Anne & Bebek

Güvenli Yolculuklar için Isofixli Bebek Oto Koltuğu Tavsiyeleri

Minikler için kullanmanız gereken çeşitli güvenlik araçları vardır. Onunla gezip dolaşmak, arabaya binip seyahat etmek için bazı güvenlik önlemleri almanız gerekir. bebek oto koltukları da, almanız gereken güvenlik önlemlerinin başında gelir. Çocuklar 12 yaşına gelinceye kadar, güvenli ve rahat şekilde kullanabilecekleri bebek oto koltuklarını kullanmanız önemlidir. Bebeğinizin güvenliğini sağlayacak, onunla huzur içinde yolculuk yapmanıza yardımcı olacak isofixli oto koltuğu tavsiyeleri bu yazıda sizi bekliyor!

Uzun ya da kısa mesafe fark etmeksizin, çocuklu kişilerin araba yolculuklarında oto koltuğu kullanması gerekir. Oto koltukları kanunen de zorunludur. Bunun yanında bebeğinizin güvenliği için oto koltuğu gerekli olduğundan, mutlaka bir oto koltuğunuz olmalıdır. Can güvenliği ve daha rahat seyahat edebilmek için siz de çocuğunuza uygun oto koltuğu modelini ÇiçekSepeti’nde keşfedebilirsiniz!

Bebek Oto Koltuğu Nasıl Seçilir?

Bebekler ve çocuklar için kullanabileceğiniz çok çeşitli oto koltuğu vardır. Bu oto koltukları farklı özelliklere sahiptir. Dolayısıyla da farklı ihtiyaçlara cevap verirler. Isofix, bir ağlama şeklidir. Bebek ve çocuk oto koltuklarının arabaya en güvenli şekilde bağlanmasını sağlayan sistem olan isofix, önemlidir. Isofix, en güvenli bağlanma şekli olarak bilinir. Güvenlik açısından bağlanma yöntemi çok önemli olduğu için ilk kriterinizin isofixli bağlantı olup olmadığını kontrol etmek olmalıdır.

Bebek oto koltuğu modelleri genellikle çocukların yaşına ve ağırlığına göre sınıflandırılır:

 • Grup 1 Oto Koltuğu: 9-18 kg arası çocukların kullanımına uygundur.
 • 2. Grup Oto Koltuğu: 15-36 kg arası çocukların kullanımı için üretilmiştir.
 • Grup 3 Oto Koltuğu: 9-36 kg arası çocuklar için üretilmiştir. Ayrıca uzun süreli kullanım avantajlarına da sahiptir.

Çocuğunuz için bir oto koltuk almaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken farklı kriterler vardır.

Bebek oto koltuğu seçerken genel olarak şunlara dikkat edebilirsiniz:
 • İlk olarak bebek oto koltuğunu çocuğunuzun kilosuna uygun seçmeniz gerekir. Çocuğunuzun kilosuna uygun bir ürün seçtiğinizde çok daha güvenli şekilde seyahat edebilirsiniz.
 • Seçtiğiniz oto koltuğun sizin arabanızla uyumlu olması da dikkat etmeniz gereken unsurlardan bir diğeridir. Arabaya monte edeceğiniz koltuğun, araba ile uyumlu olmasına dikkat edebilirsiniz. Oto koltuğunu kurarken de kullanım kılavuzunu detaylı şekilde okuyup adım adım kılavuzu takip etmeniz gerekir.
 • Daha küçük çocuklar için 5 noktalı bağlama sistemine sahip oto koltuklar arasından seçim yapabilirsiniz. Bu modeller, çocukları koltuğa oturttuğunuzda 5 noktadan koruma sağlar. Çocukları omuz ve kalçalardan sabitleyen tasarımı sayesinde güvenli bir yolculuk için idealdir.
 • Oto koltuğun iç yüzeyi de çocuğunuz için koltuk alırken dikkat etmeniz gereken konulardan biridir. Pamuklu, nefes alabilen kumaşlar ile üretilen oto koltukları çocuklarınızın terlemesini engeller. Bu sayede çocuklarınız daha konforlu bir yolculuk yapar. Ayrıca oto koltuğunun kumaşının kolayca çıkıp takılabilmesine de dikkat edebilirsiniz. Böylece çocuklarınız her zaman temiz bir alanda yolculuk yapar.

Uluslararası standartlara uygun oto koltuk modellerini inceleyip çocuklarınız için en uygun olanı satın alabilirsiniz. Her yaşa, kiloya ve arabaya uygun koltuk modelini keşfedebilirsiniz! Şimdi gelin, birkaç farklı oto koltuğunun özelliklerine daha yakından bakalım!

Bebek Oto Koltuğu Tavsiyeleri

1-) Jimmy Baby 0-36 Kg 360 Dönebilen Isofix’li Oto Koltuğu Çocuk Oto Koltuğu

Yumuşak minderli, darbelere karşı dayanıklı, güvenli ve rahat bir koltuk var ilk sırada! Çocuğunuzun kilosuna ve yaşına uygun olarak bu ürünü seçmek isterseniz oto koltuğun genel özellikleri şu şekilde:

 • Merkezi ayarlı 5 noktalı emniyet sistemi,
 • Darbe emici başlık ve yan yastıklar,
 • Çocuğunuzun boyu uzadıkça uzatabileceğiniz kemerler,
 • Kolay takılıp çıkarabileceğiniz, zor leke tutup kolay temizlenebilen yastık kılıfları,
 • Hava alıp terletmeyen kumaşlar,
 • 360 derece dönme ve her 45 derecede kilitlenme.

Tüm bu özelliklerin yanında koltuğu daha detaylı şekilde incelemek isterseniz tek tıkla koltuğa ulaşabilirsiniz!

2-) Besafe iZi Comfort X3 9-18 kg Isofix Oto Koltuğu

bebek oto koltuğu tavsiyeleri
Çocuk ve Bebekler için Oto Koltuğu Tavsiyeleri, Besafe iZi Comfort X3 9-18 kg Isofix Oto Koltuğu – Sunset Melange

Bol ödüllü, çok güvenli ve rahat başka bir koltuktan bahsedelim şimdi de! İskandinav tasarım ürünü olan bu oto koltuk, 9 aydan 4 yaşa kadar kullanabileceğiniz bir koltuktur. Ürünün detaylı özellikleriyse şu şekilde:

 • Isofixle araç içinde 10 saniyede kolay kurulum,
 • Bel destek sitemi, konforlu ve darbe emici yastıklar,
 • 8 kademeli yükseklik ayarı ile baş ve boyun koruması,
 • 5 nokta emniyet sistemi ile üstün güvenlik,
 • Çocukların kilidi açmasını engelleyen özel emniyet kemeri,
 • Basamak özelliği sayesinde uzun yolculuklarda konfor,
 • Terlemeyi minimuma indiren kumaş tasarımı,
 • Yaslanma ve uyku pozisyonları sunan konforlu yapı.

Çocukların güvenli, rahat ve konforlu yolculuk yapmasını sağlayan bu oto koltuğu, buradan daha detaylı şekilde inceleyebilirsiniz!

3-) Kanz UniFix Plus Isofixli Oto Koltuğu 9-36 KG Grup

Şimdilik son olarak isofix ve top tether sistemlerine sahip bir oto koltuktan bahsedelim! Çocukların güvenliği için son derece önemli olan oto koltuğu seçiminde bu ürünü de inceleyerek seçim yapabilirsiniz. Ayrıca çok daha fazla oto koltuk modelini kategorimizde keşfedebilirsiniz. Bu ürünün özellikleri ise şu şekilde:

 • Yumuşak minderli yan bölge,
 • 5 farklı kademeye sahip baş desteği,
 • Ultra geniş iç hacim,
 • Kaymayı engelleyen omuz askıları,
 • 4 farklı şekilde ayarlayabileceğiniz yatış pozisyonu,
 • Kolayca temizleyebileceğiniz kılıflar.

Ayrıca daha ayrıntılı özellikleri buradan inceleyebilirsiniz!

Her yaştan çocuğa ve her bütçeye uygun oto koltuk modellerini ÇiçekSepeti‘nin geniş ürün yelpazesinde online olarak inceleyebilirsiniz. Üstelik farklı markaların çok çeşitli ürünlerini, farklı özelliklere sahip modelleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca çeşitli oto koltukları arasında fiyat ve özellik karşılaştırması da yapabilirsiniz. Bebeğinizle yaptığınız yolculukların güvenli, konforlu ve rahat olması için siz de hemen bebek oto koltuklarını keşfedin!

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir