Kültür & Sanat

Bayramda Evde Yapılabilecek Etkinlikler

Bu yıl bayramlar alışık olduğumuzdan çok daha farklı biçimde, belki ailemizden ve sevdiklerimizden uzak, belki onların yanında ama yine de sosyal mesafe kurallarına uyarak geçecek. Evlerimizde olacağımız bu bayramda sıkılmamak, eğlenmek için yapılabilecek etkinlikler neler, hadi detaylıca inceleyelim!

Covid 19 (Koronavirüs) hastalığının tüm dünyadaki yayılması sonucunda bir süredir evlerimizde çalışıyor, evlerimizde okuyor, evlerimizden hiç çıkmamaya çalışıyoruz. İçinde olduğumuz bu zorlu günlere denk gelen özel günler de duruma uygun olarak, alışık olmadığımız şekilde kutlanıyor.

Her bayram büyükleri ziyaret eder, büyüklerin ellerinden küçüklerin yanaklarından öper, kalabalık aileler olarak bir arada otururduk, bayramları coşkuyla kutlardık. Bu yılsa geçen yıllardan çok farklı bayramlar kutlayacağız ama yine de bayramı coşkuyla ve mutlulukla kutlamak, yan yana ya da uzakta olduğunuz sevdiklerinizle mutlu vakit geçirmek mümkün. Gelin, sevdiklerimizle bu bayramda evde neler yapabiliriz, evde hangi etkinliklerle vakit geçirebiliriz bakalım!

Bayramda Ev Etkinlikleri

Görüntülü Arama İle Sevdiklerinizle Görüşün

Görüntülü Arama İle Sevdiklerinizle Görüşün
Görüntülü Arama İle Sevdiklerinizle Görüşün, Sevdiklerinize Her Zaman Ulaşmanın Bir Yolu Vardır

Sevdiklerinizden uzak olmanız onları göremeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Bazen fiziksel olarak onların yanında olamasak da gelişen teknoloji ve teknolojik ürünler sayesinde sevdiklerinizin her zaman yanında olabilirsiniz. Bir akıllı cep telefonu veya bilgisayar, sizden uzakta olan sevdiklerinizle keyifli bir bayram kutlamanız için yeter de artar bile! Onlarla sadece bayramda değil her zaman görüntülü konuşarak yanlarında olduğunuzu hissettirebilirsiniz. Sevdiklerinizle görüntülü görüşme sayesinde bayramlaşabilir, karşılıklı hal hatır sorabilir, sevginizi paylaşabilirsiniz.

Kutu Oyunları Oynayın

Kutu Oyunları Oynayın
Kutu Oyunları Oynayın, Hep Birlikte Eğlenirken Öğrenmenizi De Sağlar

Normal zamanlarda işten başınızı kaldıramadığınız, çocuklarınıza ve ailenize zaman ayıramadığınız günler olmuştur. Bayram, sevdiklerinize doyasıya vakit geçirebilmeniz için kullanabileceğiniz en güzel günlerden biri! Geleneksel bayramlardan daha farklı geçecek olan bu bayramda ailenize daha çok vakit ayırabileceğiniz için birlikte yapacağınız etkinlere de ihtiyaç duyabilirsiniz. Herkesin seveceği bir kutu oyunu alıp bayram günü hep birlikte oynamak, ailece güzel vakit geçirmenizi sağlar. ÇiçekSepeti‘nde satılan kutu oyunları bir tık uzağınızda!

Hep Birlikte Film İzleyin

Hep Birlikte Film İzleyin
Hep Birlikte Film İzleyin, Gününüzü Daha Keyifli Hale Getirir

Her ne kadar hepimiz evlerimizde olsak da ailece bir arda geçirilen vakit her zaman çok fazla olmayabiliyor. Günün büyük bir kısmını kapsayan mesai, yetişmesi gereken ödevler, sınavlar derken ailemize ayırdığımız vakit bazen yetmeyebiliyor. Bayramın gelişini fırsat bilerek tüm aileyi bir araya getirip hep birlikte bir film izlemek, ailecek yapılabilecek etkinliklerden biri. Bayrama yakışacak bir aile komedisiyle hem eğlenip hem de birlikte keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

Kitap Okuyun

Kitap Okuyun
Kitap Okuyun

Sevdiklerinizle birlikte ya da sevdiklerinize kitap okumak terapi niteliğinde bir ev etkinliği olacaktır. Hem çocuklar için kitap okuma alışkanlığının pekiştirilmesi, tatil de olsa okumaya henüz geçen çocukların okumayı unutmaması ve tekrar etmesi açısından hem de ailece yapılabilecek keyifli bir etkinlik olduğu için tercih edilebilir. Hep birlikte okuyarak öğrenebilir, vaktinizi dolu dolu geçirebilirsiniz. Kitap okuma saatlerinizde etrafta çocukların dikkatini dağıtabilecek herhangi bir şey bulundurmamaya dikkat edebilirsiniz; böylece çocuklar çok daha uzun süre boyunca kitap okuyabilir ve okuduklarından verim alabilirler.

Çocuklar için okumaktan keyif alabilecekleri farklı türlerdeki çocuk kitapları için ÇiçekSepeti‘ne göz atabilirsiniz. Çizgi romanlar, hikaye kitapları, karikatürler… Hem kendiniz he sevdikleriniz için aradığınız her şey ÇiçekSepeti’nde #VarVar!

Bayramda Ayrı Kaldığınız Sevdiklerinize Hediyeler Gönderin

Bayramda Ayrı Kaldığınız Sevdiklerinize Hediyeler Gönderin
Bayramda Ayrı Kaldığınız Sevdiklerinize Hediyeler Gönderin

Bayramda yapılabilecek etkinlikler arasında sevdiklerimize hediyeler vermek, onları mutlu etmek de var! Hep birlikte içinde bulunduğumuz bu zor günler geride kaldığında sadece güzel olan anıları hatırlayalım diye sevdiklerinize çeşitli hediyeler vererek onların günlerini güzelleştirebilirsiniz. Geleneksel bayramlaşmalar esnasında büyükler küçüklere hediyeler verirler. Böylece onlara hem gelenekleri öğretmiş hem de onları sevindirmiş olurlar.

ÇiçekSepeti‘nin Hediye kategorisinde herkese uygun, çeşitli ürünler bulabilir, Türkiye’nin her yerinden online sipariş vererek sevdiklerinizi bu bayramda hediyelerle mutlu edebilirsiniz!

Yap-Boz Yapın

Yap-Boz Yapın
Yap-Boz Yapın

Yap-boz (puzzle) yapmanın özellikle zihinsel gelişim açısından birçok faydası bulunuyor. Karmaşık yapıları çözmek, beyin hücreleri arasındaki bağlantıları güçlendirmeye yardımcı olurken yeni ilişkilerin oluşmasını da sağlar. Bayramda evde bu etkinliği gerçekleştirirken aile üyelerinizle ya da bir arada kaldığınız arkadaşlarınızla daha derin bağlar kurabilirsiniz. Ayrıca yap-boz yapmak zihinsel hızı ve düşünce süreçlerini geliştirdiği için kısa süreli belleğinizin daha iyi çalışmasına da yardımcı olur. ÇiçekSepeti’ndeki puzzle seçeneklerini inceleyip bayram için en beğendiğiniz ve size uygun olanı satın alabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek bazı yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir