Kadınlar Günü’ne Özel 30 Farklı Sürpriz Hediye


2
2 points

Bir gün değil her gün değeri, kıymeti bilinmesi gereken varlıktır “kadın.” Kadın öyledir ki; yoktan var eder, var olanı yettirir, hep ince düşünür, her zaman çalışır, çabalar, emek verir. 

“Kadın” demek “Emek” demek. Ve kuşkusuz en kıymetli tabir ile “Kadın” demek “Anne” demek. Bu yüzden kadın olmak özeldir. Tabii ki onları böyle bir günde hatırlamak, onlara bugünü en özel haliyle yaşatmak gerekir. Fakat unutulmamalıdır ki, onlar bu değeri her gün hak eden kıymetli varlıklarımızdır.

Güçlüdür kadın ama bir o kadar da hassas ve narindir. İncinir, kırılır. Bunlar yerine bir kadına sevgi, mutluluk, huzur verirseniz size 10 katını verebilecek o kocaman yüreğe sahiptir.

Tek dileğimiz “Kadına Şiddete Hayır!” sloganlarını atmamızın gerekmediği, kadınlarımızın hakettiği değeri gördüğü bir dünya… İşte o zaman “Dünya Kadınlar Günü” anlamlanacaktır.

Ve şimdi sizleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü hayatınızdaki tüm kadınları ufak sürprizle mutlu edebilmeniz adına birbirinden özel ve güzel tavsiyelerimiz ile baş başa bırakıyoruz…

1- Mutfak Atölyesi Organizasyon

Pinterest

Mutfağa aşık bir kadına verilebilecek en özel ve güzel hediyelerden biri onun bir gününü kusursuz geçirebileceği, yeni şeyler öğrenebileceği ve bir bu kadarda eğlenebileceği bir “Mutfak Atölyesi” organizasyonu hediye etmek…

2- Spa-Masaj-Bakım Hediyesi

Pinterest

Kendine vakit harcamayı bir lüks olarak görüp uzun zamandır Spa, masaj vb. şeylerden uzak olan bir kadına verilebilecek en güzel hediye ona bunları yaşattığınız bir gündür. Tüm yılın yorgunluğunu atmasını sağlamak, ona kendini iyi ve özel hissettirmek koskoca gün sadece ilginin üzerinde olduğu bir gün yaşatmak unutulmaz olacaktır. Her kadın bunu kesinlikle hakeder ve ister bizden söylemesi…

3- Bir Kadının Bir Gün Boyunca Yaptığı Her Şeyi O Gün Erkeklerin Yapması

Pinterest

Bir klişe gibi gözükebilir evet ama bu kadınları mutlu eder. Çünkü, erkekler o gün boyunca bir kadının tüm yaptığı işlerin hepsini yaparsa zorluğunu anladığı için geri kalan günlerde de onu anlayıp ona göre davranışlar sergileyeceğini düşünür. Bunun düşüncesi, umudu bile bir kadını mutlu eder… Doğru olanı sorgularsak, verebileceğimiz en doğru cevap her zaman her işin paylaşılması ve günlük işlerin kadına görev olarak yüklenmemesi olur…

4- Lavanta Bahçelerinde Bir Gün

Pinterest

Farklı bir deneyim olarak;“Lavanta Bahçeleri” içerisinde geçirdiği bir günden oldukça zevk alacaktır. Lavantaların eşsiz kokusu, kusursuz renkleri ve verdikleri sonsuz huzur sayesinde unutulmaz bir anı olacaktır. Tabii ki ona oradan bir demet lavanta hediye etmeyi unutmayın.

5- Onun Adına Bağış Yapmak

İnce ruhlu kadınlarımızı derinden etkileyecek ve tarifi olmayan bir mutluluk yaşatacak hediye önerisidir. Bağış yapacağınız kurumun tercihi size kalmış. Bir çocuğa umut olmak, doğaya katkı sağlamak hangisi yüreğinizden geçiyorsa… Tabii bir kadına yaşatabileceğiniz bir diğer mutluluk ise onunla beraber gidip huzur evlerindeki kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutlayıp onlara minik hediyeler götürmek…

6- Kültür-Sanat Etkinliği

Pinterest

Gerek ev ve iş hayatı gerekse başka her türlü sebebi bahane görüp kendi hobilerini bir kenara atan kadınlarımızın sayısı oldukça yüksek… Ama bu gün hiç bir bahaneye yer vermeden sizin sürpriz organizasyonunuz sayesinde muhteşem bir gün geçirebilirler. Heykel, String Art, Resim ve dahasını gün boyu eğlenerek yapabilecekleri workshopları araştırın ve onlara güzel bir gün hediye edin.

7- Birkaç Günlük Tatil

Pinterest

Kim sürpriz bir tatile hayır derki… Herkesin her zaman ufak kaçamaklara ihtiyacı vardır hele ki ani kaçamakların yerini hiçbir şey tutamaz. Unutmayınız eğer sürpriz yapacağınız kişi çalışıyorsa onun adına iş yerinden izin almak işinizi garantiye almanız için iyi bir tercih olacaktır. Bu öneriye uyacak olanlara şimdiden iyi tatiller dileriz…

8- Ona Özel Hazırlanmış Bir Elbise Hediye Etmek

Pinterest

Bu hediyeyi görüp havalara uçmayacak bir kadın yoktur! Bu kadar net konuşuyoruz. Bir kadını böylesine mutlu etmeye, özel hissettirmeye değmez mi? Tabii o güzel kıyafeti hediye etmişken güzel bir akşam yemeğiyle taçlandırmak hiç fena olmaz sanki…

9- Konser Bileti

Pinterest

Yine uzun zamandır sevdiği bir konsere gidememiş yine yersiz bahanelerle ertelemiş kadınlarımız için güzel bir sürpriz olacaktır. Eğlenmek, sevdiği şarkıları dinlemek ve hatta dans etmek herkese iyi gelir. Hele ki bu güzel aktiviteyi boşlamış kadınlarımız için bu hediye bir terapi olma özelliği taşıyor bizden söylemesi…

10- Sergiye Götürmek

Pinterest

Dönem dönem muhteşem, görkemli ve bir bu kadarda ilginç sergiler düzenleniyor. Ama bu sergileri gezip, görmeye zaman ayıramayanlar oluyor. Eğer etrafınızda uzun zamandır bir sergiyi gezmeye vakit ayırmamış biri varsa Kadınlar Günü bahanesiyle güzel bir sergi turu hediye edebilirsiniz. Böylece o kişiye kendi zevklerine zaman ayırmanın önemini ve kıymetini göstermiş olacaksınız.

11- Tiyatroya Götürmek

Pinterest

Sergi gibi tiyatrodan da kendilerini mahrum bırakan kadınlarımız var. Onları sadece bir gün değil her zaman teşvik etmeli ve destek olmalısınız. Ama bu günü her gününden farklı geçirsin istiyorsanız onu tiyatroya götürerek keyifli bir gün armağan edebilirsiniz. Dediğimiz gibi bu tür hediyeler onlara kendilerini ihmal etmemeleri gerektiğini, özel zevk ve hobilerine vakit ayırmalarını gerektiğini hatırlatıyor. Unutmayın sanat, ruha iyi gelir…

12- 365 Tane Not Hediye Etmek

Pinterest

Her günü güzel geçsin, mutlu bir sabaha uyansın istediğiniz kadına her gün sadece 1 notu okuma şartı ile siz tarafından yazılıp hediye edebileceğiniz 365 adet not… Oldukça romantik ve emek verilmiş bir hediye…

13- Güzel Bir Çiçek Aranjmanı Hediye Etmek

Günün ilk ışıklarında eline ulaşacak muhteşem bir çiçek aranjmanı sizce hangi kadını mutlu etmez ki? Tartışmasız muhteşem bir günün anahtarı olabilecek bir jest… Dilerseniz bu görkemli çiçeğe buradan ulaşabilirsiniz.

14- Ona Bir Mektup veya Şiir Yazmak

GeekBrains

Ona olan hislerinizi anlatan, teşekkürlerinizi sunan ve onu ne kadar önemsediğinizi ifade eden bir mektup ve şiir yazmak, hislerinizi hediye etmek demektir. Hislerden daha değerli bir hediye olabilir mi?

15- Onun İçin Mükellef Bir Akşam Yemeği Hazırlamak

Latin Times

Mutluluğa açılan kapılardan biri kesinlikle şık hazırlanmış bir sofrada sunulan lezzetli akşam yemeğidir. En sevdiği yemekler ile donattığınız bir sofra, hem emeğinizi hem de ince düşüncenizi hediye olarak sunmaktır.

16- Onun İçin Tüm Günü Kapsayan Harika Bir Plan Yapmak

happy women ile ilgili görsel sonucu
FireHow

Ona bir değil birçok hediye vermek istiyorsanız, bunu tüm güne yayabilirsiniz. Manzaralı bir sabah kahvaltısından şehrin bilmediğiniz sokaklarını keşfetmeye, hoş bir müzik ve dans organizasyonu ile günü tamamlamaya ne dersiniz? Belki bir yerlere piknik ve sinema da sıkıştırılabilir 🙂

17- Karanlıkta Yemek Organizasyonu Yapmak

dinner in dark ile ilgili görsel sonucu
DinnerintheDark

En kıymetli hediyelerden biri de sağduyudur. Sağduyu diye hediye olur mu demeyin! Yalnızca görme engellilerin servis sunduğu ve komple karanlıkta onların hislerini anlayarak yemek yediğiniz restoranlar, bu güne anlam katacak çok özel hediyelerden biri olabilir.

18- Dans Kursu veya Dans Gecesi Organizasyonu Yapmak

salsa night ile ilgili görsel sonucu
Shanghai

Dans dans dans! Hem salsa yapmak isteyen birine kurs hediye etmekten, dansı hayatının en özel köşesine yerleştirmiş birini en az o kadar özel bir dans gecesine götürmekten daha ince düşünceli nasıl bir hediye olabilir?

19- Barınak Ziyareti Yapmak

esma dog shelter ile ilgili görsel sonucu
SeeThru

Hayvanları çok seven biri için hayvanlar ile geçireceği bir gün çok kıymetlidir. Onu, hayvanları besleyip onlarla ilgilenebileceği, türlü oyunlar oynayıp bakımlarına yardımcı olabileceği bir barınağa götürebilirsiniz.

20- Onun İçin Şarkı Söylemek

Young musician with guitar in city Free Photo
Freepik

Hisler ile hediyeler demiştik… Onun bir şarkı söylemek, hislerinizi yansıtmanızın en güzel yollarından biridir. Eğer yüzüne karşı bunu yapmaya utanıyorsanız, bir kayıt ile de gönderebilirsiniz.

21- Merak Ettiği Bir Spor Aktivitesine Onun İçin Kayıt Yaptırmak

Outdoor archery lesson. Premium Photo
Freepik

Eğer karşınızdaki kişi dansa değil de farklı sporlara ilgi duyuyorsa, spesifik olarak ilgilendiği ya da ilgileneceğini düşündüğünüz bir aktiviteye onun için kayıt yaptırabilirsiniz. Binicilik, dalış ve okçuluk gibi birçok seçeneği değerlendirebilir, tek günlük özel eğitimler ile onun çok güzel bir gün geçirmesine yardımcı olabilirsiniz.

22- Onun İçin Teraryum Tasarlamak

Kişiye Özel Canlı Doktor Bahçesi

Herkesin kendine özel bir teraryumu olmalı değil mi? Onun için kendi elleriniz ile bir teraryum tasarlayabilir, içerisine yerleştireceğiniz ekstra malzemeler ile onu anlatan bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz.

Eğer bunu daha profesyonel ellere bırakmak isterseniz, kişiye özel hazırlanan bu minyatür bahçelere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

23- Ona Doğaçlama Bir Araba Seyahati Planlamak

car travel ile ilgili görsel sonucu
Vacation Mood

En son ne zaman varış noktası belli olmayan bir plan yaptınız? Yalnızca arabaya atlayın ve tüm kararları o an vereceğiniz bir gün planlayın. Yakın bir şehre ya da ilçeye gidin, gözünüze en tatlı görünen yerde konaklayın, onun seçtiği yollara sapıp dilediği yerlerde yürün, içinizden gelen yerde yemek yiyin ve ona sürprizlerle dolu, harika bir gün hediye edin.

24- Onun İçin Bir Oyun İcat Etmek

board game player ile ilgili görsel sonucu
Youngzine

Onu ne kadar iyi tanıdığınızı gösterecek bir hediyeyi kendi elleriniz ile de yapabilirsiniz. Onun hakkında soruların ve yanıtların olduğu bir bilgi yarışması hazırlayabilir, bir kutu oyunu tasarlayabilirsiniz.

25- En Sevdiği Film Serisi ile Hazırlanan Bir Set Hediye Etmek

harry potter themed gift basket ile ilgili görsel sonucu
Fandom and Fantasy

en sevdiği film serisinin yüksek çözünürlüklü versiyonlarının bulunduğu bir DVD ya da bellek, yanında birkaç paket paylamış mısır, içecekler, TV battaniyesi, mumlar ve film keyfi denildiği zaman aklınıza gelecek tüm detaylar ile bu hediyeyi şekillendirebilirsiniz.

26- Zaman Yolculuğuna Çıkarmak

photographs in room ile ilgili görsel sonucu
WooHome

Tabii ki henüz bunu geçekten yapamıyoruz. Ancak fotoğraflar ile hazırlanmış bir hediye ile bunu kısmen de olsa gerçekleştirebilirsiniz. Evin her yerine fotoğraflar ile bir hikayeyi yansıtabilir ya da daha mütevazı bir şekilde fotoğraf albümü ile zaman yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Fotoğrafların altına yazılan notlar, o tarihte yaşanan olaylar anılar ve niceleri…

27- Gerçek Pistte Yarış Otomobili Sürme Deneyimi Hediyesi

simulation race car racing ile ilgili görsel sonucu
Geek

Adrenalin seven kadınlar için tercih edilebilecek enfes bir deneyim hediyesi! Gerçek yarış pistinde yarış otomobilleri ile verilen teorik eğitim, simülasyon eğitimi ve pistte yarış deneyimi olarak 3 aşamada tamamlanan bu aktivite ile bambaşka bir deneyim hediye edebilirsiniz.

28- Özel Fotoğraf Çekimi 

photo studio shooting ile ilgili görsel sonucu
Shutterstock

Onun için bir stüdyo çekimi planlayabilirsiniz. Farklı kıyafetler ve farklı temalar ile çekimler yaptırabilir, nesilden nesile aktarılacak hoş bir anı hazırlayabilirsiniz.

29- Fotoğraf Turu

photographer woman ile ilgili görsel sonucu
FreeImages

Hazır fotoğraflara geçmişken bir de fotoğraf turu hazırlamaya ne dersiniz. Harita üzerinde çekim yapılacak en güzel yerleri işaretledikten sonra amatör bir fotoğraf makinesi ya da cep telefonlarınız ile ona bir fotoğraf turu yaptırabilir, gün sonunda bu fotoğrafları çıkartarak kendi özel amatör fotografçılığınızı kutlayabilirsiniz.

30- İlkler Günü Hediyesi

bungee jumping ile ilgili görsel sonucu
woovly

Bu günü daha önce hiç yapmadığı, hiç denemediği şeyleri yaparak geçirmesini sağlayabilirsiniz. Hiç denemediği bir mutfağın yemeklerini tadabilir, hiç gitmediği bir yere gidebilirsiniz. Denemeye çekindiği aktiviteleri deneyebilir, bir gün mutlaka yapmak istiyorum dediği şeyleri yapabilirsiniz.

Güne yıllardır gitmeyi düşündüğü ama gitmediği Kız Kulesi’nde kahvaltıyla başlayabilir, bungee jumping yapabilir ve akşamı Thailand mutfağı ile taçlandırabilirsiniz.

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NÜZ KUTLU OLSUN…
kadınlar günü

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir