TrendÇiçek Bakımı

Bahçe Eldiveni Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bahçe işleri ile uğraşırken kendinizi korumak için kullanmanız gereken bazı ürünler vardır. Bu ürünlerin başında da bahçe eldiveni türleri gelir. Çeşitli bitkilere dokunmak, kazı işleri yapmak, bitki ekmek için bahçe eldiveni gibi koruyucu ekipmanlar kullanmanız önemlidir. Çiçeksepeti’nde farklı tarzlarda bahçe eldiveni modellerini online olarak inceleyip bahçe ekipmanlarınız arasına bu ürünleri ekleyebilirsiniz!

Bahçe eldiveni; diken, kıymık ve benzeri şeylerin elinize batmasını engellerken yabancı bitkilere rahatça dokunmanızı sağlar. Özellikle ısırgan ya da kaktüs gibi bitkilere çıplak elle dokunamazsınız. Ama bahçe eldivenleri ile bunu yapmanız mümkündür. Bu yüzden en iyi özelliklere sahip olan bahçe eldiveni seçeneklerini inceleyip satın alabilirsiniz.

Bahçe Eldiveni Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekiyor?

BEYBİ PN 3 İŞ ELDİVENİ NUMARA:9 12ÇİFT
Güvenli ve Konforlu Şekilde Bahçe İşlerini Yapabilmeniz için Bahçecilikte İş Eldiven

Bahçe eldivenleri, bahçelerdeki pek çok şeye karşı koruyucudur. Zararlı böceklerden el yakan bitkilere, dikenlerden arı sokmalarına kadar pek çok noktada bahçe eldiveni kurtarıcınız olur. Bahçe eldivenlerinin farklı seçenekleri olduğu için bu ürünler arasında seçim yaparken bazı püf noktalara dikkat edebilirsiniz.

  • İlk olarak bahçe eldiveninin kumaş tipine dikkat etmenizi önerebiliriz. Mesela deri, kauçuk ya da nitril gibi kumaşlardan üretilen bazı bahçe eldivenleri vardır. Bunlar arasından kendi ihtiyaçlarınıza, bahçede yapacağınız işe göre uygun bir model seçebilirsiniz.
  • Kumaş eldivenler arasından seçim yaparsanız bu tarz eldivenleri daha çok bitkicilik faaliyetleri için kullanabilirsiniz.
  • Kumaştan üretilen eldivenler genellikle pamuktan ya da jarse kumaştandır. Bu tarz eldivenlerin en önemli özelliklerinden biri, nefes alabiliyor olmalarıdır. Bu yüzden bahçecilik işlerinde bu tarz eldivenler oldukça kullanışlıdır. Özellik yaz aylarında elleriniz terlemeden bahçede rahatça çalışabilirsiniz bu eldivenler sayesinde.
Toprak Kazma Ekme Çapalama İçin Korumalı Bahçe Bahçivan Eldiveni
Bahçecilik ile Uğraşırken Kullanmanız Gereken Önemli Bir Ekipman, Toprak Kazma Ekme Çapalama İçin Korumalı Bahçe 
  • Deri malzemeden yapılan eldivenler daha çok sağlamlıkları ile ön plana çıkar. Bu yüzden kullanım amaçları biraz daha profesyoneldir. Dikenlerden, kesiklerden ve batmalardan ellerinizi koruyabilmek için bu tarz eldivenleri deneyebilirsiniz.
  • Bir de kauçuk eldivenler vardır. Bu eldivenler ise daha çok böcek ilaçlama, mantar ilacı kullanımı ve benzeri zamanlarda kullanabileceğiniz, koruyucu eldivenlerdir. Bu tarz eldivenlerin terletme olasılığı biraz daha yüksektir. Bu yüzden yaz mevsiminde kullanımları uygun değildir.
  • Avuç ileri ve parmak uçları güvenli malzemeler ile kaplanmış eldivenler de vardır. Yine dikenli bitkiler ile ilgilenirken yaralanmalara karşı bu tarz eldivenleri kullanabilirsiniz.
  • Bahçe eldivenleri yaklaşık 10 çeşittir. Bunlardan birkaç şöyledir: Pençeli bahçe eldiveni, kazma bahçe eldiveni, kalın bahçe eldiveni, yıkanabilir bahçe eldivenleri, 8 numara bahçe eldiveni… Tüm bu çeşitler arasından kendi ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

Toprak kazarken, bitki ekerken ya da genel olarak bahçe işleriyle uğraşırken bahçe eldivenlerini kullanmanız önemlidir. Yetişkinler için ve çocuklar için farklı boyutlarda bahçe eldivenlerini modellerini keşfedebilirsiniz!

Bahçe Eldiveni Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Ben bahçe eldiveni kullanmadan da bu işi yapabilirim diyenler elbette olacaktır. Ama bahçe eldivenini kullanmanın önemi aslında tahmin ettiğinizden fazladır.

  • Bahçe işlerini yaparken bahçe eldivenlerini kullanırsanız ellerinizin sağlığını korumuş olursunuz. Ellerinize bir şeylerin batmasını, elinizin kesimlesini ya da zarar görmesini engellemiş olursunuz.
  • Bitkilerin hepsi zararsız değildir. Kimi bitkilere dokunduğunuzda bunların size zarar vermesi mümkündür. Bu yüzden bahçe işleri yaptığınız süre boyunca ellerinizden eldivenleri çıkarmamanız önemlidir.
  • Kullanım alanlarına göre bahçe eldivenleri 10 çeşittir. Yani pek çok farklı alanda kullanabileceğiniz ve kullanmanız gereken bahçe eldivenleri vardır.

Hem güvenliğiniz hem de konforunuz için bahçe eldiven çeşitlerini kullanmanız gerekli ve önemlidir. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan, farklı tarzlarda üretilmiş ve farklı işere yarayan eldiven modellerini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

Hem bahçe işleri ile uğraşmayı seven sevdikleriniz için hem de bahçe işleriyle uğraşmayı seviyorsanız kendiniz için bu eldivenleri satın alabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir