Kozmetik ÜrünlerModa & Güzellik

Gülmek Güzeldir: Bembeyaz Dişlere Sahip Olmanız İçin Tavsiyeler

2020 yılı bize yeniden hatırlattı ki her şeyin başı sağlık… Sağlıklı bir yaşam sürmenin koşulları arasında ise ağız ve diş bakımı oldukça önemli bir yere sahip. Sadece ışıl ışıl parlayan bembeyaz dişlere sahip olmak için değil, plakların ve minelerin temizlenmesi, ağız kokusu derdinin önene geçilmesi ve vücuda giren her besinin daha sağlıklı olması için ağız ve diş bakımı önemlidir. Ancak kimi zaman genetik kimi zaman ise kişisel ve çevresel etkilerle ağız ve diş sağlığınız bozulabilir, dişleriniz zaman içerisinde beyazlığını kaybedebilir. Bu yazımızda bembeyaz dişlere sahip olmanız için tavsiyeler verirken aynı zamanda ağız ve diş bakımınıza yardımcı olacak ürün önerilerinde bulunacağız.

Beyaz dişlere sahip olmak sadece sağlık açısından değil hayatın her alanında özgüven sahibi olmanızı sağlayacak bir etken olarak öne çıkar. Çünkü kendinden emin ve güzel bir gülüş bir çok noktada kişinin kendini iyi hissetmesine yardımcı olur. Günümüzde diş renginden memnun olmadığı için gülmeyi unutanlar olduğu gibi ağız ve diş sağlığı problemlerinin getirdiği sağlık sorunlarıyla uğraşanlarda oldukça fazla. Peki, daha beyaz dişler ve sağlıklı bir ağız için nelere dikkat etmeli, neler yapmalısınız? Gelin şimdi size yardımcı olacak birkaç konudan bahsedelim…

Ağız ve Diş Sağlığı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sağlıklı ve beyaz dişler
Sağlıklı ve beyaz dişleriniz olması için dikkat etmeniz gereken bazı konular var.

Öncelikle öneri ve tavsiyelerimize başlamadan önce ileri düzey ağız ve diş sağlığı probleminiz veya dişlerinizde üst seviye bir lekelenme var ise mutlaka diş hekime başvurmalısınız. Ancak belli bir düzeye kadar dişlerinizi beyazlatmak, ağız ve diş sağlığınıza dikkat etmek için aşağıda sayacağımız püf noktalara dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

  • Ağız ve diş sağlığı denilince herkesin duyduğu ve bildiği bir konu var; asitli içeceklerden uzak durmak. Dişte leke bırakarak aşınmaya neden olan asitli içeceklerden (çay, kahve, kola, enerji içeceği) olabildiğince uzak durmak gerekiyor. Eğer ben bırakamam, bu içecekler olmadan olmaz diyorsanız içeceğinizi pipetle tüketmeniz daha faydalı olacaktır.
  • Sağlık için olmazsa olmaz bir diğer konu, sağlıklı beslenme. Ağız ve diş sağlığı için sağlıklı besinler tüketmeniz oldukça önemli bir konu. Süt ürünleri, balık, lahana gibi kalsiyum oranı yüksek yiyecekleri beslenme rutininizde kesinlikle kullanmanız gerekir. Ayrıca diş eti sağlığı için limon gibi C vitamini yüksek ürünler tüketmeniz faydalı olacaktır.
  • Sağlıklı besinleri beslenme rutininize aldığınız gibi sağlıksız besinleri çıkarmak da oldukça önemli. Diş eti, damak ve dişlerin arasına yapışan şekerli yiyecekleri olabildiğince az tüketmek ağız ve diş sağlığınız için oldukça faydalı olacaktır.
  • Dişlerinizi günde iki defa düzenli şekilde fırçalamanız gerektiğini biliyorsunuz, peki dişleriniz gibi dilinizi de fırçalamanız gerektiğini biliyor muydunuz? Dilinizi diş fırçanızı kullanarak fırçalayabilir veya dil temizleyicisi ile ekstra bakım yapabilirsiniz.
  • Ağız hijyenine dikkat etmek için diş fırçanızı en geç 3 ayda bir değiştirmeniz gerekir. Ayrıca ağız bakım suları diş eti ve diş temizliğinde size oldukça yardımcı olacağından bu ürünleri kullanmanız yararınıza olacaktır. Diş fırçaları konusunda işe şarjlı/pilli diş fırçalarının dişleri beyazlatma ve bakımında daha yararlı olduğu bilinen bir gerçek. Bu nedenle bu tarz diş fırçalarını kullanmaya yönelebilirsiniz.
  • Son konumuz ise diş macunları. Diş beyazlatma özelliği olan diş macunlarının etkisi herkes için aynı olmayabilir. Sizin için çok iyi sonuç veren bir ürün başkası için aynı etkileri göstermez veya tam tersi olabilir. Bu yüzden farklı markaların diş macunlarını farklı zamanlarda deneyerek kendiniz için en uygun ürünü bulmak en akıllıca çözüm olacaktır.

Ağız ve Diş Bakımına Yardımcı Ürünler

1-) Colgate Diş Fırçası Mikro İnce

Diş fırçası
Colgate diş fırçası, mikro ince yapısı sayesinde diş ve diş etlerinizi korur.

Diş bakımının en önemli adımı olan diş fırçalama, doğru şekilde ve doğru diş fırçası ile yapılmalıdır. 17 kat daha ince uçlu fırça kılları sayesinde dar diş aralarına kadar etkili temizlik sağlayan Colgate diş fırçası, yumuşak kıl yapısı sayesinde diş minenizin aşınmasını engeller.

Farklı diş fırçası markaları ve modelleri için manuel diş fırçası sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2-) Oral-B Vitality

Oral-B Vitality şarjlı diş fırçası
Oral-B Vitality, klinik olarak kanıtlanmış ağız ve diş bakımı sağlar.

Daha üstün temizlik ve daha sağlıklı gülüşler için; Oral-B Vitality şarjlı diş fırçası. Diş hekimleriyle birlikte tasarlanan taç yaprak şekilli diş fırçası başlığı sayesinde manuel diş fırçasına göre %100’e kadar daha fazla plak giderir ve diş eti iltihaplanmasını %100’e varan oranda azaltır.

3-) Oral-B Pro 750

Oral-B Pro 750 şarjlı diş fırçası
Oral-B Pro 750, manuel diş fırçalarına göre 2 kata kadar daha fazla plak giderir.

Diş hekimleri ile birlikte tasarlanan yuvarlak diş fırçası ucu ile derinlemesine temizlik sunan Oral-B Pro 750; dahili zamanlayıcı, günlük fırçalama modu, diş eti basınç kontrolü ve temizlik ayarları sayesinde üst düzey ağız bakım deneyimi sunar.

Farklı modeller için elektrikli diş fırçası sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

4-) Waterpik Kablosuz Ağız Bakım Cihazı

Waterpik ağız bakım cihazı
Waterpik sayesinde günde sadece bir dakikanızı ayırarak daha sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olabilirsiniz.

Waterpik ağız bakım cihazı ile sağlıkla gülümseyin. Diş ve diş eti temizliği için etkinliği klinik deneylerle kanıtlanmış olan ağız bakım cihazı sayesinde daha sağlıklı damaklar ve daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

5-) Ipana 3 Boyutlu Beyazlık Luxe

İpana diş macunu
İpana 3DWhite Luxe ile daha beyaz ve sağlıklı gülüşler.

3 gün içerisinde gözle görünür şekilde yüzey lekelerini gideren İpana 3DWhite Luxe diş macunu, diş lekelerinin yeniden oluşmasını da engeller. Ayrıca özel formülü sayesinde diş minesini korur ve uzun süreli ferahlık hissi verir.

Farklı markaların diş macunları için ÇiçekSepeti diş macunu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

6-) Curaprox Arayüz Diş Fırçası

Arayüz diş fırçası
Curaprox büyük kısmı kapalı diş arası alanlarının derinlemesine temizlenmesini sağlar.

Curaprox Prime Plus arayüz diş fırçası, diş arası sağlığınız için en iyi temizliği sunar. Ultra ince ve sağlam yapısı sayesinde 3 kat daha fazla plak temizler ve bu sayede diş çürüklerinin oluşmasının önüne geçer.

7-) CTC Dil Temizleme Fırçası

Dil temizleme fırçası
Dil temizleme fırçası özel anatomik yapısı sayesinde üstün temizlik imkanı sunar.

Ağız bakımının en önemli adımlarından birisi de dil temizliğidir. Dil temizliğini diş fırçanızla yapabilirsiniz fakat daha sağlıklı ve derinlemesine temizlik için dil temizleme fırçası kullanmanız daha sağlıklıdır. Ctc dil temizleyicisi derinlemesine dil temizliğinin yanı sıra ağız kokusunun giderilmesinde de oldukça etkilidir.

8 -) Sensodyne Gentle Floss Diş İpi

Diş ipi
Bembeyaz dişlere sahip olmanız için diş ipi kullanımı oldukça önemlidir.

Özel olarak üretilen Sensodyne diş ipi, liflerinden hızlıca florür salınmasını sağlayan yumuşak balmumu tabakasıyla kaplanmıştır. Bu özel yapı sayesinde diş ve diş etlerinin temizliğini rahatça yapabilirsiniz.

9 -) Listerine Advanced White 500ML+250ML Cool Mint

Listerine ağız bakım ürünü
Listerine ağız bakım ürünü ile daha sağlıklı gülüşler.

Diş fırçalarının ulaşamadığı yerleri derinlemesine temizleyen Listerine ağız bakım ürünü, diş lekelerinin oluşmasını azaltır ve yeni leke oluşumunu engeller.

10-) Ağız Bakım Seti

Ağız bakım seti
Ağız ve diş bakımı için ihtiyacınız olan tüm ürünler bu sette bir arada.

Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ağız bakım seti; Oral B elektrikli diş fırçası, Listerine Zero, Sensodyne diş macunu, ağız koku giderici sprey ve kürdanlı diş ipinden oluşmaktadır.

Bembeyaz dişlere sahip olmak için ihtiyacınız olan tüm ağız ve diş bakım ürünleri ÇiçekSepeti‘nde VarVar!

İlginizi çekebilecek diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir