraryum Tasarlamak

Kişiye Özel Canlı Doktor Bahçesi
Kişiye Özel Canlı Doktor Bahçesi Teraryum

Herkesin kendine özel bir teraryumu olmalı değil mi? Onun için kendi elleriniz ile bir teraryum tasarlayabilir, içerisine yerleştireceğiniz ekstra malzemeler ile onu anlatan bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz.

Eğer bunu daha profesyonel ellere bırakmak isterseniz, kişiye özel hazırlanan teraryum çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

21- Ona Doğaçlama Bir Araba Seyahati Planlamak

Ona Doğaçlama Bir Araba Seyahati Planlamak
Ona Doğaçlama Bir Araba Seyahati Planlamak

En son ne zaman varış noktası belli olmayan bir plan yaptınız? Yalnızca arabaya atlayın ve tüm kararları o an vereceğiniz bir gün planlayın. Yakın bir şehre ya da ilçeye gidin, gözünüze en tatlı görünen yerde konaklayın, onun seçtiği yollara sapıp dilediği yerlerde yürüyün, içinizden gelen yerde yemek yiyin ve ona sürprizlerle dolu, harika bir gün hediye edin.

22- Onun İçin Bir Oyun İcat Etmek

Onun İçin Bir Oyun İcat Etmek
Onun İçin Bir Oyun İcat Etmek, Youngzine

Onu ne kadar iyi tanıdığınızı gösterecek bir hediyeyi kendi elleriniz ile de yapabilirsiniz. Onun hakkında soruların ve yanıtların olduğu bir bilgi yarışması hazırlayabilir, bir kutu oyunu tasarlayabilirsiniz.

23- En Sevdiği Film Serisi ile Hazırlanan Bir Set Hediye Etmek

En Sevdiği Film Serisi ile Hazırlanan Bir Set Hediye Etmek
En Sevdiği Film Serisi ile Hazırlanan Bir Set Hediye Etmek, Fandom and Fantasy

en sevdiği film serisinin yüksek çözünürlüklü versiyonlarının bulunduğu bir DVD ya da bellek, yanında birkaç paket paylamış mısır, içecekler, TV battaniyesi, mumlar ve film keyfi denildiği zaman aklınıza gelecek tüm detaylar ile bu hediyeyi şekillendirebilirsiniz.

24- Zaman Yolculuğuna Çıkarmak

Zaman Yolculuğuna Çıkarmak
Zaman Yolculuğuna Çıkarmak

Tabii ki henüz bunu geçekten yapamıyoruz. Ancak fotoğraflar ile hazırlanmış bir hediye ile bunu kısmen de olsa gerçekleştirebilirsiniz. Evin her yerine fotoğraflar ile bir hikayeyi yansıtabilir ya da daha mütevazı bir şekilde fotoğraf albümü ile zaman yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Fotoğrafların altına yazılan notlar, o tarihte yaşanan olaylar anılar ve niceleri…

25- Gerçek Pistte Yarış Otomobili Sürme Deneyimi Hediyesi

Gerçek Pistte Yarış Otomobili Sürme Deneyimi Hediyesi
Gerçek Pistte Yarış Otomobili Sürme Deneyimi Hediyesi

Adrenalin seven kadınlar için tercih edilebilecek enfes bir deneyim hediyesi! Gerçek yarış pistinde yarış otomobilleri ile verilen teorik eğitim, simülasyon eğitimi ve pistte yarış deneyimi olarak 3 aşamada tamamlanan bu aktivite ile bambaşka bir deneyim hediye edebilirsiniz.

26- Özel Fotoğraf Çekimi 

Özel Fotoğraf Çekimi
Özel Fotoğraf Çekimi, Shutterstock

Onun için bir stüdyo çekimi planlayabilirsiniz. Farklı kıyafetler ve farklı temalar ile çekimler yaptırabilir, nesilden nesile aktarılacak hoş bir anı hazırlayabilirsiniz.

27- Fotoğraf Turu

Fotoğraf Turu
Fotoğraf Turu, FreeImages

Hazır fotoğraflara geçmişken bir de fotoğraf turu hazırlamaya ne dersiniz. Harita üzerinde çekim yapılacak en güzel yerleri işaretledikten sonra amatör bir fotoğraf makinesi ya da cep telefonlarınız ile ona bir fotoğraf turu yaptırabilir, gün sonunda bu fotoğrafları çıkartarak kendi özel amatör fotografçılığınızı kutlayabilirsiniz.

28- İlkler Günü Hediyesi

İlkler Günü Hediyesi
İlkler Günü Hediyesi, woovly

Bu günü daha önce hiç yapmadığı, hiç denemediği şeyleri yaparak geçirmesini sağlayabilirsiniz. Hiç denemediği bir mutfağın yemeklerini tadabilir, hiç gitmediği bir yere gidebilirsiniz. Denemeye çekindiği aktiviteleri deneyebilir, bir gün mutlaka yapmak istiyorum dediği şeyleri yapabilirsiniz.

Güne yıllardır gitmeyi düşündüğü ama gitmediği Kız Kulesi’nde kahvaltıyla başlayabilir, bungee jumping yapabilir ve akşamı Thailand mutfağı ile taçlandırabilirsiniz.

Ek olarak, en güzel kadınlar günü hediyesi çeşitlerini Çiçeksepeti’nde bulabilir, kampanyalı fiyatlardan yararlanarak satın alabilirsiniz.

kadınlar günü

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir