Anne & Bebek

Bebeğinizi Rahat Ettirecek 9 Bebek Kanguru Modeli

Son yıllarda anne ve baba adaylarının çok fazla duymaya başladığı “attachment parenting” anne ve babanın bebeği ile güven bağını kurması adına ten tene temasının bol olduğu ebeveynliği tercih etmesi demek. Peki, bebeğinizle bu yakınlığı ve teması güvenli bir şekilde nasıl sağlayacaksınız? Cevap; ebeveynlerin bebeklerine yakın olmaları için en mükemmel yollardan biri olan kanguru modelleri! Bu yazımızda bebeğinizle doğru teması sağlarken aynı zamanda bebeğinizi rahat ettirecek 9 bebek kanguru modelini anlatıyoruz.

Ebeveynliğin çok eski tarihinden bugüne, farklı kültür ve farklı ülkelerde hep aynı kareyi görürüz; bebeğini kucağına ya da sırtına bağlayarak taşıyan insanlar. Bu durum ellerin boşta kalmasını sağladığı gibi bebeğinde güvenle ve kolaylıkla taşınmasını sağlamaktadır. Bebeği giymek gibi duran bu durumun tarihi çok eskilerde olsa da günümüzde gelişen ve değişen teknolojiler sayesinde çok daha sağlıklı ürünler ortaya çıktı. Terletmeyen özel yapılı kumaşlar, bebeğin güvenliği için ekstra önlemler ve çok daha fazlası…

Bebek Kanguru Modeli Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bebeğinizin sağlıklı bir şekilde durabilmesi için omurgasını dik tutması oldukça önemli. Bu yüzden seçeceğiniz kanguru modelinin sırt desteği olmalı ayrıca gelişimi açısından da kemik, eklem ve vücut yapısına zarar vermemeli.
  • Bebekleriniz daha çok küçük olduğundan başlarını kontrol edemezler. Uykuya dalan bebeğinizin başını kontrol etmesine yardımcı olacak baş desteği oldukça dikkat etmeniz geren bir konudur.

Görsel kaynak: Pinterest

  • Bebeğinizle ten tene temas ederken terletmeyen ve var olan teri dışarı atabilen bir kumaştan imal edilmiş bir bebek kangurusu, daha rahat ve konforlu bir şekilde taşıma imkânı sunar. Ayrıca terlemeye bağlı pişik ve diğer olabilecek problemlerin önüne geçmenize yardımcı olur.
  • Bebeğin ergonomisi oldukça önemli fakat taşıyacak kişinin konforu yani sizin konforunuz da önemli bir konu. O yüzden bebek kanguru modelinin, taşıyıcının bel, boyun ve omuz kısmına vereceği ağırlığı ölçülü bir şekilde dağıtmasına dikkat etmelisiniz.
  • Yeni doğan bebeğinizi size dokunması, bakıyor olması,  güven duygusunu oldukça güçlendirir fakat ilk altı aydan sonra bebeğinizin çevrede olan bitene merakı artar ve gözlem yapma ihtiyacı duyar. Bu yüzden her iki yönde oturmayı destekleyen modelleri tercih ederseniz ilk altı aydan sonra da rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Yeni doğan bebekler için alınacak bebek kangurusunun Kalça Çıkığı Enstitüsü tarafından onaylı, bacak kısmının M şeklinde duruyor olmasına dikkat etmeniz bebeğinizin sağlıklı gelişimi açısından oldukça önemlidir.
  • Bebeğiniz günden güne büyüyüp gelişeceği için artan kiloları ve değişen ergonomi ihtiyaçlarına çözüm sunabilmek adına alt destek aparatı bulunan bebek kanguru modellerini tercih etmeniz hayatınızı daha kolaylaştıracaktır.
  • Son olarak bebek kanguru modelinin cepleri, fileli yan gözleri olursa bebeğinizin emzik vb. küçük eşyalarını taşımanız adına büyük kolaylık sağlayacağını unutmayın.

Bebeğiniz için kanguru modeli seçerken dikkat etmeniz gerekenler kısaca bunlardan ibaret. Şimdi gelin bu öneriler doğrultusundaki ürün tavsiyelerimize bakalım…

1-) Ergonomik Kanguru Gri
Ergonomik kanguru

Yeni doğan aparatı sayesinde doğumdan itibaren kullanım sunan ergonomik kanguru; m oturuş pozisyonu, çift kilitli bel kemeri, önde – yanda ve sırtta taşıma imkanı gibi özelliklerinin yanı sıra kalın bel kemeri sayesinde bebeğinizin ağırlığını eşit dağıtır ve bel ağrısı riskini en aza indirir.

2-) Norfolk Pro Safety 
Norfolk kanguru

3 kg – 20 kg arasındaki bebekler için uygun olan Norfolk ProSafety; yeni doğan kemeri ile doğumdan itibaren sağlıklı ve güvenli bir şekilde taşıma imkanı sunar. Önde, yanda ve sırtta taşıma imkanı sağlarken aynı zamanda kullanımı oldukça kolaydır. İç astarları %100 hava geçiren pamuk kumaştan, iç kısmı ise özel petek dokulu terlemeyi önleyici kumaştan üretilmiştir. Özel başlığı sayesinde bebeğinizin başını desteklerken aynı zamanda güneş, ışık ve rüzgârdan korur.

3-) Eggbaby Ergonomik Kanguru
Eggbaby kanguru

Bebeğinizle teması sağlarken aynı zamanda güvenle taşımınıza da sağlayacak olan Eggbaby ergonomik kanguru; Türk Patent marka onayı ve Dünya Kalça Sağlığı Enstitüsü tarafından onaylanan m oturuş pozisyonuna sahiptir. Önde, yanda ve sırtta taşıma imkanı, boyun destek sistemi ve özel tasarlanan cepleri sayesinde konforlu bir kullanım sunmaktadır.  

4-) Moje Kanguru
Moje Kanguru

Bebeğinizle yakından ve doğrudan temas kurmanızı sağlayan Moje Kanguru, rahat bir kullanım sunmaktadır. Güvenlik kemerleri, bel, boyun destek sistemleri ve bebeğiniz için özel olarak kullanılan kumaşı sayesinde içinizin rahat etmesini sağlar.

5-) Sevi Bebe Kanguru
Sevi bebe kanguru

Yumuşak ve ergonomik yapısı sayesinde bebeğinizi konforlu bir şekilde taşımanızı sağlayan Sevi Bebe kanguru doğumdan 12 kg’a kadar kullanılabilir. İç kumaşı %100 pamuk olan kanguru bebeğinizi terletmez ve elde-makinede yıkama imkanı sunar.

6-) Babalinbaby Turuncu Çizgiler
Babalinbaby turuncu kanguru

3 ay – 4 yaş (7 kg – 20 kg) arasındaki bebekleri taşımak adına kullanabileceğiniz Babalinbaby kanguru; önde, yanda ve sırtta taşıma imkanı sağlar. Bebeğin ağırlığını omuz sırt ve bel arasında dengeli bir şekilde dağıtır ve bu nedenle sırtta ağrı oluşmasının önüne geçer. İç astarları %100 hava geçiren pamuk kumaştan üretilmiş olup bebeğinizin terlemesinin önüne geçer ve pişik sorunun önlenmesine yardımcı olur.

7-) Mamadusbaby Renkli Üçgenler
Mamadusbaby kanguru

Yeni doğan aparatı sayesinde bebeğinizi doğumdan itibaren (0-4 yaş / 0-20 kg) Mamadusbaby kanguru ile güvenle taşıyabilirsiniz. Farklı ve özgün tasarımı ile oldukça şık olan bu kanguru; önde, yanda ve sırtta taşıma imkanı sunarken diğer tüm özellikleriyle bebeğinizin konforu ve rahatı için tasarlanmıştır.

8 -) Babalinbaby Altın Yıldızlar
Babalinbaby yıldız kanguru

Doğumdan itibaren anne karnındaki şekli ile taşıma imkanı sağlayan Babalinbaby Altın Yıldızlar kanguru; farklı ve özgün tasarımının yanı sıra sunduğu güvenlik önlemleriyle de bebeğinizi güvenle taşımanız için uygun bir seçim olacaktır.

9-) Chicco Myamaki Kanguru

Önde, yanda ve sırtta farklı şekillerde taşıma imkanı, “M” oturuş pozisyonunu desteklemesi, bebeğinizin ağırlığını doğru şekilde dağıtmasını sağlayacak konforlu olarak tasarlanmış bel kemeri ile destekli omuz kayışları, boyun ve bel destek üniteleriyle Chicco Myamaki kanguru; hem güvenli hem de oldukça tarz!

Bonus: Bebek Bakım Çantası, Kanguru ve Portbebe Set
Bebek bakım set

Bebeğinizle birlikte dışarıya çıktığınızda ihtiyaçlarını karşılamak, kolay ve güvenli şekilde taşımak ve uykusu geldiğinde rahat bir şekilde uyumasını sağlamak adına ihtiyacınız olan her şey bu özel set içerisinde yer almaktadır.

Bebek kanguru modelleri ve bebeğinizin diğer tüm ihtiyaçları ÇiçekSepeti’nde var var!

İlginizi çekebilecek diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir