AMAZON ÇİÇEKSEPETİ ORTAKLIĞI


1
1 point

Çiçek ve Hediye gönderimi konusunda e-ticaret alanında Türkiye’nin lider şirketi olan ciceksepeti.com, amazon.com‘un ciceksepeti.com’un azınlık hissedarı olması için gerekli süreçlerin başladığını açıkladı.

image (20)

Türkiye’de yenilikçi bir e-ticaret şirketi kuran ciceksepeti.com’un büyüme sürecinde kendilerine destek olmaktan son derece mutlu olduklarını belirten Amazon Avrupa – Perakende Başkan Yardımcısı Greg Greeley,ciceksepeti.com’un amazon.com gibi Türkiye genelinde müşterilerine çiçek ve diğer hediye gönderimlerinde uygun fiyat, çeşit ve rahat alışveriş yapabilme imkanı sağlamaya odaklandığını sözlerine ekledi.

Emre Aydın tarafından kurulan ciceksepeti.com e-ticaret alanında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden birisi olarak çiçek gönderimlerini ülke genelinde aynı gün içinde gerçekleştirebiliyor. Müşterilerine geniş yelpazede çiçek buketleri, gurme hediye sepetleri, mücevherat ve özel günlere yönelik farklı hediye ürünleri sunmaktadır.

Başladıkları hızlı büyüme trendinin yeni safhasında Amazon’u azınlık hissedarları olarak görmekten mutluluk duyduğunu belirten ciceksepeti.com kurucu Genel Müdürü Emre Aydın, ciceksepeti.com‘un Türk tüketicisine çiçek, gurme ürünler ve insanların hayatlarındaki önemli kişilere gönderecekleri hediye gönderimleri konusunda beklediği yüksek kalitedeki hizmet düzeyini geliştirmeye odaklı çalışmalarına önümüzdeki günlerde de devam etmeye kararlı olduklarını söyledi.

Ciceksepeti.com hakkında

ÇiçekSepeti, Türkiye’nin öncü online çiçek satış mağazalarından biri olup şekerleme ve mücevherat gibi hediyelerin gönderimi konusunda da lider konumdadır. ÇiçekSepeti kaliteli ürün ve hizmetleri uygun fiyatlarla sağlamanın gururunu yaşamaktadır. ÇiçekSepeti Türkiye genelinde anlaşmalı olduğu 150 çiçekçi aracılığıyla Türkiye’nin dört bir yanına aynı gün içinde teslimat yapabilmekte olup aynı zamanda 7 gün 24 saat müşteri hizmeti sağlamaktadır.

ÇiçekSepeti gelirlerini geçtiğimiz yıla göre iki katına çıkarmayı planlamaktadır. Şirket, 2011 yılının yazında şekerleme, çikolata ve keklerin üretimi ve satışı için ÇiçekSepeti Gurme markasını hizmete sokarak özel günlere yönelik hediye amaçlı gönderimlere başlamıştır.

Aynı zamanda şirket yakın tarihte online mücevherat satışına da başlamıştır ve 2012 yılının başlarında deneyimsel hediyelerin gönderimine başlamayı planlamaktadır.

Ciceksepeti.com bugün de şirketin çoğunluk hissedarı olmaya devam eden Genel Müdür Emre Aydın tarafından kurulmuştur. HummingbirdVentures ÇiçekSepeti’ne 2011 yılının Ocak ayında yatırım yapmıştır. Merkezi İstanbul’da olan ÇiçekSepeti bünyesinde şu anda 160 kişi çalışmaktadır.

Amazon.com hakkında

Amazon.com, Inc (NASDAQ: AMZN), Fortune 500 listesi içinde yer alan, Seattle merkezli olan ve 1995 yılında tüm dünya genelinde web üzerinden hizmet vermeye başlayan ve müşterilerine dünyanın en geniş ürün yelpazesini sahip ürün alternatifleri sunan bir e-ticaret şirketidir. Amazon.com, Inc. müşterilerine e-ticaret alanında satın almak istedikleri farklı ürünleri mümkün olan en düşük fiyatlarla sunmaya çalışarak, dünyanın en büyük müşteri odaklı şirketi olmayı hedeflemektedir.

Amazon.com ve tedarikçileri Film, Müzik, Oyun, Kitap, Dijital Dosyalar, Elektronik Ürünleri ve Bilgisayar, Ev & Bahçe Ürünleri, Oyuncak, Çocuk ve Bebek Ürünleri, Giyim, Takı, Sağlık & Güzellik Ürünleri, Spor Malzemeleri, Ev Aletleri ve milyonlarca benzersiz yeni, yenilenmiş veya kullanılmış ürünü müşterilerine sunmaktadır. Amazon Web Servisleri, müşterilerine Amazon’un her türlü iş platformunda kullanılmak üzere geliştirdiği dijital yedekleme sistemi (cloud/bulut) ve altyapı hizmetlerini de sunmaktadır.

Amazon tarafından üretilen tablet e-kitap okuyucusu Kindle serisinin, en son ve yeni nesil ürünü, bugüne kadar geliştirilen en hafif ve en kompakt Kindle özelliklerine sahip olup, parlak güneş ışığı altında bile gerçek kağıt okuma hissi veren 6-inç ekran genişliğine sahip, en gelişmiş elektronik mürekkep ekran özelliklerine sahiptir. Günümüzün en gelişmiş elektronik mürekkep ekran özelliğine sahip olan Kindle Touch’ın avantajları ile web sayfalarında arama yapmak, alışveriş yapmak, not almak

ve yazı yazmak dokunmatik ekranı ile her zamankinden çok daha kolay bir seviyededir. Kindle Touch 3G, online kitap okuma olanağı sağlayan ürünler arasında en üst seviyede yer almaktadır ve yeni tasarımı ve eşsiz rahatlığı ile Kindle Touch özelliklerinin tamamına sahiptir. Aynı zamanda 3G kolaylığı da sağlamaktadır.

Canlı renkli dokunmatik ekran ve güçlü çift çekirdekli işlemcisi ile Kindle Fire, filmleri ve TV şovlarını izleyebilme, müzik dinleyebilme, kitap – dergileri okuyabilip, uygulamalar ve oyunlara erişim sağlamaktadır. Kindle Fire’da internet erişimi, Amazon’un devrimci yeni bulut depolama ile hızlandırılmış web tarayıcısı Amazon Silk sayesinde gerçekleştirilmekte ve Amazon Cloud, Whispersync üzerinde ücretsiz depolama yapılabilmektedir.

İleriye Dönük Açıklamalar

Bu duyuru 1933 tarihli A.B.D. Menkul Kıymetler Kanunu’nun 27A Bölümü ve 1934 tarihli A.B.D. Menkul Değerler Borsası Kanunu’nun 21E Bölümündeki anlamıyla ileriye dönük açıklamalar içermektedir. Gerçek sonuçlar yönetimin beklentilerinden farklı şekilde ortaya çıkabilir. Bu ileriye dönük açıklamalar rekabet, büyüme yönetimi, yeni ürünler, servisler ve teknolojiler, faaliyet sonuçlarında muhtemel dalgalanmalar, dışa açılma, hukuki talep ve kovuşturma, optimizasyon, dönemsellik, ticari sözleşmeler, alımlar ve stratejik işlemler, döviz kurları, sistem kesintileri, envanter, hükümet düzenlemeleri ve vergilendirmeleri, ödemeler ve dolandırıcılığın da dahil olduğu riskler ve belirsizlikler içerir.

Potansiyel olarak Amazon.com’un finansal sonuçlarını etkileyebilecek faktörlerle ilgili daha fazla bilgi Amazon.com’un 10-K formuyla ilgili en son Yıllık Raporunun ve diğer müteakip başvuruların da bulunduğu Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvurularında yer almaktadır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çiçek Sepeti
Türkiye'nin en büyük Çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!