Kültür & SanatKitap

Babaya Alınabilecek Kitap Önerileri

Baban için en mükemmel Babalar Günü hediyesini mi arıyorsun? Özel günlerin anlamlı hediyelerinden biri olan kitapları bu yıl babana hediye etmeye ne dersin? Vaktinin kısıtlı olduğunu biliyoruz, o yüzden senin için babaya alınabilecek kitap önerilerini listeledik!

Eğer babanız okumayı, yazmayı, yeni dünyaları keşfetmeyi seviyorsa kitap onun için en güzel hediyelerden biri olacaktır. Kitaplar zamanla tükenen, bozulan, yok olan bir hediye olmaktan çok her okunuşta okuyana farklı duygular yaşatan, yeni şeyler öğreten bir hediyedir. Üstelik sevdiğiniz birine kitap hediye ettiğinizde, o kişi kitabı her eline aldığında sizi hatırlar.

Babanıza Babalar Günü hediyesi olarak aldığınız kitabın sayfaları arasına babanızı mutlu edecek ufak notlar yazarak ona farklı mutluluklar da yaşatabilirsiniz. Yazdığınız bu notlar babanıza duygusal bir mutluluk yaşatacaktır. Hatta, babanıza aldığınız kitaplardan kendinize alabilir, onunla birlikte okuyabilir ve kitaplar bittiğinde karşılıklı kitapları tartışabilirsiniz.

Hadi gelin, dünya klasikleri, kişisel gelişim kitaplar, fantastik romanlar gibi çok geniş bir alanı olan kitaplardan Babalar Günü için seçtiğimiz, babanızı mutlu edecek kitapların ayrıntılarına bakalım birlikte!

Babalar İçin Kitap Önerileri

Babam Hakkında Sevdiğim Şeyler

Babam Hakkında Sevdiğim Şeyler
Babam Hakkında Sevdiğim Şeyler, Babanıza Özel Bir Kitap Oluşturabilirsiniz

Babaya alınabilecek kitap önerileri arasındaki ilk ürünümüz aslında okuyabileceğiniz değil; babanız için kişiselleştirilmiş, ona özel doldurulmuş, tamamı onun hakkında olan bir kitap. Babanızın asla unutamadığınız sözü, babanızın sahip olduğu özellikler… Her birini kendiniz dolduracağınız, seksenin üzerinde illustrasyon ve fotoğraflarla hazırlamış, babanıza özel bir kitap yaratabileceğiniz Babam Hakkında Sevdiğim Şeyler, babanızı mutlu edecek bir Babalar Günü hediyesi olacak.

Tahıl Beyin: Yemek Kitabı – Dr. David Perlmutter

Tahıl Beyin: Yemek Kitabı - Dr. David Perlmutter
Tahıl Beyin: Yemek Kitabı – Dr. David Perlmutter, Öğretici Bir Sağlık Kitabı Olarak Nasıl Beslenilmesi Gerektiğini Anlatır

Kan hücreleri birkaç saat içinde yenilenir, tat alma hücreleri her on günde bir değişir, deri hücreleri her ay yenilenir ve kas hücreleri de kendilerini tamamen yenilemek için on beş yıla ihtiyaç duyar.

Dr. David Perlmutter, Tahıl Beyin: Yemek Kitabı

Babalar için kitap önerileri listemizde sırada kitap türleri arasında son yıllarda popülerliği artan sağlık kitaplarından Tahıl Beyin: Yemek Kitabı yer alıyor. Dr. David Perlmutter’ın kaleme aldığı Tahıl Beyin; glüten, şeker ve karbonhidratların başta beynimiz ve bağırsaklarımız olmak üzere vücudumuz üzerindeki yıkıcı etkilerini anlatan ve yeni bir beslenme şekli sunarak insanların yaşamlarını henüz sağlıklıyken değiştirmelerini savunan görüşleriyle oluşturulmuş bir kitap. Babanıza bu Babalar Günü’nde hem onu mutlu edip hem de onun hayatını değiştirecek bir hediye verebilirsiniz.

Körlük – Jose Saramago

Körlük - Jose Saramago
Körlük – Jose Saramago, Babaya Alınabilecek Kitap Önerileri

Asıl zor olan, insanlarla birlikte yaşamak değil onları anlamak.

Jose Saramago, Körlük

Son yüzyılın en önemli yazarlarından biri olan Jose Saramago’nun Körlük kitabında, bir şehirde yaşanan körlük salgını anlatılır. İnsan doğasını aşk, sadakat, korku, kıskançlık, cesaret gibi duygular çerçevesinde ele alan Saramago, kitabında kaotik bir dünya yaratır. Gerilim kitapları arasında yer alan Körlük, her ne kadar korku dolu bir kitapmış gibi görünse de yazarın kalemi sayesinde okuması oldukça keyifli bir kitap haline gelmiştir. Gerilim kitabı okumayı seven babaların bu kitaba hayran olacağına eminiz.

Sabahattin Ali Seti 5 Kitap

Sabahattin Ali Seti
Sabahattin Ali Seti, Babalar Günü İçin Kitap Önerileri

Bir kitabı okurken geçen iki saatin, ömrümün birçok senelerinden daha dolu, daha ehemmiyetli olduğunu fark edince insan hayatının ürkütücü hiçliğini düşünür ve yeis içinde kalırdım.

Sabahattin Ali, Kürk Mantolu Madonna

Türk edebiyatının en başarılı yazarlarından biri olan Sabahattin Ali’nin edebiyatımıza katkıları saymakla bitmez. Kürk Mantolu Madonna, İçimizdeki Şeytan, Kuyucaklı Yusuf, Değirmen ve Sırça Köşk kitaplarından oluşan bu set sayesinde kitap okumayı seven babalarınız okumaya daha da aşık olacak. Kimisi aşkı anlatan, kimisi Anadolu köylerini ve köylülerini anlatan bu kitaplar yalnızca babalarınızın değil herkesin kütüphanesinde mutlaka bulunması gereken kitaplar arasında da yer alıyor. Babalar Günü’nde babanıza edebi bir derinlik yaşayacağı bu kitapları gönül rahatlığıyla hediye edebilirsiniz.

Lagom, İsveçlilerin Dengeli Yaşama Sanatı – Linnea Dunne

Lagom - İsveçlilerin Dengeli Yaşama Sanatı
Lagom – İsveçlilerin Dengeli Yaşama Sanatıi İyi Yaşamın Sırlarını Anlatan Bir Kitap

Ne çok az ne çok fazla, tam kıvamında.

Linnea Dunne, Lagom

Kuzeyde yaşayan insanların hep daha mutlu olduğunu, daha iyi bir hayat yaşadığını düşünürüz. Peki nedenini hiç düşündünüz mü? Linnea Dunne’nın kaleminden çıkan, Türkçe’de direkt olarak karşılığı olmayan ama “tam kararında” diyebileceğimiz “lagom” mutlu olmanı, dengeli yaşamanın sırlarını anlatan bir kitap. Babalar için kitap önerileri listesinde mutlaka bulunması ve her babanın, her annenin hatta her insanın okuması gereken bir yaşam felsefesi kitabı. Kişisel gelişim kitapları arasında yer alan bu büyüleyici kitap, okuyucuları mutluluk ve mutluluğun sürdürülebilir olduğu yepyeni, dengeli bir hayatla tanıştırıyor.

Mutlu Olmak İsteyen Adam – Laurent Gounelle

Mutlu Olmak İsteyen Adam - Laurent Gounelle
Mutlu Olmak İsteyen Adam – Laurent Gounelle, İçsel Bir Yolculuk Yaşatır

Kusursuzluğun bir ilişkiye temel olamayacağı aşikardı. Kusursuzluk üstüne hiçbir şey inşa edilemez. Hayat, kusursuzluk hariç, her şeydir.

Laurent Gounelle, Mutlu Olmak İsteyen Adam

Bali’deki tatilinin sonunda mutsuz olan bir öğretmenin ünlü bir şifacı ile buluşmasını konu eder Mutlu Olmak İsteyen Adam. Öğretmen, buluşmaya karar verdiği bilge adamla, bilge adamın evinde günlük seanslar gerçekleştirir. Bu günlük seanslarda öğretmen, mutsuzluğunun kaynağını birtakım basit soru ve cevaplar sayesinde kendini daha iyi tanımaya, korkularıyla yüzleşmeye başlar. Kitap sayesinde, kitabı okuyan kişi içinde saklı olanı bulabilir, kendi macerasına doğru yola çıkabilir. Bu yıl babanıza içsel bir yolculuk yaşatabilecek bu kitabı hediye edip ona farklı bir deneyim yaşatabilirsiniz.

Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler – Haemin Sunim

Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler - Haemin Sunim
Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler – Haemin Sunim, Sekiz Alanda Refah ve Mutluluğa Rehberlik Eder

Unutma, başarısızlıktan daha iyi bir öğretmen yoktur.

Haemin Sunim, Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler

“Meşgul olan dünya mı yoksa aklım mı?” Dünya hızla hareket ediyor, her gün her şeye bir yenisi ekleniyor ama zihinlerimiz bunu takip edebiliyor mu? Kore’de doğan ve ABD’de eğitim gören tanınmış bir meditasyon öğretmeni olan Haemin Sunim, günlük yaşamın zorlayıcı etkileri ve talepleri arasında iç barış, iç huzur ve denge yolunu nasıl bulabileceğimizi anlatıyor Yalnızca Yavaşladığında Görebileceğin Şeyler kitabında. İlişkiler, sevgi ve maneviyat da dahil olmak üzere toplam 8 alanda refah ve mutluluğa rehberlik eden Haemin Sunim, başkalarıyla daha derin bir bağ kurmanın, şefkatli olmanın ve kendimizi affetmenin önemini de vurguluyor kitapta. Babanızın kişisel gelişim alanında farklı deneyimler yaşamasını isterseniz bu kitap sizin için doğru bir seçenek olacaktır.

1984 George Orwell

1984
1984, Yeniden Yorumlanmış Distopik Bir Dünyaya Sürükler

Bilirsin, hiçbir kitap tek başına yazılmaz.

George Orwell, 1984

Fütüristik ve distopik tarafıyla ön plana çıkan 1984, 1940 yılında yayınlanan politik bir hiciv içerir. 1984 kitabında geçmiş yüzyıllar etkili ve çılgın biçimde yeniden yorumlanmış biçimde anlatılır. Kitapta, okuyucular eylemlerden, hareketlerden ve bazı durumlarda düşüncelerinden bile kısıtlanmış insanların distopik hayatlarına tanık olurlar. Aynı zamanda George Orwell’in gücün kötüye kullanılmasıyla ilgili hicivsel alegorik eseri Hayvan Çiftliği eseri de mutlaka kütüphanenizde bulunmalı.

Bu yazımızda Babalar Günü’nde babanıza hediye edebileceğiniz çeşitli kitapları sizlerle paylaştık. Babanızın okuma zevkini göz önünde bulundurarak onun için en güzel, en keyif alabileceği kitabı ona hediye edebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek bazı yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir