Anne & BebekTrend

Bebek Beşik Çeşitleri Nelerdir?

Bebeklerin iyi bir uyku uyuması, annelerin rahat etmesi için evde kullanabileceğiniz çeşitli ürünler vardır. Uyku saatleri için kullanabileceğiniz beşikler de bunlardan biridir. Ama beşiklerin farklı modelleri bulunur. u yüzden beşik çeşitlerini yakından inceleyip farklı beşik modellerini keşfedebilirsiniz. Böylece bebeğiniz için en iyisini seçebilirsiniz. Bebek ve çocuklar için tercih edebileceğiniz bebek beşik çeşitleri, yazımızda sizi bekliyor!

Hem kullanışlı hem şık hem de uzun yılla kullanabileceğiniz mobilyalar aradığınızı biliyoruz. İster dekorasyon ürünü olarak olsun ister bebeğinizin bir ihtiyacı olsun, görsellik de çoğu zaman dikkat etmeniz gereken noktalardan biri oluyor. Doğru bebek odası mobilyası seçerken de hem görselliğe dikkat edip hem en başarılı ürünü seçebilirsiniz. Ama bunu yapmadan önce bebek beşik çeşitlerini yakından tanımanız gerekir. O yüzden şimdi gelin, bebek beşiklerini yakından tanıyalım!

Bebek Beşik Çeşitleri

Bebeğinizin dünyaya gelmesine çok az kaldıysa, artık onun için pek çok eksiği tamamlamış olmanız gerekiyor. Onun güvenliği, konforu ve mutluluğu için tercih edebileceğiniz ürünlerin başında da beşikler geliyor. Bebek odasının en önemli mobilyalarından biri olan beşikleri yakından tanıyıp bebeğiniz için en iyisini seçmek isterseniz, yazımızın devamına göz atabilirsiniz!

Bağımsız Beşik

Bebek beşik çeşitleri
Her Yaştan Bebek için Beşik, Bliss Merkür Beşik

Bağımsız beşik ya da “normal beşik” diyebileceğimiz bu beşik, klasik modellerden biridir. Boyutları, uzun yıllar kullanıma uygundur. Dikdörtgen, oval ya da yuvarlak gibi farklı formlarda beşik modellerini keşfedebilirsiniz. Bu tarz beşiklerde kimi modellerin yan kısmı açılma özelliğine sahiptir. Açılma özelliğine sahip olan beşikleri aynı zamanda anne yanı beşik olarak da kullanabilirsiniz. Bu beşiklerde bebekler, anne ve babalarından ayrı yatarlar. Ama beşiği, boyutuna göre konumlandırabilirsiniz.

Anne Yanı Beşik

Bu model, tek taraftan açık olan beşik modelidir. Açık olan taraf ebeveyn yatağı ile birleşme özelliğine sahiptir. Bazı beşik modellerinde bu kısım açılıp kapanabilir olsa da genellikle hep açıktır. Özellikle yeni doğmuş bebekler için bu model oldukça kullanışlıdır. Bir tarafı açık ve kendinize bağlı olan beşik, bebeğinizin sizin yanınızda güvenli şekilde uyumasını sağlar. Açılıp kapanması mümkün olan beşiklerde ise kullanım daha uzun süre mümkün olur. Bu tarz beşikleri genellikle bebeğiniz doğduktan sonraki ilk 6 ayda kullanabilirsiniz. Ahşap ya da metal seçenekleri bulunan anne yanı beşik modellerini inceleyebilirsiniz!

Sepet Beşik

İsmini, benzediği şekilden alan sepet beşik, genellikle bebeklerin ilk aylarında kullanabileceğiniz tarzda bir beşiktir. Bu tarz beşikleri kolayca taşıyabilirsiniz. Sepete benzeyen bir yapı, ayaklar üzerinde durur. Ahşap, metal, hasır gibi farklı malzemeler ile üretilmiş çeşitli sepet beşik modelleri vardır. Bu modelin en önemli özelliklerinden biri, az yer kaplamasıdır. Bu sayede beşiği istediğiniz yere kolayca yerleştirebilirsiniz.

Hamak Beşik

Hamak beşik, salıncağa benzeyen bir beşik türüdür. Genellikle bu tarz beşikleri ikinci beşik olarak kullanabilirsiniz. Bebeklerin gece uykusunu uyuyacağı değil, gündüz uykusu uyuyacağı yer olarak bu beşikleri seçebilirsiniz. Bu beşiklerin iskelet kısmı genellikle ahşaptandır. Yatak kısmı ise kumaştan yapılır. Yeni doğmuş bebekler için oldukça uygundur.

Park Beşik

Bebek beşik çeşitleri
Bebek Beşik Çeşitleri ve Kullanım Alanları, TommyBaby Yuvam Lüx Sepet Beşik Portatif Bebek

Çocukların güvenli şekilde oyun oynamasını sağlayan beşiklerden biri, park beşiktir. Bu beşiklerin gövdesi genellikle kumaş ya da filedir. Çocuklar beşiğin içinde rahat şekilde hareket eder. Park beşik genellikle oyun parkı olarak kullanılır. Bu beşikler, yere biraz daha yakındır. Bu yüzden bebeği beşikten alıp beşiğe koymak biraz daha zordur.

Beşik çeşitleri arasından seçim yaparken dikkat edebileceğiniz bazı noktalar vardır. Bunlar; kolay taşınabilirlik, kolay temizlik, depolama alanı, sallanır olma gibi özelliklerdir. Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde bebekler ve çocuklar için kullanabileceğiniz çeşitli beşikler vardır. Siz de her yaştan çocuk için her tarza ve bütçeye uygun beşik modellerini keşfedebilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir