Anneler Gününde Evde Yapılabilecek Etkinlikler


0

Dünya daha önce hiç geçmediği bir süreçten geçerken (Koronavirüs) ve beraberinde her şeyi değiştirirken Anneler Günü’nde evde yapılacak etkinlikler neler diye merak edenler; bu yazı size.

Evde geçirdiğimiz bugünleri biraz daha verimli geçirmek hepimizin isteği. Sosyal izolasyonu sağlamak ve her şeyin daha kısa sürede iyiye dönmesini sağlamak için hepimiz evlerimizdeyiz. Ama tabii evlerimizde olduğumuz bu günlerin bazıları bizim için çok özel; mesela Anneler Günü! Tabii bu dönemde annelerinin yanında olamayanlar da var; biliyoruz. Onlar annelerine hediyelerini gönderirken biz annelerinin yanında olanlar için evde yapılabilecek kolay etkinlikleri sizler için derledik.

Yazının ayrıntılarına geçmeden önce, Anneler Günü’nü Unutulmaz Kılacak Hediyeler, En Güzel Anneler Günü Hediyeleri (2019) ve El Yapımı Anneler Günü Hediyeleri yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Etkinlikler

Mutfakta Vakit Geçirin

Çocuklarla Evde Yapılabilecek Etkinlikler
Çocuklarla Evde Yapılabilecek Etkinlikler, Görsel Kaynağı: Unsplash

Evde yapılabilecek etkinliklerin en başında gelenlerden biridir mutfakta vakit geçirmek. Aslında her gün yemek yapıp yiyoruz, evet. Ama bu sefer farklı olması adına yeni tariflerinizi çocuklarla birlikte mutfağa girip onlarla bilikte yeni yemekler yapmak durumu değiştirmek sizce de eğlenceli olmaz mı? Bu dönemde çocuklarla birlikte mutfakta çocuklarla birlikte vakit geçirmek hem uzun zamandır evde eğitim gören, artık havaların da ısınmaya başlamasıyla dışarı çıkmak için can atan minikleri evde tutmanızı sağlarken hem de birlikte keyif dolu vakit geçirmenize yardımcı olur. ÇiçekSepeti‘nin Mutfak Aksesuarları kategorisinden annenize alacağınız bir hediye ile onunla mutfakta geçireceğiniz zamanı güzelleştirebilirsiniz.

Oyun Oynayın

Evde Spor Yapma
Evde Spor Yapma, Görsel Kaynağı: Unsplash

Maalesef evlerimizden çıkıp arkadaşlarımızla buluşmak, onlarla samimi olmak için henüz çok erken… Sadece bizim için değil; minikler için de öyle! Normal şartlarda akranlarıyla, arkadaşlarıyla oyunlar oynayan çocuklar bu dönemde evde kaldıkları için biraz canları sıkılıyor olabilir. Belki Anneler Günü’nde günün bir anını çocuklara ayırıp onlarla birlikte farklı oyunlar oynayabilirsiniz, olmaz mı? Belki legolar yapar, doktorculuk oynar, birlikte hayal gücünüzün gelişmesini seyredersiniz. Evde kolayca yapılabilecek bir etkinlik! ÇiçekSepeti‘nden çeşitli kutu oyunları, lego, yap-boz gibi oyunlarla alıp evde geçirdiğiniz vakti değerlendirebilirsiniz. Çocuklar; siz de annelerinizi evde birlikte oynamaya ikna edecek çeşitli hediyelerle oyunlarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. 🙂

Spor Yapın

Evde Spor Yapma
Evde Spor Yapma, Görsel Kaynağı: Unsplash

Evde kalmanın getirdiği sonuçlardan biri de hepimizin çok daha durağan bir hayatın için hızlıca girmemiz oldu. Normalde spor salonlarında, pilates merkezlerinde olacakken şimdi evlerimizi spor salonlarına çevirmeye çalışıyoruz. Her şeyin başı sağlık diyerek bu durumun bizi sıkmasına izin vermiyoruz. Çocuklarla birlikte evde spor yapmak hem onların hem de sizin enerjinizi atmanızı sağlayabilecek güzel bir yöntem. Çocuklarla birlikte evde yapılabilecek etkinliklerden biridir spor. Evde pilates, yoga, hafif kardio çalışmaları gibi sakatlanma riskinizin pek olmadığı ve sizi bugünlerde daha sağlam hale getirebilecek bu sporları çocuklarla birlikte Anneler Günü’nde deneyebilirsiniz. ÇiçekSepeti‘nin Spor-Outdoor kategorisinden çeşitli spor malzemelerine ulaşabilirsiniz. Bugünlerde pilates topu, pilates direnç lastiği, yoga matı gibi ürünlerle evde spor yapmayı kolay ve keyifli hale getirebilirsiniz.

Film İzleyin

Evde Yapılabilecek Etkinlikler
Evde Yapılabilecek Etkinlikler, Görsel Kaynağı: Unsplash

Madem bu Anneler Günü’nde dışarı çıkamıyoruz; o zaman neden dışarıyı eve getirmeyelim? Çoğunlukla aileler hafta sonlarını çocuklarıyla birlikte dışarıda vakit geçirerek değerlendirir. Sinemaya, tiyatroya gidilir, parklarda yürünür… Ama dünyanın, etkisi altında olduğu bu salgın hastalık dolayısıyla evde kalmak durumundayız. Öyleyse, Anneler Günü’nde evde yapılabilecek kolay etkinliklere çocuklarla birlikte film izlemeyi de ekleyelim! hep birlikte televizyon karşısında patlamış mısırlarınızla Anneler Günü’nü geçirmeye hazır olun!

Resim Yapın

Evde Yapılabilecek Etkinlikler,
Evde Yapılabilecek Etkinlikler, Görsel Kaynağı: Unsplash

Anneler Günü’nde çocuklarla birlikte vakit geçirirken hem onlara fayda sağlayacak hem de birlikte eğlenebileceğiniz etkinlikleri tercih edebilirsiniz. Evde kolayca yapılabilecek etkinliklerden biri olan resim yapmak, çocuğunuzla eğlenmenizi sağlarken onun el-göz koordinasyonu kazanmasına da yardımcı olur. Birlikte hayal gücünüzün sınırlarını zorlarken bir yandan da eğlenebilirsiniz. Resim yapmak için gerekli olan malzemeleri ÇiçekSepeti‘nin Hobi kategorisinden satın alabilirsiniz.

Kitap Okuyun

Anneler Günü'nde Evde Yapılabilecek Etkinlikler
Anneler Günü’nde Evde Yapılabilecek Etkinlikler, Görsel Kaynağı: Unsplash

Büyüklerin evlerden çalıştığı, çocukların eğitimlerine evlerden devam ettiği bu dönemde bazı alışkanlıkların çabuk unutulması gibi durumlar yaşanabilir. Sadece Anneler Günü’nde çocuklarınızla evde vakit geçirmek için değil normal zamanlarda da evde yapılabilecek kolay etkinlikler sayesinde çocuklarınızla vakit geçirebilirsiniz. Kitap okumak da bu etkinliklerden biri. Birlikte, eğlenceli ve öğretici kitaplar alarak bu etkinliği yapmaya başlayabilirsiniz. Birlikte kitap okuduğunuz zaman hem çocuğunuz sizin davranışınızı örnek alacak hem de okulda geçirdiği verimli saatler gibi vakit geçirebilecek. ÇiçekSepeti‘nde birbirinden farklı, öğretici ve eğlendirici okuma kitapları bulabilirsiniz.

Çiçeklerle ve Toprakla Uğraşın

Anneler Günü'nde Evde Yapılabilecek Etkinlikler
Anneler Günü’nde Evde Yapılabilecek Etkinlikler, Görsel Kaynağı: Unsplash

Evde yapılabilecek kolay etkinliklere son olarak toprakla ve bitkiyle uğraşmayı ekleyebiliriz. Toprakla ve bitkiyle uğraşmanın şifalı etkisini hepimiz az çok biliyoruz. Bu dönemde bitkilerle ve toprakla uğraşmak da sizi biraz olsun rahatlatacaktır. Bunun için büyük bir bahçeye ya da dışarı çıkmaya ihtiyacınız yok. Toprağınız ve bitkiniz oldukça her yeri dilediğinizce bahçeye çevirebilirsiniz. Evde yapılabilecek bir etkinlik olan tohum ekmek, bitkilerin saksısını ve toprağını değiştirmek gibi aktiviteleri çocuklarla birlikte yaparak farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. ÇiçekSepeti‘nde çeşitli çiçekleri, bitki toprağı, sulama ürünleri ve bahçecilik için gerekli olan aletleri bulabilirsiniz.

Hadi, bu Anneler Günü’nde çocuklarla birlikte evde olmanın keyfini çıkarın!


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aybuke