Kültür & SanatGezi

Keşke Burada Yaşasam Diyeceğiniz Ağaç Üzerine Yapılmış 7 Ev

Siz de çocukken ağaç tepelerinden inmeyenlerden misiniz? Üzüldükçe sıkıldıkça ağaç tepelerine çıkan ve hatta orada bir evi olsun isteyen çocuklardan mıydınız? O zaman sıkı durun! Hayalleriniz gerçek olabilir. En azından birkaç günlüğüne :)

İşte Airbnb sitesinden kiralayabileceğiniz 10 muhteşem ağaç ev!

Secluded Intown Treehouse

5a0f1151_original

Geceliği 1116₺ olan bu hayal evi tek yatak odalı ve romantizmin doruk noktalarından birini yaşayabileceğiniz bir atmoster içerisinde.

Şehir dışına yalnızca birkaç dakika uzaklıkta bulunan bu suit Atlanta’da yer alıyor.

Treehouse just up from the beach

treehouse-just-up-from-the-beach

Hawai’de hayallerinizin tatiline hazır mısınız? Yeşillikler arasına gizlenmiş bu evin gecelik ücreti 284₺ Meyve ağaçları ile donatılmış Moloaa Vadisi üzerinde bulunan bu ev evcil hayvanlarınız için de muhteşem bir deneyim olacak.

Treehouse in a Natural Park

treehouse-in-a-natural-park

Huétor de Santillán, İspanya’da Sierre Nevada’nın eşsiz manzarasını doyasıya hafızalarınıza kaydedebileceğiniz bu benzersiz ağaç evde kalmanın fiyatına ise inanamayacaksınız. Sadece 140₺. Sierra de Huétor Tabiat Parkı’nın ortasında bulunan bu otantik kulübe için iki kişinin gecelik ücreti sadece 140₺!

Rainforest Tree House w Hot Springs

forest

Masallar diyarına hoş geldiniz…  San Jose Havalanına  3 kadar mesafede yer alan bu ağaç ev ise tamamen el yapımı. Kosta Rika’nın Cooper, Alajuela bölgesinde yer alan ağaç evin gecelik ücreti ise 398₺

Tree Sparrow House, Cornwall

tree-sparrow-house-cornwall

Helston, Cornwall, Birleşik Krallık’ta yer alan, Hobbit evlerine benzeyen bu yapıda kalmak isteyenler ise gecelik 389₺’yi gözden çıkarıyor.

Eşsiz bir deniz ve doğa manzarasına sahip bir kül ağacında tünemiş bu ağaç ev, konaklamanız için rahat ve eşsiz bir tatil macerası sunuyor.

Redwood Treehouse Santa Cruz Mtns.

redwood-treehouse-santa-cruz-mtns

Santa Cruz Dağlarının üzerinde yer alan bu sihirli ağaç ev, banyosunun içinden geçen ağaç ile birlikte yaşayacağınız en otantik günleri size vaat ediyor. California’da yer alan ağaç evin gecelik fiyatı ise 398₺

Treehouse at Kilauea Volcanotreehouse-at-kilauea-volcano

Hawai’de bulunan bu ağaç evin ise gecelik ücreti 877₺ Oldukça pahalı olmasının birçok sebebi var tabii ki. Muhteşem bir doğanın, eşsiz bir manzaranın ortasında olması, şömine, jakuzi gibi lüks detaylarının olmasının yanı sıra evin esas özelliği adından da anlaşılabileceği üzere volkanlar. Evet bu evden volkanik dağların zirvesinde olan patlamaları görebiliyorsunuz! Bu muhteşem doğa olayına tanıklık etmenin bedeli ise paha olarak oldukça ağır.

kaynak:airbnb

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir