Anneler Günü

Anneler Günü Mesajları

Anneler Günü hediyesine not olarak ekleyebileceğiniz ya da annenizin gözlerine bakarak sevginizi dile getirebileceğiniz anlamlı Anneler Günü sözlerini sizler için derledik.

Annelerimiz hepimiz için kutsaldır. Mutlu günlerimizde bizden çok coşku taşıyan, üzüntümüzde en çok canı yanan kişilerdir. Annelerimizi elimizden geldiğince mutlu etmeli ve her fırsatta onları ne kadar sevdiğimizi dile getirmeliyiz. Anneler Günü de onları ne kadar önemsediğimizi dile getirebilmemiz için ideal bir gündür. Anneler Günü tarihçesi ve en güzel Anneler Günü hediyesi önerilerine daha önce yer vermiştik. Bu yazımızda ise hediyelere ve güne mana katacak sözcükleri hazırladık.

Anneler Günü, 1900’lü yıllardan beri dünya çapında kutlanan özel bir gündür. Bu özel günde annelerimizi mutlu etmek için küçük sürprizler yaparız. Anneler günü için hediye ve çiçek almak da Anneler Günü adetlerindendir. Ancak hediyeler tek başına yeterli değildir. Annelerimizin bizden esas beklediği sıcak bir sarılma, bir öpücük ve güzel sözlerdir. Anneler Günü çiçeği ve hediyesi ile birlikte annenize gönderebileceğiniz mesajları sizler için derledik.

anneler günü
Görsel: i huffpost

Bu güzel sözler arasında duygusal olanlar da var, komik olanlar da, uzun olanlar da var, kısa olanlar da. İşte annelere en duygulu güzel sözler;

Her zaman yanımda olan, benim için her şeye gözünü kırpmadan katlanan canım annem. Kaç yaşıma gelirsem geleyim senin küçük kızın/oğlun olarak kalacağım ve seni hep çok seveceğim. Anneler Günün Kutlu Olsun.

Anne olunca anlarsın demiştin ya, haklıymışsın. Anne olunca anladım seni annem. Karşılıksız sevgi ne demekmiş, aynı bedende olmasan da bir acı nasıl yürekte sızlarmış, anne olunca anladım. İyi ki varsın annem, Anneler Günü kutlu olsun. Umarım senin kadar harika bir anne olabilirim.

Anne olmak, evladının geleceği için heyecanlanırken bir yandan da ondan ayrı kalacağı için üzülmekmiş. Birlikte geçiremediğimiz ilk Anneler Günü anneciğim. Arada mesafeler olsa da, kalbimin daima seninle olduğunu asla unutma olur mu?

Seni ne kadar çok sevdiğimi en iyi sen bilirsin. Bunu çok dile getiremesem de huzur dolu tek yerin senin kolların olduğunu çok iyi biliyorum annem. Yüreğindeki sonsuz sevgi ve sabır için çok teşekkür ederim…

Dünyaya gelirken annemizi seçemeyiz. Bu tamamen bir şanstır. Bu sebepledir ki sen benim hayattaki en büyük şansımsın. Eğer seçme şansım olsaydı, bin defa da olsa yine seni seçerdim annecim. Anneler Günü kutlu olsun.

Dünya terlik fırlatma şampiyonu canım annem. Bence artık bu sporu milli takımda oynamalısın. Şaka bir yana varlığına binlerce şükür canım anam. Günün kutlu olsun.

Anneler çiçek büyütür gibi büyütürmüş evlatlarını. Sevgi ile besler ve çiçek açtırırlarmış. Sen de benim varlığıma çiçrkler ektin canım annem. Sana söz, kimsenin o çiçeği soldurmasına müsade etmeyeceğim. Anneler Günün kutlu olsun.

Gücüme güç, umuduma umut katan anneciğim. Ne zaman dara düşsem beni her şeyin güzel olacağına nasıl da ikna ediveriyorsun? Sana ne kadar teşekkür etsem azdır. Anneler Günün kutlu olsun.

anneler günü
Görsel: the artifice

Her canım yandığında “Annecim!” diye haykırırım. Çünkü bilirim ki anneden şifalı ilaç yoktur alemde. Senin kollarındayken her zaman senin küçük kuzun oluveriyorum.

Her fırtınada sığınacağım limanım, sarıldığında bütün dertlerimi yok edenim. Beni hayata getiren ve hayata bağlayan canım canım annem. Senin evladın olduum için her zaman gurur duyuyorum. Ellerinden öper, Anneler Gününü kutlarım.

Dünyada anneler kadar azizi yoktur derler. Anneler gözleri ile değil kalpleri ile bakarlarmış evlatlarına. Bu sebeple en güzeli evlatlarıymış insanların.

Işığıyla dünyayı da beni de aydınlatan, ısıtan annem. Sabrınla, şefkatinle ve güzel kalbinle dünyanın en iyi annesi sensin.

Hayatıma adeta bir kutup yıldızı gibi yön veren, ne zaman ne yapmam gerektiğini bana öğreten canım annem. Nereye gidersem gideyim senin ışığın altındayım, doğru yolu sayende buluyorum ve hep yanındayım. Anneler Günün kutlu olsun.

Başkaları gözümün yaşına bakmazken, iki gözümden akan yaşları öpen canım annem. Acılar yağmur iken şemsiye olan, hüznümü sevince döndüren annem. Bir günümde değil her günümdesin, Anneler Günün kutlu olsun.

Yeryüzüne inmiş bir melek gibi güneş yüzlü, altın kalpli, başımın tacı annem. Kulağımdan sesin silinmesin, Allah bizi sensiz eylemesin, Anneler Günün kutlu olsun.

Küçükken bana ninniler söylerdin. O zamandan beridir her sözün bir ninni gibi içimi rahatlatıyor canım annem.

Anneye söylenecek güzel sözler saymakla bitmez. Çünkü anneler kutsal ve özel varlıklardır. Sen bu hayatta bana bahşedilen en kutsal armağansın canım annem. Tüm sözler de günler de senin. Anneler Günün kutlu olsun.

Anne ve minik kızı
Görsel: vertical response

Annelerinize gönderebileceğiniz iki küçük anne hikayesi;

“Bir gün bir delikanlı, çok kötü bir kıza aşık olmuş. Ona gönlünü kaptırmış ve evlenmek istemiş. Ancak kötü kalpli kız, onunla evlenmek sevgisinin şiddetini ölçmek istemiş ve bunun için bir şart öne sürmüş. -Köpeğime yedirmek için bana annenin kalbini getirmeni istemiyorum” demiş kız. Bu korkunç istek karşısında delikanlı çok afallamış. Böyle bir şey nasıl mümkün olabilir? Canından can veren annesine bunu nasıl yapabilirmiş? Uzun bir tereddütten sonra dürtülerine karşı gelemeyen genç delikanlı, annesinin yanına gitmiş. Annesi anlamış olacak ki hiç tereddüt etmemiş. Delikanlı annesinin göğsünden söktüğü kalbi bir mendile sarmış ve yola çıkmış. Sevdiği kıza kalbi götürmek için heyecanla koşarken ayağı bir taşa takılmış ve düşmüş. Mendilin içindeki kalp bir tarafa, delikanlı bir tarafa düşmüş. Canının acısı ile “Anneciğim!” diye bağırmış genç. Hala sıcak olan kalpten o an bir ses yükselmiş. -Canım yavrum, bir yerin acıdı mı?”

Görsel: respectwomen.co.in

“Bir gün, bir yerlerde bir anne ve kızı yaşarmış. Küçük kız, kendini bildiği günden beri annesinden büyük bir şefkat görmüş ve ondan duyduğu sözlerle, pamuk prensesten daha güzel olduğuna inanmıştı.Kız, küçüklüğünden beri annesi ona adeta bir prenses gibi davranırmış. Teninin güzelliğini, saçlarının parlaklığını, gözlerinin ahuluğunu anlatırmış kızına. Annesinden gördüğü yoğun sevgi ve özenle kız kendini çok güzel hissediyormuş ve böyle büyümüş. Gel zaman git zaman küçük kız okula başlamış ve durum değişmiş. Arkadaşları ona hiç güzel olmadığını ve hatta çirkin olduğunu söylemişler. Bazı çocuklar onunla dalga geçmeye bile başlamış.

Küçük kız başta bunun kıskançlıktan olduğunu ve güzelliğini çekemediklerini düşünmüş. Ancak gel zaman git zaman kız gerçekleri görmeye başlamış. Annesinin pamuklar kadar beyaz dediği teni aslında bozuk bir yapıdaymış. Badem dediği ahu gözleri şaşıymış. Annesinin yıllarca ona yalan söylediğini anlamış ve sinirden çılgına dönmüş. Annesine bir nefret beslemeye başlamış. Evlilik çağına geldiğinde dahi yüzüne kimse bakmıyormuş ve gözleri de hiçbir tedaviye yanıt vermiyormuş. Bir gün annesinin uzak bir yere iş için gitmesi gerekmiş. Kız bu duruma üzülmüyormuş çünkü ondan artık iyiden iyiye soğumuş. Kızın gözleri iyice bozulunca doktorlar bir ameliyatla göz nakli yapmanın son çare olduğunu söylemişler. Ameliyat sonrası gözlerini açan kız aynada gördüklerine inanamamış. Saçları ipekten yumuşak ve parlak görünüyormuş. Teni adeta bir ay parçası kadar ışıl ışılmış. Kız -Bu nasıl olur? demiş. Doktor ise yanıt vermiş – Size annenizin gözünü naklettik. O sizi böyle görüyordu.”

Anne ile Alakalı Şiir

ANNEN

Sen bir avuç bebektin
Kimdi süt veren sana,
Hastalandın ölecektin
Kim kanat gerdi sana?

Senin minik başını
Avuçlarına alıp
Gece uykusuz kalıp
Kucağında kim salladı
Ağladın, seninle kim ağladı
Annen!

Sana ilk adımını attıran kimdir
Konuşmayı öğretti sana bir bir
Annen!

Sen şimdi giderken okula
Sefertasını kim hazırlar?
Kim bakar arkandan yola?
Sende en çok kimin hakkı var
Kimdir seni en çok seven
Annen!

Dünyayı hiç değilse bir günlüğüne
allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar
oynasınlar türküler söyleyerek yıldızların arasında
dünyayı çocuklara verelim
kocaman bir elma gibi verelim sıcacık bir ekmek somunu
gibi
hiç değilse bir günlüğüne doysunlar
dünyayı çocuklara verelim
bir günlük de olsa öğrensin dünya arkadaşlığı
çocuklar dünyayı alacak elimizden
ölümsüz ağaçlar dikecekler

Nâzım HİKMET

Anne ile alakalı duygusal şarkı;

Anneler Günü şarkılarını listelediğimiz yazımızı incelediniz mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir