Anneler Günü İçin Hangi Çiçek Alınır? Anneye Çiçek Seçme Rehberi


 Dünyanın en kutsal varlıkları, annelerimize bize verdikleri emek için ne kadar teşekkür etsek az. Yılın her günü mutlu edilmeyi hak eden annelerimize Anneler Gününde kendileri kadar güzel çiçekler göndererek gülümsemelerine yardımcı olabiliriz. Peki Anneler Günü için hangi çiçekler alınır? Anneye çiçek seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Merak ettiğiniz her şeyi sizler için derledik.

Karşılıksız sevgilerinin bedeli elbette hediyeler ve çiçekler değildir. Annelerimiz bizden sıcacık bir sarılma beklerler. Onları ne kadar sevdiğimizi dile getirmemiz hoşlarına gider. Bunun için Anneler Günü benzersiz bir fırsattır.

Anneler günü tarihi 1900’lü yıllara dayanıyor. Anna Jarvis isimli bir genç kadının annesini kaybettikten sonraki üzüntüsünü yaşadığı süreçte yaşadıklarından yola çıkarak, annelerin yaşarken daha çok değer görmesine yönelik başlattığı bir çalışma sonucu resmi olarak kutlanılan bir gün Anneler Günü. Anneler Günü tarihçesi, Anna Jarvis’in hikayesi ve merak ettiğiniz her şeyi Anneler Günü Hakkında Merak Edilenler ve Hediye Önerileri yazımızdan buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Doğduğumuz günden bu yana sıcacık sevgisini ve eşsiz kokusunu her an yanımızda hissettiğimiz annelerimize sevgimizi her fırsatta dile getiriyor, onların varlığıyla mutlu oluyoruz. Ana Anneler Günü hepimiz için çok daha özeldir. Anneler günü ne zaman 2017 senesinde derseniz de her yıl mayısın 2. haftasında kutlanan Anneler Günü bu sene 14 Mayıs tarihine denk geliyor.

“Anneler Günü hediyesi ne olabilir?” diye düşünmeye başladığımız şu günlerde ise aklımıza çiçekler gelir.

güller
Görsel: tumblr.com
Anneler Günü Çiçekleri

Anneler Gününde sevgili annenize gönderebileceğiniz, anneye olan sevgiyi en güzel şekilde dile getiren çiçekleri sizin için bir araya getirdik.

 • Lilyum / Zambak
Anneye zambak
Görsel: taiwaneseamericanhistory.org

Anne gibi zarif ve narindir Lilyum çiçeği… Saflığı ve masumiyeti simgeleyen bu eşsiz güzellikteki çiçekler. Sevgiyi en güzel haliyle dile getirir, Anneye lilyum göndermek Anneler Günü için iyi çiçek seçimidir. Hem tek başlarına hem de başka çiçeklerle aranje edildiklerinde benzersiz aranjmanlar meydana getirirler.

En taze lilyum aranjmanlarına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz; www.ciceksepeti.com/lilyum-zambak

 • Güller

Güllerin anlamı en açık ve net ifadesi ile sevgidir. Her rengi ayrı mana taşısa da ortak noktaları sevgidir. Bazen teşekkür ederler bazen mutluluk dilerler. Annenizin en sevdiği renkte olan güllerden tercih edebilirsiniz.

Romantizm ve tutkunun klasikleşmiş simgesi kırmızı güller, anneye gönderildiğinde sonsuz sevgiyi ima ederler. Temizlik ve sadeliğin temsilcisi beyaz rengi, güllerde tüm masumiyetinizle, saf, duru hislerinizle annenize seslenmenizi sağlayacak. Bunun yanı sıra en sıcak duyguları ifade eden sarı güller de anneye gönderilebilecek çiçeklerdendir. 

Birbirinden güzel gül aranjmanlarına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz; www.ciceksepeti.com/guller

 • orkide
  Görsel: wallpapersafari.com

  Orkide

Tıpkı annelerimiz gibi eşsizdir orkide… Güzelliğiyle herkesin kalbini çalmıştır ve her zaman asilliğin, zarafetin, şıklığın temsilcisi olmuşlardır.

Anlamı da değeri de paha biçilemez. Herkesten ve her şeyden değerli olan anneye orkide hediye ederek onu Anneler Günü’nde dünyalar kadar mutlu edebilirsiniz.

Birbirinden özel orkide seçeneklerine linkten ulaşabilirsiniz; www.ciceksepeti.com/orkide

 • Karanfil

Karanfiller, Anneler Günü’nün temsili çiçekleridir. Bazı ülkelerde Anneler Günü’nün simgesi olarak kullanılır.

Bitmeyen sevgilerin timsali karanfillerden saf sevgiyi temsil eden beyaz karanfiller, anneniz için mutluluk verici bir sürpriz olabilir.

Rengarenk karanfil aranjmanlarına linke tıklayarak ulaşabilirsiniz; www.ciceksepeti.com/karanfil

 • Papatya/Gerbera

  Anneler Günü Papatya
  Görsel: http://deafministries.com

En samimi çiçeklerdir papatyalar. Doğanın en saf renkleri; beyaz, sarı ve yeşili bünyesinde taşır. Gösterişten uzak ve mutluluk verici çiçeklerdir. Papatya dendiği zaman akla ilk sarı ve beyaz papatyalar gelir. Bir de gerberalar vardır. Aynı aileden gelen, büyük kardeşlerdir gerberalar. Papatya görünümünde ancak daha büyük ve daha gösterişli çiçeklerdir.

Anneleriniz için mis kokulu papatyalar veya gösterişli gerberalar seçmek için linke tıklayabilirsiniz; www.ciceksepeti.com/papatya-gerbera

 • Mevsim Çiçekleri

Bahar, çiçeklerin en renkli ve en çeşitli olduğu mevsimdir. anneler Gününün bahara denk gelmesi ile renk renk çeşitli çiçekler annelerimize özel hazırlanır. Anne kadar doğal, anne kadar sevgi dolu frezyalar, şebboylar, lisyantuslar, gerberalar, nergisler, karanfiller ve hüsnüyusuflar ile Anneler Günü’nü kutlamak gibisi yok.

Her zaman taze kesme çiçekler kullanılan mevsim çiçekleri için linke tıklayabilirsiniz; www.ciceksepeti.com/mevsim-cicekleri

 • Saksı Çiçekleri

Eğer gönderdiğiniz çiçekler solmasın, aylarca hatta yıllarca annenizin gözünün önünde durup ona neşe versin istiyorsanız, salon çiçeklerinden bir tercih yapabilirsiniz.

Saksı çiçekleri arasında en çok gönderilen çiçeklerden biri orkidedir. Bunun haricinde yılda 2-3 defa çiçek açabilen ve beyaz çiçeği ile bir gelin gibi süzülen Barış çiçeği bir diğer adı ile Spathiphyllum, aynı zamanda hava temizleyici bir özelliğe sahiptir. Büyüleyici kırmızı çiçeği ile annenizin gerçek mi değil mi emin olamayacağı Antoryum, tutku dolu bir bitkidir. Kırmızı ve turuncu tonlarındaki çiçekleri ile bakımı kolay ve görünüşü güzel bir diğer saksı çiçeği de Guzmanya‘dır. Bunların haricinde yeşil saksı bitkileri de tercih edebilirsiniz. En popüler saksı bitkilerini Dracena Massengena, Dieffenbachia, Schefflera, Yucca, Kraton,  Dracena Marginata ve Tropic Snow olarak sıralanabilir.

Annelerinize yıllarca dostluk edecek en güzel saksı çiçekleri için linke tıklayabilirsiniz;  www.ciceksepeti.com/saksi-cicekleri

Anneler Günü, biricik annenize teşekkür etmenin tam zamanı! Çiçek Sepeti Anneler Günü Çiçek kategorisinde en güzel çiçekler en kıymetlimiz annelerimiz özenle hazırlandı. Yüzlerce çiçek, hediye ve yenilebilir çiçek arasından annenizi en çok mutlu edecek olanını linke tıklayarak seçebilirsiniz. https://www.ciceksepeti.com/anneler-gunu


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş