Hediye Önerileri

Bayram Sohbetlerinizi Taçlandıracak Çay-Kahve Setleri

Muhteşem bayram sofralarında tüm aileyi bir araya getiren leziz mi leziz yemekler yenildikten sonra sıra gelir sohbeti koyulaştıran çay-kahve ikramlarına. Bayramda keyfi bir başka olan çay-kahve ikramı; sohbetleri tamamlarken aynı zamanda arada görüşülmeyen mesafelerinde kapanmasına hızla yardımcı olur. Kahkahaları, gülüşmeleri ve bayram neşesini arttıran bu özel anlar için herkes evinde en şık ve en güzel takımlarını hazırlar… Bu yazımızda bayram sohbetlerinizi taçlandıracak çay-kahve setleri hakkında dikkat etmeniz gerekenleri ve ürün önerilerini sizin için derledik.

Bayram sohbetlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan çay-kahve ikramı en az yemek masası hazırlanması kadar önemlidir. Çünkü gelen misafirlere en iyiyi sunmak isteyen ev sahipleri özel olarak bekletilen setleri yerlerinden çıkarır ve özel anların paylaşıldığı sofralar kadar şık bir görüntü sunmaya çalışır. Geleneksel çay servislerinde genellikle cam bardak kullanılırken, kimi sofralarda porselen fincanlarda tercih edilebilir. Kahve servisinde ise ilk tercih her zaman porselen fincanlardan yanadır. Birbirinden şık setler, sohbetin keyfini arttırırken aynı zamanda şık bir görüntüde sunar. Peki, çay-kahve seti alırken dikkat etmeniz gerekenler nedir? Kısaca şu şekilde;

  • Çay-kahve setleri konusunda öncelikle dikkat etmeniz gereken kaç kişilik bir set istediğinizdir. Eğer kalabalık misafirler ağırlıyorsanız 6 kişilik setler sizin için uygunken, az kişi misafir edecekseniz 2 ya da 4 kişilik setleri tercih edebilirsiniz.
  • Setlerin yemek takımları, şekerlikler ve tepsi gibi diğer ürünlerle uyum içerisinde olmasına özen göstermeniz daha şık bir görüntü oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
  • Set seçiminde ikram alışkanlıkları oldukça önemlidir. Eğer çay-kahve yanında ikram olarak bisküvi ya da çikolata gibi yiyecek ekleniyorsa geniş tabaklı modelleri tercih etmeli, daha lezzetli ikramlar için kullanılan ham madde seçimine dikkat edilmelidir.  
  • Fincan ya da bardaklar her zevke ve alışkanlığa uygun şekilde çeşitlerde olabilir. Cam ya da porselen fincanlar en çok tercih edilen ürünler olmakla beraber damak tadına göre seçimler yapmak daha doğru olacaktır.
  • Son olarak kahve seti seçiminde ikram edilecek kahveye uygun bir set seçmek oldukça önemlidir.

Çay-kahve setleri seçerken dikkat etmeniz gerekenleri anlattıktan sonra ikramlarınızı süsleyecek birbirinden şık ürün önerilerimize geçebiliriz. Hadi başlayalım…

18 Parça 6 Kişilik Kesme Dekorlu Çay Takımı

Kesme dekorlu çay takımı

Bayramda sevdiklerinize ikram edeceğiniz o güzel çayların sohbeti daha da koyulaştırması dışında sunum olarak da muhteşem görünmesini isterseniz.  6 adet çay bardağı, 6 adet çay tabağı ve 6 adet ikramlıktan oluşan kesme dekorlu çay takımı bayramda en çok sevdiğiniz ürünler arasında yer alacak ve çay sohbetlerine ayrı bir şıklık katacak.

18 Parça Renkli Çay Takımı (6 Kişilik)

18 Parça çay takımı

Klasik çizgileri modern bir görüntü ile harmanlayan 18 parça renkli çay takımı içerisinde 6 adet çay bardağı, 6 adet çay tabağı ve 6 adet ikramlık bulunmaktadır. Siz de modern ve klasik tarzı bir arada kullanmayı sevenlerdenseniz yeni favoriniz bu çay takımı olacak.

Schafer Dantella 12 Parça 6 Kişilik Çay Fincan Takımı

Dantella fincan takımı

Porselen şıklığının ince detaylarla taçlandırıldığı Schafer Dantella serisi bayramda ağırlamaktan keyif duyduğunuz en özel misafirlerinizin gözlerini kamaştıracak.  Tasarımı ile zarif bir görüntü sunan bu set 6 adet çay fincanı ve 6 adet fincan tabağından oluşmaktadır.

Paşabahçe Azra 6 Kişilik Çay Bardağı Takımı

Azra çay bardağı takımı

Paşabahçe Azra çay takımı klasik çay bardaklarına altın bir dokunuş yaparak sadeliğin güzelliğini en yalın haliyle gösteriyor. Misafirlerinizin sizdeki değerini sonuna kadar hissettirecek bu özel seri 6 adet çay bardağı ve 6 adet çay tabağından oluşmaktadır.

Lav Eva Çay Takımı

Eva çay takımı

Bayramda gelen misafirler bol ikramların yanında enfes çaylar ile ağırlanır. Bu güzel çaylar cam bardaklarda kokusuyla sohbeti sarar ve çok daha ileriye götürür. Klasikten şaşmayanların çok seveceği Lav Eva çay takımı 6 adet derin çay tabağı ve 6 adet derin çay bardağından oluşmaktadır.

Paşabahçe Girayt Çay Fincan Takımı

Girayt çay fincan takımı

Modern, havalı ve kendinden emin… Bir çay takımı için fazla iddialı sözler gibi görünse de Paşabahçe Girayt çay fincan takımı tüm bu sıfatları karşılıyor. Tasarım çizgisi ve renk uyumu ile misafirlerinize muhteşem çay ziyafetinin yanında göz ziyafeti de sunmanızı sağlayacak bu set; 6 adet çay fincanı ve 6 adet çay fincanı tabağından oluşmaktadır.

Schafer Elite 6’lı Kahve Fincan Takımı

Elite kahve fincan takımı

Birbirinden güzel yemeklerin yendiği muhteşem bir ziyafetten sonra bu ziyafeti taçlandıracak olan güzel köpüklü bir kahvedir.  Misafirlerinize sunacağınız kahveleri şık bir takımda sunmak hem onları mutlu edecektir hem de sizi! 6 adet kahve fincanı ve 6 adet fincan tabağından oluşan Schafer Elite görüntüsü ve renk skalası ile tüm beklentileriniz karşılayacak özellikte bir kahve takımı olacaktır.

Paşabahçe Ottoman Kahve Fincan Takımı

Ottoman kahve fincan takımı

Bayramın neşesi ve gelenekleri arasında yer alan kahve sohbetlerinizi geleneksel çizgilerle bezenmiş bir kahve takımı ile taçlandırmak isterseniz Paşabahçe Ottoman kahve fincan takımı tam size göre! Bu özel set 6 adet kahve fincanı ve 6 adet kahve tabağından oluşmaktadır.

6 Kişilik Porselen Kahve Fincanı Takımı

Porselen kahve fincan takımı

Klasikten şaşmadan zarif ve kullanışlı porselen kahve takımı arayanlar için oldukça güzel bir önerimiz var: 6 kişilik porselen kahve fincan takımı. Bayram boyunca en sevdiklerinize ikram edeceğiniz kahveler için bu özel seti kullanabilir, sohbetin köpürmesine yardımcı olabilirsiniz.  

Bambu 6 Kişilik Kahve Takımı

Bambu kahve fincan takımı

Tercihini beyazın sadeliği ve güzelliğinden yana kullanmak isteyenler için muhteşem bir önerimiz var sırada; Bambu 6 Kişilik Kahve Takımı. Bu özel kahve takımı sadeliğin en büyük şıklık olduğunun canlı örneği olarak bayram sohbetlerinizi lezzetlendirecek.

El Dekoru Kahve Fincan Takımı 

El deokoru kahve fincan takımı

2 adet kahve fincanı, 2 adet kahve fincan tabağı ve 1 adet kadife kutu toplam 5 parçadan oluşan bu özel set bayram sohbetlerinizi daha güzel bir hale getirecek. El dekoru olarak hazırlanan bu sette altın yaldız kullanılmıştır ve pürüzsüz yüzeyi sayesinde lekelenme yapmamaktır.

Koleksiyon Sufi Türk Kahvesi Seti

Koleksiyon kahve fincan takımı

Bayramda misafir ağırlamak en büyük zevklerin başında gelir ve vazgeçilmezleri arasında kahve ikram etmek yer alır. Görüntüsü ile oldukça şık aynı zamanda zarif renkleri, hafifliği, ve narin bileşenleriyle değerli bir malzemeden oluşan Sufi Türk Kahvesi Seti ikramlarınızın yeni yıldızı olacak.

Bayram sohbetlerinizi taçlandıracak çay-kahve setleri ve çok daha fazlası ÇiçekSepeti‘nde sizi bekliyor.

İlginizi çekebilecek diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir