Trend

BAYRAM ÇİKOLATASIZ OLMAZ!

“Nerede eski bayramlar?” diyen büyüklerimizin, eski bayramlarda bulup da şimdi göremediği birçok şey vardır elbette, fakat devir değişse, zaman geçse, kuşaklar büyüyüp yeni kuşaklar gelse de hala (ya da henüz) değişmeyen bir gelenek var, o da Ramazan Bayramı’ nın hala şeker ve çikolata olmadan geçmediği. Bayram için yapılan mutfak alışverişlerinde, poşetleri misafirler için alınan çikolataların dolduruyor olduğunu görmek elbette mutluluk verici. Bu geleneğin yıllar boyunca bozulmamasını da canı gönülden diliyoruz

.image (3)

Kutu içerisinde değişik şekillerde konuklara sunulan bayram çikolataları, bayram ziyaretlerinin de vazgeçilmeyen dostlarından biri. Sütlülerle bitterleri birbirinden ayırmak, kardeşe çaktırmadan beyaz çikolatalardan avuçlara doldurmak, “hepsinin tadına bakayım” diyerek tüm desenlerden almak, “al bir tane daha, çekinme” cümlesini duyabilmek için çikolatayı sunanın gözlerinin içine bakmak… Bunlar gibi çikolata ile yapılan her türlü aksiyonun, yalnızca bizim ve bizden önceki kuşağın değil, bizden sonraki çocuk kuşağının da eğlencesi olmasını canı gönülden istiyoruz.

cikolata-ruyasi-kek-buketi-gr667-1-3

Bu geleneksel çikolata kültürü, bundan sonraki kuşaklara da aktarılsın, hem bizim damaklarımız tatlansın, hem de çocuklarımız çikolataya doysun diye Çiçek Sepeti’ nde madlen çikolata satışları başladı. Siz de bu bayram sevdiklerinize tatlı bir sürpriz yapmak isterseniz, Çiçek Sepeti Gurme’ nin lezzetli çikolatalarını deneyebilirsiniz.

Sevdiklerinizle mutlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir