Anneler Günü

Anneler Gününde Evde Yapılabilecek Etkinlikler

Dünya, daha önce hiç geçmediği bir süreçten geçerken (Koronavirüs) ve beraberinde her şeyi değiştirirken Anneler Günü’nde evde yapılacak etkinlikler neler diye merak edenler; bu yazı sizin için. Anneler Günü’nde evde annenizle birlikte yapabileceğiniz etkinlikler, yazımızda sizi bekliyor!

Evde geçirdiğimiz bugünleri biraz daha verimli geçirmek hepimizin isteği. Çok uzun bir süre, sosyal izolasyonu ve her şeyin daha kısa sürede iyiye dönmesini sağlamak için hepimiz evlerimizdeydik. Ama tabii evlerimizde olduğumuz bu günlerin bazıları bizim için çok özeldi; mesela Anneler Günü! Tabii bu dönemde annelerinin yanında olamayanlar da var; biliyoruz. Onlar annelerine hediyelerini gönderirken biz annelerinin yanında olanlar için evde yapılabilecek kolay etkinlikleri sizler için bir araya getirdik. Her ne kadar Koronavirüs hastalığı hayatımızdan yavaş yavaş çıkıyor olsa da, hala vaktini evde annesiyle geçirmek isteyenler vardır. İşte bu yazı, onlar için!

Yazının ayrıntılarına geçmeden önce, Anneler Günü’nü Unutulmaz Kılacak Hediyeler, En Güzel Anneler Günü Hediyeleri (2019) ve El Yapımı Anneler Günü Hediyeleri yazılarımıza göz atabilirsiniz. Böylece anneniz için farklı hediye seçeneklerini de inceleyebilirsiniz!

Evde Yapılabilecek Etkinlikler

Mutfakta Vakit Geçirin

Çocuklarla Evde Yapılabilecek Etkinlikler
Çocuklarla Evde Yapılabileceğiniz Etkinlikler, Görsel Kaynağı: Unsplash

Evde yapılabileceğiniz etkinliklerin en başında gelenlerden biridir mutfakta vakit geçirmek. Aslında her gün yemek yapıp yiyoruz, evet. Ama bu sefer farklı olması adına yeni tariflerinizi annenizle birlikte mutfağa girip deneyebilirsiniz. Yeni yemekler yapmak, durumu değiştirmek sizce de eğlenceli olmaz mı? Bu dönemde annenizle birlikte mutfağa girmeniz ve ona yardımcı olmanız da annenizi mutlu edecektir. Ayrıca, havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte dışarı çıkmak için can atan minikleri evde tutmanızı sağlar bu durum. Ve ayrıca sevdiklerinizle birlikte keyif dolu vakit geçirebilirsiniz! ÇiçekSepeti‘nin Mutfak Aksesuarları kategorisinden annenize alacağınız bir hediye ile onunla mutfakta geçireceğiniz zamanı güzelleştirebilirsiniz.

Oyun Oynayın

Evde Spor Yapma
Evde Spor Yapma, Görsel Kaynağı: Unsplash

Maalesef evlerimizden çıkıp arkadaşlarımızla buluşmak, onlarla samimi olmak için hala daha çok erken. Sadece bizim için değil; minikler için de öyle! Normal şartlarda akranlarıyla, arkadaşlarıyla oyunlar oynayan çocuklar bu dönemde evde kaldıkları için biraz canları sıkılıyor olabilir. Belki Anneler Günü’nde günün bir anını çocuklara ayırıp onlarla birlikte farklı oyunlar oynayabilirsiniz, olmaz mı? Belki legolar yapar, doktorculuk oynar, birlikte hayal gücünüzün gelişmesini seyredersiniz. Evde kolayca yapılabileceğiniz bir etkinlik! ÇiçekSepeti‘nden çeşitli kutu oyunları, lego, yap-boz gibi oyunlarla alıp evde geçirdiğiniz vakti değerlendirebilirsiniz. Çocuklar; siz de annelerinizi evde birlikte oynamaya ikna edecek çeşitli hediyelerle oyunlarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. :)

Spor Yapın

Evde Spor Yapma
Evde Spor Yapma, Görsel Kaynağı: Unsplash

Evde kalmanın getirdiği sonuçlardan biri de hepimizin çok daha durağan bir hayatın için hızlıca girmemiz oldu. Normalde spor salonlarında, pilates merkezlerinde olacakken şimdi evlerimizi spor salonlarına çevirmeye çalışıyoruz. Her şeyin başı sağlık diyerek bu durumun bizi sıkmasına izin vermiyoruz. Çocuklarla birlikte evde spor yapmak; hem onların hem de sizin enerjinizi atmanızı sağlayacak güzel bir yöntem. Çocuklarla birlikte evde yapılabileceğiniz etkinliklerden biridir spor. Ayrıca evde pilates, yoga, hafif kardio çalışmalarını kolayca yapabilirsiniz. Sizi bugünlerde daha sağlıklı hale getirecek bu sporları çocuklarla birlikte Anneler Günü’nde deneyebilirsiniz. ÇiçekSepeti‘nin Spor-Outdoor kategorisinden çeşitli spor malzemelerine ulaşabilirsiniz. Bugünlerde pilates topu, pilates direnç lastiği, yoga matı gibi ürünlerle evde spor yapmayı kolay ve keyifli hale getirebilirsiniz.

Film İzleyin

Evde Yapılabilecek Etkinlikler
Evde Yapılabileceğiniz Etkinlikler, Görsel Kaynağı: Unsplash

Madem bu Anneler Günü’nde dışarı çıkamıyoruz; o zaman neden dışarıyı eve getirmeyelim? Çoğunlukla aileler hafta sonlarını çocuklarıyla birlikte dışarıda vakit geçirerek değerlendiriyor. Sinemaya, tiyatroya gidenler, parklarda yürüyenler… Ama dünyanın, etkisi altında olduğu bu salgın hastalık dolayısıyla evde kalmak durumundayız. Öyleyse, Anneler Günü’nde evde yapılabileceğiniz kolay etkinliklere çocuklarla birlikte film izlemeyi de ekleyelim! Hep birlikte televizyon karşısında patlamış mısırlarınızla Anneler Günü’nü geçirmeye hazır olun! En güzel filmi açın ve keyfinize bakın!

Resim Yapın

Evde Yapılabilecek Etkinlikler,
Evde Yapılabileceğiniz Etkinlikler, Görsel Kaynağı: Unsplash

Anneler Günü’nde çocuklarla birlikte vakit geçirirken resim de yapabilirsiniz. Böylece hem onlara fayda sağlayacak hem de birlikte eğlenebileceğiniz bir etkinlik yapabilirsiniz. Evde kolayca yapabileceğiniz etkinliklerden biri olan resim yapmak, çocuğunuzla eğlenmenizi sağlar. Ayrıca aynı zamanda onun el-göz koordinasyonu kazanmasına da yardımcı olur. Birlikte hayal gücünüzün sınırlarını zorlarken bir yandan da eğlenebilirsiniz. Resim yapmak için gerekli olan malzemeleri ÇiçekSepeti‘nin Hobi kategorisinden satın alabilirsiniz.

Kitap Okuyun

Anneler Günü'nde Evde Yapılabilecek Etkinlikler
Anneler Günü’nde Evde Yapılabilecek Etkinlikler, Görsel Kaynağı: Unsplash

Büyüklerin evlerden çalıştığı, çocukların eğitimlerine evlerden devam ettiği bir dönemdeyiz. Bu yüzden bazı alışkanlıklar zaman zaman çabuk unutuluyor. Sadece Anneler Günü’nde çocuklarınızla evde vakit geçirmek için değil normal zamanlarda da evde yapılabileceğiniz kolay etkinlikler sayesinde çocuklarınızla vakit geçirebilirsiniz. Kitap okumak da bu etkinliklerden biri. Birlikte, eğlenceli ve öğretici kitaplar alarak bu etkinliği yapmaya başlayabilirsiniz. Birlikte kitap okuduğunuz zaman hem çocuğunuz sizin davranışınızı örnek alır hem de okulda geçirdiği verimli saatler gibi vakit geçirir. ÇiçekSepeti‘nde birbirinden farklı, öğretici ve eğlendirici okuma kitapları bulabilirsiniz.

Çay Saati Yaparak Eğlenin

two cups of coffee beside the macaroons on plate
Anne ile Çay Saati Yaparak Keyifli Vakit Geçirin

Tabii ki annenizle birlikte her an çay içip vakit geçirebilirsiniz. Ama Anneler Günü’ne özel olarak onun için bir çay hazırlayıp başbaşa vakit geçirebilirsiniz. Böylece hem birlikte daha iyi zaman geçirebilirsiniz hem de ona küçük bir sürpriz yapmış olursunuz. Çay saatinize lezzetli bir Anneler Günü BonnyFood çeşidi de ekleyerek bu anı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Çiçeklerle ve Toprakla Uğraşın

Anneler Günü'nde Evde Yapılabilecek Etkinlikler
Anneler Günü’nde Evde Yapılabilecek Etkinlikler, Görsel Kaynağı: Unsplash

Evde yapılabileceğiniz kolay etkinliklere son olarak toprakla ve bitkiyle uğraşmayı ekleyebiliriz. Toprakla ve bitkiyle uğraşmanın şifalı etkisini hepimiz az çok biliyoruz. Bu dönemde bitkilerle ve toprakla uğraşmak da sizi biraz olsun rahatlatacaktır. Bunun için büyük bir bahçeye ya da dışarı çıkmaya ihtiyacınız yok. Toprağınız ve bitkiniz oldukça her yeri dilediğinizce bahçeye çevirebilirsiniz. Evde yapılabileceğiniz diğer bir etkinlik olan tohum ekmek, bitkilerin saksısını ve toprağını değiştirmek gibi aktiviteleri çocuklarla birlikte yaparak farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. ÇiçekSepeti‘nde çeşitli çiçekleri, bitki toprağı, sulama ürünleri ve bahçecilik için gerekli olan aletleri bulabilirsiniz.

Hadi, bu Anneler Günü’nde çocuklarla birlikte evde olmanın keyfini çıkarın!

Ayrıca ilginizi çekecek yazıları:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir