Babalar Günü’nde Alınabilecek Hediyeler


Baba ilk oyun arkadaşı, ilk suç arkadaşı ve ilk aşktır. Yorgun argın işten eve gelip de yine de evlatlarıyla türlü oyunlar oynayan, her sıkıntılarında yanlarında olmaya çalışan, onların üzgün oldukları her anı hafızalarından silmek isteyen babalar vardır. Hatta bazı babalar vardır ki; onlar hem anne hem de babadırlar.

İşte bu gün de o babaların günüdür. Babalarımızın kıymetini bilmek, bizlere verdikleri bütün nimetler için teşekkür etmek içindir. Her yıl haziran ayının 3. haftasının pazar gününde kutlanan Babalar Günü hak ettiği değeri pek görmez. “Bir Anneler Günü ya da Sevgililer Günü değil” diyenler çoğunlukta olsa da, Babalar Günü de diğer günler kadar önemli bir gün. Hatta birçok kişi için diğer özel günlerin sponsorudur babalar. Onlarsız diğer günler bile kusursuz kutlanamaz.

Babalar günü
Görsel: Giphy

Aslında Babalar Günü’nün de de tatlı bir hikayesi yok değildir ancak şuan için bizim konumuz bu değil. Eğer Babalar Günü anlam ve önemi ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Babaya hediye fikirleri bulmak her zaman kolay değildir. Ne kadar fayda sağlayan veya duygusal olan bir hediye seçeceğinize karar vermek pek kolay değildir. Siz de bu özel günde kahramanınız babanız için sevginizi gösterecek bir hediye hala bulamadınız mı? Vereceğimiz birkaç Babalar Günü hediye alternatifleri ile sizlere bu zorlu süreçte yardımcı olmaya çalışacağız. Tabii ki alternatifler arasından seçim yapmak yine size düşüyor. Bu yüzden farklı zevklere hitap edebilecek hediyeleri derledik.

Babaya yapılabilecek sürprizler arasında en güzeli ona lezzetli bir sabah kahvaltısı hazırlamaktır. Gazetelerin spor ekleri önceden hazırlanmış, ekmekler kızartılmış ve demli çaylar bardaklara konulmuş. İşte bu! Bunun dışındaki hediyelere gelecek olursak ilk olarak Babalar Günü hediye alternatifi genç yaşlı, kadın erkek herkesi aldığında etkileyen güzel bir çiçek buketi olacaktır. Sakın babalar çiçek sevmez diye düşünmeyin! Bu da bir diğer yanlış inanıştır. Çiçek sevmeyen bir baba düşünülemez.

bonsai ağacı
Bonsai çeşitlerini görmek için tıklayın

Babanızın aldığınız çiçeği çalışma odasında ya da ofisinde yetiştirmesi, her gün ilgilenmesi, gün içinde birçok kez ne kadar şanslı bir baba olduğunu düşünmesine yol açacaktır.

Bir de o buket yeniyorsa değmeyin keyiflerine! Tatlı mı tatlı bir meyve sepeti ya da kek buketi, Babalar Günü’nü unutulmaz kılmak için son derece uygundur. Bir baba için hediyeden daha iyi bir şey varsa o da yenen bir hediyedir. 🙂 Bu hediye siparişlerinin en güzel yanı ise birçoğunun özelleştirilebilir alanının bulunması. Yani gönderdiğiniz kek buketi içerisinde bulunan keklerin üzerine eklenen şekerli harf detayları ile babanıza mesajınız iletilebiliyor. Tatlı Babalar Günü hediyelerinizin yanına başka bir hediye daha ekleyerek, bu özel günü daha da güzelleştirebilirsiniz.

Gümüş rengi arabalı bir kravat iğnesi ile babanıza şık olduğu kadar nostaljik bir hediye sunabilirsiniz. Eski arabalara sevdalı babalar için severek kullanacakları bir aksesuar!

 

kravat iğnesi
Ürüne gitmek için tıklayın.

Beysbol  ülkemizde yaygın olarak tercih edilen bir spor dalı olmasa da beysbol sopası satışı hayli yüksek. Babalarımız için bir nevi güvenlik aracı olan esprili bir hediye. Babanızın adı ve soyadına özel olarak hazırlanan bir beysbol sopası ile ona eğlenceli bir hediye seçebilirsiniz.

beyzbol sopası
Ürüne gitmek için tıklayın.

“Ah nerede o eski şarkılar”, “Siz bu dinlediğinize müzik mi diyorsunuz?” Tanıdık gelen cümleler mi? Evet, çünkü bunlar tipik baba cümleleri. O zaman siz de babanıza özlediği müzikleri dinleyebileceği bir pikap hediye edebilirsiniz. Eski valiz şeklinde olan bu pikap ile babanız dilediği 45’lik, long play veya taş plakları dinleyebilecek.

 

çantalı pikap
Ürüne gitmek için tıklayın.

Babalar Günü hediye seti, karizmatik babaları oldukça sevindirecek bir hediye alternatifi. Şık bir babanın olmazsa olmazı kol saati, cüzdan, kemer, kartlık ve özel bileklik bu set içerisinde babalar için hazırlandı.

erkek hediye seti
Ürüne gitmek için tıklayın.

Zaman akıp gidiyor. Bize zamanın kıymetini öğreten babalarımıza da bunu anımsatacak bir hediye verebiliriz. Artık kendisi için daha çok zaman ayırmasını, bizim onun sayesinde yeteri kadar rahat bir hayata kavuştuğumuzu belirtebiliriz. Bunun için tercih edebileceğiniz bir diğer nostaljik hediye de köstekli kol saati! Üstelik bu saatin üzerine dilediğiniz metni yazdırabilirsiniz.

köstekli saat
Ürüne gitmek için tıklayın.

Babalar ve tavla.Birbirini bu kadar güzel tamamlayan ikili pek azdır. Siz de ilk tavlanızı babanızla oynadıysanız bu hediye onun için çok manalı olacak. Üstelik sadece bir tavla da değil, bu bir hediye kutusu. 1. sınıf tavla, oyun için gerekli olan akrilik pulları ve zarları ile hazırlanıyor. Tavla kutusunun içerisinde ise kişiye özel olarak hazırlanan, üzerine ad ve soyad detayı eklenen defter, kalem,anahtarlık ve deri cüzdan yer alıyor. Yani aynı hediye ile hem nostaljik hem de işe yarar bir hediye sunabilmeniz mümkün.

tavla
Ürüne gitmek için tıklayın.

Peki tüm bunların haricinde hediyeniz ile her sabah hatırlanmak ister misiniz? O zaman babanızın işyerinde veya evde sabahları çayını, öğlenleri kahvesini yudumlayabileceği bir kupa bardak seçebilirsiniz.

baba kupa bardak
Ürüne gitmek için tıklayın.

Çocukları ve ailesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan baba için bir günü çok görmeyin! Ve unutmayın ki Babalar Günü hediyesiz olmaz!


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş