Babalar Gününde Babayla Yapılabilecek Spor Önerileri


0

Yılın en özel günlerinden biri olan Babalar Günü için planlarınız hazır mı? Babanızla, güzel ve keyifli bir hafta sonu, unutulmayacak bir Babalar Günü geçirmek isteyenler; babayla evde yapılacak spor önerileri yazımıza mutlaka göz atın!

Onun için en güzel hediyeler seçilip en güzel mesajlar hazırlandıysa geriye birlikte yapılacak etkinlikleri keşfetmek kalıyor! Babanıza verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri onu mutlu etmektir. Birlikte ortak bir zamanı paylaşmak, eğlenceli etkinlikler yapmak, gününüzü daha da güzelleştirebilir. Babalar Günü’nde babayla evde spor yapılabilir, birlikte doğa yürüyüşüne çıkılabilir, evde yoga gibi basit ama etkili egzersizler yapılabilir. Hazırsanız, evde ve dışarıda Babalar Günü’nde yapabileceğiniz ekinlere bakalım.

Babalar Günü’nde Spor Yapmak

Tırmanış, Dağcılık

Tırmanış-Dağcılık Sporları
Tırmanış-Dağcılık Sporları, Babanızla Yapabileceğiniz Heyecan Dolu Bir Spor

Tırmanış ve dağcılık olarak adlandırılan bu doğa sporu, özellikle arazi ve mevsim şartları uygun olduğunda ve sevdiklerinizle bir aradayken çok daha keyifli hale gelir. Eğer bu sporla ilgili herhangi bir eğitiminiz yoksa etkinliğinizin daha güvenli olması için uzmanlar yardımıyla yapmanız daha keyifli olacaktır. Babanızla birlikte Babalar Günü’nde yapabileceğiniz heyecanlı ve aranızdaki bağları güçlendirmenizi sağlayacak tırmanış sporu için karabina, baton, makara, dizlik, yardımcı ip, merdiven, tırmanış çantası gibi ürünlere ihtiyacınız olabilir. Tırmanış ve dağcılık sporlarıyla ilgili ihtiyacınız olan, merak ettiğiniz her ürüne ÇiçekSepeti‘nin Tırmanış-Dağcılık kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Koşu, Yürüyüş

Koşu-Yürüyüş
Koşu-Yürüyüş, Babalar Günü’nde Babanızla Birlikte Paylaşacağınız Vakitleri Değerlendirmenin Bir Yolu

Babanızla yapabileceğiniz en basit etkinliklerden biri koşu-yürüyüş benzeri aktivitelerdir. Sahilde ya da ormanın içinde hem temiz hava alıp hem de keyifle vakit geçirebileceğiniz bu etkinlik aynı zamanda sağlığınıza da pozitif etki eder. Koşu ve yürüyüş gibi sporları yapmadan önce yürüyüş yaparken kullanabileceğiniz rahat bir spor ayakkabı, güneşten olumsuz şekilde etkilenmemek için siperlik ya da spor şapka.

Dart, Bilardo, Langırt

Dart-Langırt-Bilardo
Dart-Langırt-Bilardo, Babalar Günü’nde Evde Spor Yapmak

Babalar Günü’nde babanızla birlikte rekabet dolu ve çekişmeli bir oyun oynamak isterseniz dart-langırt ve bilardo gibi oyunlar tam size göre! Bu tarz oyunlar, babanızla birlikte vakit geçirirken hem eğlenebileceğiniz hem de keyif alabileceğiniz evde yapılabilecek spor önerileri arasında yer alan farklı oyunlardır. Dart, bilardo ve langırt ile ilgili her türlü ürüne Dart-Bilardo-Langırt kategorisinden ulaşabilir, farklı seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Kaykay, Paten, Scooter

Kaykay-Paten-Scooter
Kaykay-Paten-Scooter, Genç Babalarla Eğlenceli Etkinlikler

Babalar Günü’nde evde yapılabilecek spor önerileri listemizde yer alan, babanızla birlikte yapılacak sıradaki etkinlik biraz daha genç babalara hitap eden bir tür. Spor branşları arasında daha çok gençlerin tercih ettiği bir tür olarak bilinir. Eğer babanızla ev dışında eğlence dolu, yer yer heyecanlı ve zorlu bir aktivite gerçekleştirmek isterseniz kaykay, paten ve scooter sizin için uygun sporlar diyebiliriz. Kaykay-Paten-Scooter kategorisinde bu sporla ilgili her türlü ürünü bulabilirsiniz. Elektrikli scooter, paten çeşitleri, koruma seti çeşitleri… Her şey ÇiçekSepeti’nde #VarVar!

Pilates, Yoga , Jimnastik

Pilates-Yoga-Jimnastik
Pilates-Yoga-Jimnastik, Babalar Günü’nde Evde Yapılacak Spor Önerileri

Pilates, yoga ve jimnastik gibi fiziksel olarak oldukça rahatlamanızı sağlayan ama bir o kadar vücudunuzu güçlendiren sporlar sevdiklerinizle birlikte yapıldığında daha keyifli bir hale gelir. Babalar Günü’nde babayla evde spor yapmak, bu özel günü değerlendirmek için verimli bir aktivitedir. Yoga, pilates ve jimnastik gibi sporları yapmak için genel olarak aynı ürünler kullanılır. Yaptığınız sporu daha etkili hale getirmek için, kendinizi sakatlamanızı önlemek için Pilates-Yoga-Jimnastik kategorisindeki yoga matı, pilates çemberi, meditasyon taburesi gibi ürünlere göz atabilirsiniz. Bu yıl Babalar Günü’nü hediyeden çok daha fazlasıyla kutlayabilirsiniz!

Raket Sporları

Roket Sporları
Roket Sporları, Heyecanı Evinize Taşıyın

Badminton, masa tenisi, tenis… Raket sporlarını evinize taşımak hiç de zor değil. Raket sporları oynamayı seviyorsanız ya da hep denemek istiyorduysanız bu yıl Babalar Günü’nde bu deneyimi babanız ile birlikte gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bunu yapmak çok uzaklara gitmenize gerek yok. Bahçenizde, evinizin uygun bir alanında da bu deneyimi gerçekleştirebilirsiniz. Badminton seti, masa tenis raketi seti, taşınabilir masa tenisi masası gibi bu sporları yaparken ihtiyacınız olacak ürünlere Raket Sporları kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Su Sporları

Su Sporları
Su Sporları, Hem Yazın Sıcağından Kurtulup Hem Keyifli Bir Babalar Günü Geçirebilirsiniz

Hem Babalar Günü’nün haziran sonuna denk gelmesi hem de sıcakların o tarihlerde giderek artması sizi spor sporları yapmaya yöneltebilir. Babalar Günü’nde babanız ile ufak bir kaçamak yaparak şehirden uzaklaşarak deniz kenarlarına gidebilir ya da şehirde ufak kaçışlar yaşamak için havuzları, sahilleri tercih edebilirsiniz. Babanızla birlikte su sporları yaparken hem yılın ikiniz için de özel olan o gününü kutlayıp hem de yazın keyfini çıkarabilirsiniz. Şişme bot seti, rahat şort mayo, şnorkel, yüzücü gözlüğü gibi su sporları yaparken ihtiyacınız olacak ürünleri ÇiçekSepeti‘nin Su Sporları kategorisinde bulabilirsiniz.

Takım Sporları

Takım Sporları
Takım Sporları, Babanızla Birlikte Keyifle Vakit Geçirin

Babalar Günü’nde evde spor yapmak bu özel günün önemine oldukça uygun. Basketbol, futbol, voleybol ve bowling gibi iki kişiyle de keyifle oynanabilecek çeşitli takım oyunları bulunuyor. Babanız ile birlikte oynayabileceğiniz takım oyunları ikiniz arasındaki bağı güçlendirirken birlikte keyifli vakit geçirmenizi de sağlar. Bu tarz sporlarda ihtiyacınız olan ürünler hiç de fazla değil; bir basketbol topu ya da futbol topu, bir pota ya da kale istediğiniz oyunu oynamanız için yeter de artar bile! Babanızla Babalar Günü’nde takım sporları oynayarak birlikte geçirdiğiniz zamanın tadını çıkarabilirsiniz.

Dövüş Sporları

Dövüş Sporları
Dövüş Sporları, Hem Formunuzu Koruyup Hem Babanızla Vakit Geçirin

Babayla evde yapılacak spor branşları arasında sonuncu önerimiz dövüş sporları. Fiziksel olarak kendinizi ve babanızı zorlamadan hem formunuzu koruyabilir hem de babanızla beraber vakit geçirebilirsiniz. Dövüş sporları biraz daha riskli sporlar olduğu için kendinizi ve babanızı olabildiğince korumanızda fayda var. Bu yüzden boks kaskı, ellik ve eldiven seti gibi ihtiyacınız olan ürünlere Dövüş Sporları kategorisinden ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek bazı yazılarımız:


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aybuke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke Dizman, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya, içerik üretimi, editörlük gibi pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.