TeknolojiTeknolojik Ürünler

Bembeyaz Dişler İçin 7 Şarjlı Diş Fırçası

Sağlıklı bir yaşam için beslenme, spor ve düzenli bir hayat olmazsa olmazlar olarak sayılır. Fakat vücutta olan biten her şeyi etkileyen ağız ve diş sağlığı en az bu saydıklarımız kadar önemlidir. Çünkü ağız ve diş sağlığı; yediğiniz sağlıklı besinlerin sindirilmesine, sindirim sistemi başta olmak üzere organ sağlığına, vücut biyokimyanıza, kas ve sinir sisteminize ve daha da önemlisi bağışıklık sisteminize etki eder. Bu nedenle ağız ve diş sağlığı konusunda en iyi ürünleri doğru şekilde kullanmak gerekir. Ağız ve diş sağlığı için oldukça önemli bir konu olan diş fırçası, teknolojinin gelişmesiyle değişime uğradı. Artık sadece manuel değil elektrikli modeller de mevcut. Şimdi gelin şarjlı diş fırçaları hakkında merak edilenlere ve 7 şarjlı diş fırçası önerisine birlikte bakalım.

Diş fırçası seçimi ağız ve diş sağlığı başta olmak üzere sağlıklı bir yaşamı etkileyen bir unsurdur. Bu nedenle seçim yaparken manuel diş fırçası veya şarjlı diş fırçası olarak bakılmamalıdır. Asıl bakılması gereken noktalar; diş fırçasının ağız ve diş temizlerken doğru hareket etmesi, plak ve minelerin temizlenmesindeki başarısı, ulaşılması zor noktalara müdahale, diş minesi temizliğinde başarısıdır.

Şarjlı Diş Fırçası Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Şarjlı diş fırçası nedir?
Şarjlı diş fırçası hakkında merak ettiğiniz her şeyi aşağıda bulabilirsiniz.

Öncelikle şarjlı veya elektrikli diş fırçası nedir onu anlatalım. Şarjlı diş fırçası, bir bataryası olan ve bu bataryadan aldığı güç ile fırça başlığı mekanizmasını hareket ettiren bir alettir. Diş sağlığı ve kozmetik ürünleri üreten firmalar tarafından üretilir. Alanında uzman kişiler tarafından gerekli testler yapılarak piyasaya sunulur. Fiyatları ise özellikleri, malzeme kalitesi ve batarya ömrü ve temizleme modları gibi seçeneklere göre değişir.

  • Şarjlı diş fırçası, diş üzerinde yapılması gereken doğru hareketi sizin için yapar. Bu kullanım kolaylığı sağlamanın yanı sıra diş plaklarının temizlenmesi ve diş minesinin korunması için daha etkili sonuç verir.
  • Farklı diş fırçalama modları sayesinde dişinizi en uygun şekilde temizle fırsatı sunar. Örneğin; diş ve diş etleriniz çok hassas ise özel modlar sayesinde fırçanın yaklaşımını değiştirebilirsiniz.
  • Şarjlı diş fırçaları, fırçalama hakkında size uyarılarda bulunur. Çok sert diş fırçaladığınızda fırça başlığındaki sensörler sizi uyarır. Bu sayede diş minesine zarar vermenin önüne geçilir.
  • Diş fırçalarken süre oldukça önemlidir. Fırçalama zaman ayarı bulunan diş fırçaları doğru sürede dişlerinizi temizleme imkanı sunar.
  • Farklı modlarla beraber titreşim, dönüş ve salınım gibi seçenekler şarjlı diş fırçalarında sunulur. Ayrıca yeni nesil fırçalarda akıllı telefonlarla bağlantı kurulabilir. Bu bağlantı sayesinde diş sağlığı konusunda doğru bilgiler edinebilirsiniz.

Şarjlı Diş Fırçası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şarjlı diş fırçası seçerken dikkat edilmesi gerekenler
Şarjlı veya elektrikli diş fırçası alacaksanız, almadan önce aşağıdaki konulara dikkat etmeniz faydalı olacaktır.
  • İlk olarak şarjlı diş fırçası modelinin batarya ömrüne bakmanız gerekir. Batarya ömrü kısa olan modeller sıkça şarj gerektirebilir. Lityum uzun ömürlü piller kullanan modelleri tercih etmeniz bu konuda yardımcı olacaktır.
  • Diş fırçasının gövde yapısının tasarımı, ele oturuşu ve kavraması önemlidir. Bu nedenle rahat hareket etmeniz için tasarlanan modelleri tercih etmeniz gerekir.
  • Fırça başlığında kullanılan kıl yapısının sertliği ve fırça yapısına dikkat etmelisiniz. Daha yumuşak ve sağlam kıllara sahip modelleri tercih etmeniz diş sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.
  • Başlık kılları zamanla deforme olup eskiyeceği için değiştirmeniz gerekir. Seçtiğiniz modelin yedek başlığının kolay bulunur olmasına dikkat edin.
  • Şarjlı diş fırçalarının en büyük avantajı farklı temizleme seçenekleri sunmasıdır. Dönme, salınım ve titreşim özelliklerinin hepsini taşıyan modelleri tercih etmeniz diş temizliği konusunda rahat etmenizi sağlar.

Diş Fırçası Önerileri

1-) Oral-B Vitality D150 Cross Action

Şarjlı diş fırçası - Oral-B Vitality D150 Cross Action
Oral-B Vitality D150, yedek başlık ve diş macunu hediyesi ile gönderilmektedir.

Manuel diş fırçalarına kıyasla üstün temizlik sunan Oral-B Vitality, diş ve ağız sağlığı konusunda içinizin rahat etmesini sağlar. Zamanlayıcı özelliği sayesinde diş hekimlerinin önerdiği süre kadar fırçalama yapma imkanı tanır. Ayrıca fırçalanan alanın değiştirilmesi adına her 30 saniyede bir titreşimle uyarı yapar. 

2-) Xiaomi Soocas X3U 

Şarjlı diş fırçası - Xiaomi Soocas X3U
Xiaomi Soocas X3U, manuel diş fırçalarına göre %40 daha yüksek temizlik kalitesi sunar.

Zamanlayıcı özelliği sayesinde tam olarak olması gerektiği kadar diş temizliği yapan Xiaomi Soocas, 30 saniyede bir fırçalanan alanın değişmesi için hatırlatma yapar. Bu sayede diş ve ağızın her bölgesi temizlenir. Farklı çalışma modları, tam şarjla 25 gün kullanım, pürüzsüz ve rahat tutuş hissi ise diğer öne çıkan özellikleri arasında yer alır. Ayrıca Xiaomi Soocas X3U akıllı telefon ile bağlantı kurar. Uygulama üzerinden diş fırçasının hareketleri ve modları hakkında bilgi alabilir, değişiklik yapabilirsiniz.

3-) Yukka Waterproof

Şarjlı diş fırçası - Yukka Waterproof
Yukka Waterproof, uzun batarya ömrü sayesinde tek şarj ile 2 hafta kullanım sunar.

Dakikada ürettiği 40.000 fırça darbesi ile Yukka şarjlı diş fırçası ultra temizlik sağlar. Plak oluşumunun önüne geçer ve diş çürümesi, kahve lekesi, diş taşı gibi sorunların azaltılmasına yardımcı olur. 4 farklı mod sayesinde istediğiniz tarzda temizlik yapar. Zaman ayarı ve 30 saniye hatırlatma özellikleri ağız temizliğinin tam olarak sağlanması için her modda aktiftir.

4-) Oral-B Genius X 20000 Luxe Edition

Şarjlı diş fırçası - Oral-B Genius X 20000 Luxe Edition
Oral-B Genius X 20000 ile diş fırçalamada yanlış yapmazsınız.

Yapay zeka teknolojisi kullanan Oral-B Genius X 20000, fırçalama stilinizi öğrenerek sizin için en uygun fırçalamayı sunar. Bu sayede daha sağlıklı ve temiz ağız bakımı elde etmiş olursunuz. Diş eti korumada çığır açan Diş Eti Koruma teknolojisi, 360 SmartRing ve Diş Eti Basınç Kontrolü sayesinde doğru zamanda doğru darbelemeleri yaparak ulaşılması güç yerlere bile kolayca ulaşır. 6 farklı fırçalama modu, özel seyahat kutusu ve Lityum iyon pil ile uzun süreli kullanım öne çıkan diğer özellikleri arasındadır.

5-) Fairywill PRO P11 

Fairywill PRO P11
Daha uzun ömürlü, daha dinamik, daha temiz, daha sessiz; Fairywill PRO P11.

Ağız ve diş bakımı için ihtiyacınız olan her şey Fairywill PRO P11 şarjlı diş fırçasında! Sağlıklı diş etleri, ferah bir nefes ve daha beyaz dişler için tasarlanan diş fırçasını IPX7 su geçirmezlik özelliği sayesinde duşta bile kullanabilirsiniz. Her döngüde 62.000 fırça hareketi sağlayan 3. Nesil Maglev Motor size istediğiniz performansı fazlasıyla sunar. 800MAH lityum pil ise 2 saatlik tam şarjla 30 günden fazla kullanım imkanı tanır.

6-) Voom Sonic Pro 7

Voom Sonic Pro 7
Pro 7 Serisi Sonic diş fırçası ile derinlemesine diş temizliği oldukça kolaydır.

Voom Sonic Pro 7 Series; yenilikçi teknolojiyi işlevsellik ile birleştiren tasarımı, dakikada 40.000 vuruş özelliği, %100 su geçirmez dış yüzeyi ve 5 farklı modu ile tüm beklentilerinizi karşılar. Farklı modlar, diş ve diş etlerinizin tam olarak ihtiyacı olan temizliği hassas bir şekilde sunar. İstediğiniz yerde şarj etme imkanı sunan USB şarj tabanı sayesinde şarj etmek oldukça kolaydır. Ayrıca tam şarjla 8 haftaya kadar kullanabilirsiniz.

7-) Philips Sonicare

Philips Sonicare
Philips Sonicare HX6817, 14 gün pil ömrü sunar.

Listemizin son sırasında oldukça kullanışlı ve teknolojik bir ürün var; Philips Sonicare HX6817. Manuel diş fırçalarına oranla 7 kata kadar daha fazla plak temizler. Üzerinde bulunan sensörler sayesinde dişlerinizi ve diş etlerinizi korur. Derinlemesine temizliği nazik bir şekilde yapar. QuadPacer ile iki dakikalık zamanlayıcı ve farklı çalışma modları diğer öne çıkan özellikleridir.

Bembeyaz dişler için şarjlı diş fırçası önerilerinde bulunduğumuz yazımız burada sona eriyor. Ağız ve diş sağlığı için ihtiyacınız olan tüm ürünler ÇiçekSepeti‘nde! Hemen ziyaret edin, fırsatları kaçırmayın.

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir