Yaşam TarzıMobil ÜrünlerTeknoloji

Hayatınızı Kolaylaştıracak Akıllı Telefon Uygulamaları

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri artık birçok şey değişti. Her zaman elimizin altında olan bu cihazlar üzerinden yaptığımız işlemlerle hayatımızı yönetiyoruz. Bu nedenle de teknolojinin sunduğu nimetlerden tam olarak faydalanmak gerekiyor. Gündelik hayatta kullanabileceğiniz ve hayatınızı kolaylaştıracak akıllı telefon uygulamaları bu yazımızda sizi bekliyor.

Birçok alanda her gün yeni bir uygulama ortaya çıkıyor. Bazıları oldukça başarılıyken bazıları o kadar da iyi olmuyor. Sizi deneme yanılma yönteminden kurtaracak alanında iyi olan akıllı telefon uygulamaları listesi hazırladık. Listemizde yer alan uygulamaları ihtiyacınız olan alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

1-) Money Manager

Akıllı telefon uygulamaları - Money Manager
Harcamalarınızı ve gelirinizi kontrol etmek için akıllı telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Kişisel finans uygulaması Money Manager, para yönetimi için oluşturulan bir uygulama. Planlama, gider takibi, varlık yönetimi gibi alanlarda kullanabilirsiniz. Uygulama üzerinden kişisel ve ticari işlemlerinizi kaydedip harcama raporları oluşturmanız mümkün. Eğer tasarruf etmeye ya da bir alan için para biriktirmeye niyetiniz varsa uygulama sayesinde gün gün durumunuzu takip edebilirsiniz.

2-) Smoke Free

Akıllı telefon uygulamaları - Smoke Free
Sigaranın sağlığa zararlarını bilmeyen yoktur. Ancak iş sigara bırakmaya gelince bunu başarabilen insan sayısı oldukça azdır.

En iyi sağlık uygulamaları arasında yer alan Smoke Free, isminden de anlaşılacağı üzere sigarayı bırakmak isteyenlere yardımcı olmak için oluşturulmuş bir uygulama. İçme isteğini azaltmaya yönelik çalışan uygulamanın kullanıcıyı motive edecek birçok özelliği mevcut. Ek olarak çeşitli görevlerle sigara bırakma sürecini kolaylaştıran uygulama sigaranın azaltılmasının etkilerini de rakamsal ve grafiklerle göstermektedir.

3-) Pepapp

Akıllı telefon uygulamaları - Pepapp
Kadınlar için özel bir uygulama olan Pepapp, hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Akıllı telefonların bir artısı da düzenli takip imkanı sunması. Kadınların adet döngüsü için özel olarak tasarlanan Pepapp; adet, pms, ovülasyon takvimi gibi özellikleri olan bir uygulama. Ruh halinize ve güncel bilgilere göre eğlenceli bildirimler sunan uygulama, doğum kontrolünden cinsel sağlığa kadar birçok konuda da bilgiler içeriyor. Ayrıca özel bilgilerinizi şifreli bir şekilde saklamanıza da imkan tanıyor.

4-) Headspace

Akıllı telefon uygulamaları - Headspace
Ruhsal sağlığınızı korumanız için meditasyon oldukça iyi bir yardımcıdır.

Yoğun şehir hayatı, herkesi ekstra bir strese sokar ve hayatı zorlaştırır. Meditasyon ise bu stresten kurtulmanın ve daha sakin olmanın en etkili yöntemlerinden biridir. Eğer meditasyona başlamayı düşünüyorsanız, Headspace bu alandaki en iyi uygulamalar arasında yer almaktadır. Meditasyonun ruhsal yönlerine hazır olmayan ve ilk kez yapanlar için durumu basitleştiren uygulama, birçok farkındalık egzersizi sunuyor. Zamanla uzmanlaşmanızı sağlayan uygulama 3-10 dakika arasındaki kısa uygulamalarla kendinizi keşfetmenize olanak tanıyor. Ek olarak seansları programınıza göre ayarlayarak çalışmalarınızı da aksatmama seçeneğiniz mevcut.

5-) Evernote

Akıllı telefon uygulamaları - Evernote
Evernote ile aldığınız notlara dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman erişin!

İş ve sosyal hayatınızda bir şeyleri not almanız hayat kurtarıcı olabilir. Ancak notlarınızı farklı cihazlar, kağıtlar veya defterlere aldığınızda erişim sorunu ortaya çıkar. Evernote,  yazdığınız notları bir bulutta saklayarak akıllı telefon, tablet veya bilgisayar üzerinden erişmenize olanak tanıyor. Ayrıca notlara ses, video ve görüntü ekleyebilir, takviminize senkronize ederek kullanabilirsiniz.

6-) Last Pass

Akıllı telefon uygulamaları - Lastpass
Last Pass, şifre güvenliği ile hesaplarınızı güvence altına almanıza yardımcı olur.

Günümüz dünyasında birçok uygulama ve alan için şifre kullanıyoruz. Bu şifreleri hatırlamak ve daha da önemlisi güvenli bir şifre bulmak ise gün geçtikçe zorlaşıyor. Last Pass ite tam olarak bu noktada devreye giriyor ve güvenli şifreler oluşturarak saklamanızı sağlıyor. Bu sayede şifre unutmaya da yeni şifre bulma derdine de son verebilirsiniz.

7-) CamScanner

Akıllı telefon uygulamaları - CamScanner
Belgenin fotoğrafını çekin ve CamScanner ile istediğiniz formata dönüştürün!

Dosya aktarımı ve bir şeyleri belli formatlara çevirmek, çağımızın sorunları arasında yer almaktadır. Akıllı telefon uygulamaları arasında yer alan CamScanner bu sorunları fark eden ve çözen bir uygulama. Fotoğrafını çektiğiniz herhangi bir belge veya nesnenin sınırlarını otomatik olarak algılayan uygulama, istediğiniz formatta doküman oluşturmanıza ve çıktı almanıza olanak tanıyor. Ayrıca farklı formatlarda aldığınız çıktıları karşı taraflara rahatlıkla gönderebilirsiniz.

8-) My Fitness Pal

My Fitness Pal
Düzenli ve sağlıklı beslenmek için yeni yardımcınız My Fitness Pal olacak!

Şehir hayatının yoğunluğu nedeniyle spor salonuna gitmeye vakit bulamıyorsanız, evde spor yapmak en iyi çözüm. Bunun için birçok akıllı telefon uygulaması mevcut. Ancak egzersiz takibi için bizim daha iyi bir önerimiz var; My Fitness Pal. Egzersiz takip grafikleri, kalori hesabı, spor destek besinleri seçenekleri sunan uygulama ile diyet listelerinizi anlık olarak takip etmenizi sağlar. Artık daha sağlıklı bir yaşama “Merhaba” diyebilirsiniz.

9-) Focus To-Do

Focus To-Do
Çalışma yoğunluğunuzu artırmanız için Focus To-Do size yardımcı olacaktır.

Ders çalışma ve iş yoğunluğunu artırmak için kullanılan tekniklerden biri olan Pomodoro tekniğini uygulamanız için tasarlanan Focus To-Do, oldukça kullanışlı bir uygulama. 25 dakikada bir 5 dakika ara vermenizi sağlayan uygulama ile tamamlanmış görev istatistiklerinizi takip edebilirsiniz. Ayrıca odaklanma sürenizin Gantt şemasını görebilirsiniz.

10-) Sleep Cycle

Sleep Cycle
Sleep Cycle, uyku deneyiminizi en iyi haline getirmenize yardımcı olur.

Uykunuza bir düzen kazandırmak ve uykunuzu analiz etmek istiyorsanız, Sleep Cycle tam olarak aradığınız uygulama diyebiliriz. Benzersiz tasarımıyla üst düzey bir uyku analizi sunan uygulama, uykunuzun en hafif olduğu evrede sizi uyandırarak yataktan daha rahat kalkmanızı sağlıyor. Ek olarak ayrıntılı uyku istatistikleri sayesinde günlük uyku grafiğinizi takip edebilir ve bu verileri düzenli olarak tutabilirsiniz.

Hayatınızı kolaylaştıracak akıllı telefon uygulamaları önerilerimiz burada sona eriyor. Akıllı cihazlarınızı yenilemek istediğinizde Çiçeksepeti’ni ziyaret edebilirsiniz.

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir