Anne & Bebek

Bebeklerin Güvenliği için İhtiyacınız Olan Ürün Tavsiyeleri

Bebekler, belli bir yaşa geldiklerinde artık hareketlenmeye başlarlar. Büyümenin belirtileri olarak önce emekleyip sonra ilk adımları atarlar. Onlar ilk adımları atmaya başladıklarında, evdeki güvenlik önlemlerinin de artması gerekir. Merak ve keşfetme duygusu üst düzey olan bebekler için evi biraz daha güvenli hale getirmeniz önemlidir. Onların evdeki rahatını daha iyi sağlayabilmek için, bebeklerin güvenliği için ihtiyacınız olan ürünler, yazımızda sizi bekliyor!

Bebekler, her şeyi keşfetmek isterler. Onalr için pek çok obje ilk etapta heyecan uyandırıcıdır. Bu yüzden tüm dolapları açmak, tüm çekmeceleri çekmek, tüm ürünleri incelemekten kendilerini alıkoyamazlar. Bu yüzden onların evdeki güvenliğini sağlamak, ebeveynlerin görevidir. Bebek ve çocuklar için pek çok farklı güvenlik ürünü geliştirilmiştir. Onların güvenliği sağlamak için çok çeşitli bu ürünleri keşfedip evinizi onlar için daha uygun bir hale getirebilirsiniz. Hangi ürünlere ihtiyacım var diyorsanızi cevabı yazımızda!

Bebek Güvenliği Ürünleri Tavsiyeleri

Bebeğinizi gözünüzden bile sakındığınızı biliyoruz. Elinizden geldiğince onu koruyup kolluyorsunuz, tehlikelerden uzak kalmasını sağlamaya çalışıyorsunuz. Ama gözlerinizi ondan iki saniye ayırdığınızda mutfaktaki sivri malzemelerle dolu çekmeyi çekerken görüyorsunuz… İşte bu gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız, evinizi bebeğiniz için daha uygun bir hale getirmeniz gerekiyor. Onun en çok vakit geçirdiği yer olan evde, daha koruyucu ekipmanlar kullanabilirsiniz. Bu sayede içiniz her zaman rahat olur!

Bebek Güvenliği Kamerası

1080P - 2MP Kablosuz Wifi Kamera Bebek Kamerası Bakıcı Kamerası FullHD IP Pantilt Kamera
Bebeğinizin Her An Nerede Olduğunu Görmek için 1080P – 2MP Kablosuz Wifi Kamera Bebek Kamerası 

Bebel güvenlik kameraları, evinizde her zaman kullanmanız gereken ürünlerden biri. Kameralar, bebeğinizin uyku anını bile takip etmenize yardımcı olan ürünlerden ayrıca. Bebek güvenlik kamerası ve bebek telsizi kullanarak bebeğinizin her an nerede olduğunu gözlemleyebilirsiniz. O uyurken, oyun oynarken ya da uyandığında onu görmek istiyorsanız kamera ve telsizleri tercih edebilirsiniz. Özellikle gece uyanmaları için telsizler, kurtarıcı ürünlerden biridir.

Bebek Güvenlik Kapısı

Bebeklerin güvenliği
Bebeğiniz, İstemediğiniz Yerlere Gitmesin Diye, Baby&Plus Otomatik Kapanan Güvenlik Kapısı

Özellikle içerden merdivenli evlerde oturan ebeveynlerin korkulu rüyalarından biri, bebeğin merdivenleri tek başına inmeye çalışmasıdır. Bebeğinizin yüksek yerlerden düşmemesi, yüksek yerlere tırmanmaması için bebek güvenlik kapısını kullanabilirsiniz. Ayrıca bebeğinizin girmesini istemediğiniz yerlere de bu kapıları monte edebilirsiniz. Mutfak girişi, balkon ya da merdivenlerin başına güvenlik kapılarını ekleyerek bebeklerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Çocuk Güvenlik Kilidi

Bebeklerin güvenliği İçin ürünler
Bebeğiniz İstemediğiniz Yerlere Ulaşamasın Diye, Bebekler için Dolap Kilidi

Bebeklerin ve çocukların güvenliği için mutlaka kullanmanız gereken ürünlerden biri de güvenlik kilidi. Güvenlik kilidi ya da diğer adıyla çocuk kilidi, çocukların dolapları ve çekmeceleri açmasını engelliyor. Özellikle mutfakta çok keskin ürünler olan çekmeceler olduğu için bu önlem, oldukça önemli. Dolap, fırın, çekmeceler, deterjan dolapları… Çocuğunuza zarar verebileceğini düşündüğünüz ürünlerle dolu olan her yeri bu kilitlerle güvenli hale getirebilirsiniz. Ayrıca pencere ve balkon kapısı gibi alanlara da pencere kilitleri takabilirsiniz. Böylece emeklemeye ya da yürümeye başlayan çocuklar, sizin refakatiniz olmadan tehlikeli yerlere gidemez.

Bebekler için Köşe Koruyucu

Kauçuk Köşe Koruyucu 4 Adet – Siyah
Darbelere Karşı Yumuşak Alanlara Oluşturmak için Kauçuk Köşe Koruyucu

Emekleyen ya da yürümeye yeni başlayan bebekler, sık sık düşer. Ve düşerken herhangi bir yerleri sivri alanlara gelirse tehlikeli sonuçları olur. Bu yüzden köşe koruyucular kullanmanız gerekiyor. Köşe koruyucuları, sivri köşesi olan her ürüne yapıştırabilirsiniz. Sehpa kenarları, dolap kenarları, tezgah kenarları, komodin kenarları… Aklınıza gelen her köşe kenar için koruyucu takabilirsiniz. Böylece kazaların önüne geçebilirsiniz.

Yatak Bariyeri

Bebeklerin güvenliği
Bebeğiniz Yataktan Düşmesin DİyeWellgro 150*65 cm Yatak Bariyeri, Yatak 

Bebeler, günün büyük bir bölümünde uyurlar. Ama etrafa karşı farkındalıkları çok fazla değildir. Bu yüzden uyurken yataktan düşmeleri mümkündür. Ayrıca uyandıklarında da yataktan hızlıca inmek istemeleri mümkündür. Ve bu gibi durumlar kazalara sebep olabilir. Bu yüzden yatakların kenarına yatak bariyerleri kurabilirsiniz. Baza korkuluğu, yatak bariyeri gibi koruyucu ürünler sayesinde bebeğinizin yataktan düşmesini engelleyebilirsiniz.

Bebekleriniz için tüm bu ürünleri kullanarak evin içini daha güvenli hale getirebilirsiniz. Ayrıca yolculuklar için araba koltuklarını, yemek saatleri için mama sandalyelerini de tercih edebilirsiniz. Tüm bu ürünler sayesinde bebeğiniz evde güvenli bir şekilde hareket ederken siz de rahatlayabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir