TrendTeknolojiTeknolojik Ürünler

Anı Yakalamanızı Sağlayacak ŞipŞak Fotoğraf Makineleri

Unutamayacağınız anılar oluşturmanın pek çok yolu vardır. Ama en güzel, en harika yollarından biri fotoğraflardır. Anı yakalamak, o anın büyüsünün korunmasını sağlamak için de çeşitli şipşak fotoğraf makineleri vardır. Güzel bir fotoğraf çekip onu uzun yıllar saklamak için siz de birbirinden güzel şipşak fotoğraf makinelerini kullanabilirsiniz. Farklı modellerdeki fotoğraf makineleri, yazımızda sizi bekliyor!

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen şipşak fotoğraf makineleri, kullanması son derece keyifli olan ürünlerdir. Gelişen teknolojilerin geleneksel ürünlerle buluştuğu polaroid makineler ile siz de anılarınızı kolayca kaydedebilirsiniz. Ayrıca keyifli bir hobi olarak da şipşak makineleri kullanabilirsiniz. Şipşak fotoğraf makinelerinin özellikleri birbirinden farklıdır. Kimi makinede gece çekimi varken kimi modelde bu özellik olmayabilir. Kimi makinenin filmi daha büyük, kimisininki daha küçüktür.

 • Profesyonel kareler yakalamanızı sağlayan şipşak(polaroid) kameraları, dikey ya da yatay olarak kullanabilirsiniz.
 • Havanın karanlığına göre flaşlı ya da flaşsız çekim yapabilirsiniz.
 • Hafif tasarımı sayesinde ürünü dilediğiniz yere kolayca taşıyabilirsiniz.
 • farklı renk ve model tasarımları arasından kendinize en uygun olanı seçerek hatıraları biriktirmeye başlayabilirsiniz!

Şimdi gelin, farklı tasarımlara sahip şipşak fotoğraf makinelerini ayrıntılı şekilde inceleyelim! Ayrıca tüm bu ürünleri ve çeşitli fotoğraf makinesi aksesuarlarını ÇiçekSepeti‘nde online olarak keşfedebilirsiniz!

Şipşak Fotoğraf Makinesi Modelleri

1-) Instax Square SQ1

Şipşak fotoğraf makineleri
Hatıralarınızı Anlık Olacak Kaydedin! Instax Square SQ1

En son çıkan Instax makinelerinden biri olan Instax Square SQ1, kare formuyla dikkat çekiyor. Bu ürün, kare formatı sayesinde geniş bir fotoğraf alanına sahip. Terracota, krem ve buz mavisi renkleriyle farklı zevklere hitap eden fotoğraf makinesinin diğer ürünlerden farklı özellikleri de var! Instax Square SQ1;

 • Otomatik pozlama fonksiyonu sayesinde karanlıkta ve geceleri daha iyi fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Hem fotoğrafı hem de nesneyi hem de arka planı aydınlatarak en iyi kareyi yakalamanıza yardımcı oluyor.
 • Selfie modu, sevdiklerinizle en iyi özçekimlere imza atmanıza yardımcı oluyor. Merceğin yanında bulunan aynadan özçekim alanını kontrol edebilirsiniz. Böylece fotoğrafta kendinizi istediğiniz yerde konumlandırabilirsiniz. Ayrıca özçekim modu, parlaklık ve odak uzaklığını otomatik olarak ideal seviyede ayarlıyor.
 • Makro modu sayesinde yakındaki nesneleri çok daha net şekilde fotoğraflayabilirsiniz. 30-50 cm mesafeden net fotoğraflar çekebilirsiniz.
 • 2 metreden uzak bir mesafedeki nesnelerin fotoğraflarını net şekilde çekebilirsiniz.
 • Film sayacına sahip olan tasarımıyla makinenizde kaç pozunuz kaldığını görebilirsiniz.

2-) Instax Mini 11

Şipşak fotoğraf makineleri
Değerli Anları Unutulmaz Hatıralara Dönüştürün! Instax Mini 11

Instax Mini 11, canlı renkleri ve minimal dizaynıyla ön plana çıkıyor. Mini filmleri, mini yapısı ve güzelliğiyle en sık tercih edilen modellerden biri. Yüksek performans, otomatik pozlama, ışık sensörü… Yine pek çok farklı özelliğiyle bu makine hem sevdikleriniz hem kendiniz için tercih edebileceğiniz ürünlerden. Instax Mini 11;

 • Tek bir hareketle selfie modundan makro moduna, maro modundan selfie moduna geçiş yapabilirsiniz.
 • Lensin yanında yer alan aynanın yardımıyla özçekimler için en iyi kadrajı ayarlayabilirsiniz.
 • Hafif ve ince bir yapısı olduğu için dilediğiniz her yere ürünü kolayca taşıyabilirsiniz.
 • Uçuk pembe, lila, açık mavi, kırık beyaz ve kömür grisi gibi renkler arasından zevkinize göre seçim yapabilirsiniz.
 • Ürünün paketinden çıkan 2 farklı deklanşör aksesuarı ile makinenizi kişiselleştirebilirsiniz.
 • Ayrıca farklı renk ve tasarımlardaki filmleri kullanarak eğlenceli kareler yakalayabilirsiniz!

3-) Instax Mini 40

Şipşak fotoğraf makineleri
Stilinizi Yansıtın! Instax Mini 40

Stilinizi çabasız bir şekilde yansıtmanızı sağlayan fotoğraf makinelerinden biri de Instax Mini 40! Rahat taşımaya son derece uygun, minimal ve hafif bu ürün aynı zamanda oldukça şık! Otomatik pozlama özelliğine sahip olan ürün, en iyi fotoğrafları çekmenizi sağlayacak. Instax Mini 40;

 • Sahip olduğu otomatik pozlama özelliğiyle ışık derecesini otomatik olarak algılıyor. Böylece herhangi bir ayar yapmadan en güzel ışığa sahip fotoğraflar çekebiliyorsunuz.
 • Yakın plan çekimlerini de Instax Mini 40 ile kolayca çekebilirsiniz. Lensi dışarı çekerek aktifleştirip kolayca yakın plan ve selfie çekimleri yapabilirsiniz.
 • Zamansız görünümü ve kolay kullanımıyla bu ürünü sevdikleriniz ya da kendini için tercih edebilirsiniz!

4-) Polaroid Now Instant Fotoğraf Makinesi

Polaroid Now Beyaz Instant Fotoğraf Makinesi
Her Anınızı Fotoğraflamanın En Güzel Yolu! Polaroid Now Instant Fotoğraf Makinesi

Hayatınızın her anını fotoğraflamanızı sağlayan Polaroid, sık sık tercih edilen ürünlerden biri. Otomatik odaklama ve 2 lens sistemiyle dikkat çekici olan bu ürün, en güzel fotoğraflara ulaşmanızı sağlar. Siz de anın güzelliklerini kolayca kaydedebilirsiniz! Polaroid Now Instant Fotoğraf Makinesi;

 • Bu makine, 2 lens özelliğine sahiptir. Böylece zorlu ışık koşullarında bile flaş kullanımı olmadan net ve keskin fotoğraflar çekebilirsiniz.
 • Polaroid, diğer makinelerden farklı olarak çift pozlama özelliğine sahiptir. Böylece çok daha sanatsal ve farklı fotoğraflar seçebilirsiniz. Çift pozlama özelliğiyle ili farklı anı tek karede birleştirebilirsiniz.
 • Otomatik zamanlayıcı özelliği sayesinde fotoğraflara siz de kolayca dahil olabilirsiniz. 9 saniyede otomatik çekim yapan fotoğraf makinesi, flaşı sayesinde de herkesin daha iyi görünmesini sağlar.

5-) Instax Wide 300

FUJİFİLM iNSTAX WIDE 300 INSTANT FOTOĞRAF MAKİNESİ+ 20'Lİ (BEYAZ)
Hatıralarınızı Geniş Açıdan Çekin! Instax Wide 300

Instax Wide 300, diğer Instax makinelere göre daha büyük bir boyuta sahiptir. Geniş yapısıyla çok daha eğlenceli fotoğraflar çekmenizi sağlar. Geniş yapısı sayesinde çok daha kalabalık, geniş grupların fotoğraflarını da kolayca çekebilirsiniz. Instax Wide 300;

 • Sanatsal ve iş amaçlı partilerde geniş grupların fotoğrafını çekmenize yardımcı olur.
 • 40 santime kadarki mesafeden yakın çekim yapmanızı sağlar. Ürünle birlikte gelen yakın mercek, fotoğraf çekimi mesafesinin genişlemesini sağlar.
 • Otomatik flaş özelliği, düşük ışıkta bile iyi kalitede çekim yapmanıza yardımcı olur.
 • Pozlama ayarı sayesinde ortam koşullarına uygun modu kolayca seçebilirsiniz. Böylece en kaliteli fotoğraflara sahip olursunuz.
 • Flaş ve parlaklık kontrolü düğmeleri ile profesyonel kareler yakalayabilirsiniz.

Fotoğraf çekmenin pratik, ergonomik ve romantik hallerinden birini sunan şipşak makineleri ÇiçekSepeti’nde online olarak inceleyebilirsiniz. Farklı renk ve model seçeneklerine sahip olan ürünler arasından kendiniz için en uygununu seçebilirsiniz. Hem sevdikleriniz hem kendiniz için şipşak makineleri satın alabilirsiniz. Böylece değerli anlarınızı uzun süre yaşatabilmenin mutluluğuna kavuşabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir