Hediye Önerileri

Bayramda Sevdiklerinize Gönderebileceğiniz Çiçekler

Bayramlar kültürümüzün en büyük parçalarından birini oluşturuyor. Genelde tadı çocukken alınan ve yaş ilerledikçe değeri daha iyi anlaşılanların ise başında geliyor.

Anneanne, babaanne, teyze, hala, amca, dayı, anne, baba… Bayramda ziyaret edilecekler listesi bir hayli uzun olur genelde. Bayram günümüzde 2 ayrı şekilde yorumlanır. Bir kesim bayramın aile ziyareti için olduğunu, bunun aile bağlarını kuvetlendirdiğini düşünür. Bir diğer kısım da zaten tüm yıl çalışıyoruz, tatil yapmak için fırsat geçti elimize diye yorumlar. Şimdi anlatacağımız konu iki kesimi de ilgilendiriyor. Özellikle yaş ilerledikçe bayramlar asla unutulmaz. Büyükler ilgi ve ziyaret beklerler. Peki konumuz çiçekler, bayram ve çiçekler arasında bir bağ kuramıyor olabilirsiniz. Hemen açıklayalım o halde. Ülkemizin adetlerinden biridir ziyarete eli boş gitmemek, çiçek götürmek veya bir yerde bulunamıyorsa eğer; o ortama çiçek göndermek. Bu nedenle dolar düğün salonlarının çiçek bölmeleri.

Büyüklerinize ziyarete giderken ya da bu bayram gelemedim beni affet derken sunabileceğiniz çiçekler konusunda sizi bilgilendireceğiz bu yazımızda.

1 – Lilyumlar
lilyum
Görsel: Independent Agriculture

Lilyumlar gerek kokuları gerekse de şıklıkları ile bütün aranjmanların içerisinde kendini belli ederler. En çok kırmızı güller ile aranje edilen lilyumlar büyüklerinize göndermek için tercih edebileceğiniz etkili çiçeklerdendir. Odaya mis gibi bir koku yayarken güzelliği ile de mest eder. Çeşitli çiçek tasarımlarında lilyuma rastlayabilirsiniz. Ağırlıklı olarak pembe ve beyaz renkli olanları tercih edilir. Tek başlarına cam veya porselen vazolarda hazırlanabilen lilyum aranjmanları farklı formalardaki vazolarda güller ile de buluşur. Lilyumlar aynı zamanda çiçek sepetlerinin de vazgeçilmez çiçeklerindendir.

En özel lilyum aranjmanlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2- Güller
güller
Görsel: flowyogacenter

Her bir rengi farklı anlamlara gelen güllerin sayıları bile kendi içlerinde ayrı anlamlar ifade edebiliyorlar. Tüm duyguların en içten halde ifade edilebildiği yegane çiçeklerdendir. Güllerin anlamları çiçeği verdiğiniz kişilere göre değişebilir. Mesela kırmızı güller sevgilinize gönderdiğinizde ona olan aşkınızı ifade ederken, annenize gönderdiğinizde “benim için çok özelsin” anlamı taşıyabilir. Yani çiçek gönderme amacınız, hislerinizi yansıtacaktır. Kimisi kutu içerisinde sevdiklerinizin isimlerinin baş harfleri ile hazırlanır çiçek aranjmanlarının kimisi de camdan bir fanusun içerisinde. Sevdiklerinizi gülümsetmek için ihtiyacınız olan bütün aranjmanlar çiçek tasarımcıları tarafında düşünülmüş.

Çiçek Sepeti’nin mis kokulu güllerine buradan ulaşabilirsiniz.

3 – Barış Çiçeği Spathiphyllum
spathiphyllum
Görsel: FloraStore

Evlere en çok yakışan saksı çiçeklerinden biri de barış çiçeği. Zarif beyaz çiçekleri, hızlı büyümesi ve bulunduğu ortama kolay alışması ile gönülleri fetheden bu saksı çiçeği sevdiklerinize hediye edebileceğiniz özel çiçeklerden. Özellikle ziyarete gidemiyorsanız bir buket yerine saksı çiçeği tercih etmeniz daha kullanışlı olacaktır. Üstelik bu çiçek bakımı kolay ve ihtişamlı ise aradığınız bütün özellikleri barındırıyor demektir. İyi bakıldığında yılda 3 defa çiçek verebilen barış çiçeğinin beyaz zarif çiçekleri uzun süre canlı kalırlar. Sevdiklerinizin her baktığında sizi hatırlayacağı zarif bir çiçek arıyorsanız, aradığınızı buldunuz demektir. Barış Çiçeği Spathiphyllum hakkında detaylı bilgi ve bakım rehberi için tıklayın.

4 – Guzmania
guzmania
Görsel: Greeninfo

Pembe, turuncu ve kırmızı tonlu uzun çiçekleri olan oldukça ilginç bir bitki var sırada. Kendisinin adı guzmania. Hassas ve gösterişli bir salon çiçeği. Bu bayramda biraz yaramazlık yapıp da tatile gideneler için kendini affettirme çiçeği olarak tercih edilebilir. Biraz egzoitik bir havası olan guzmania ilk bakışta gerçek mi yoksa yapay çiçek mi anlaşılması biraz zor. Üstelik bu çiçek doğru şartlar altında bakıldığında tüm yıl çiçekli kalabiliyor.

Hemen guzmania siparişi vermek için tıklayın!

5 – Kraton
kraton
Görsel: CevapTv

Görmeye alışkın olduğumuz bir çiçek de kraton. kendisine çiçek yerine salon bitkisi demek daha doğru olur. Hemen hemen her evde bulunan bu bitkinin bakımı oldukça kolaydır. Sevdiklerinize zahmetsiz bir çiçek göndererek jest yapmak istiyorsanız şiddetle tavsiye edilir.

Her salona uyum sağlayabilen kraton bitkisi siparişi vermek için buraya tıklayabilirsiniz.

6 – Gerbera
gerbera
Görsel: cuidadodeflores

Ve gerberalar… Her çiçek aranjmanında kendine rahatlıkla yer bulabilecek hem mütevazı hem de gösterişli çiçekler. İri papatyalar olan gerberlar aslında mantıken papatya. Onun için papatyanın büyük kuzeni diyebiliriz. Aynı familyadan geliyorlar ve bakım şekilleri de hemen hemen aynı. Sarı, beyaz, pembe, kırmızı ve daha birçok renkte olabilen gerberalar hem tek başlarına hem de diğer çiçeklerle birlikte aranjmanlarda yer alırlar.

Sevdiklerinize beyaz lilyumlar ve gerberalar ile hazırlanmış bir çiçek sepeti gönderebilir ya da güllerle aranje edilmiş bir buket tercih edebilirsiniz. Her biri birbirinden şık gerbera aranjmanları için tıklayın.

7- Mevsim Çiçekleri
nergis
Görsel: Flower Meaning

Mevsimin en tazesi, en güzelidir mevsim çiçekleri. En güzel kesme çiçeklerle hazırlanan çiçek aranjmanları, heyecanla mutlu etmek için yeni yuvalarına gitmeyi beklerler. Birine çiçek gönderirken tereddütte kalırız. Bazıları gül aşığıdır mesela, ancak bazıları bunu çok klişe bulurlar. Eğer çiçek göndereceğiniz kişinin en sevdiği çiçek hakkında bir fikriniz yoksa ona o ayın çiçeğini gönderebilirsiniz. Çiçek Sepeti’nin sizler için en taze çiçekler ile hazırladığı mevsim çiçeklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Siz de Çiçeksepeti.com’u ziyaret ederek bir tık ile bayram çiçeklerinizi gönderip, büyüklerin özel ilgi beklediği bu günde gönüllerini alabilirsiniz. Üstelik onlara görüntülü mesaj göndererek çiçeğinizin geldiği anda sanki oradaymışsınız gibi hissettirmeyi deneyebilirsiniz. Herkese iyi bayramlar dileriz.

Önerilen yazı: Bayram Tatilinde Aileniz ile Birlikte Yapabileceğiniz Aktiviteler (10 Öneri)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir