Kültür & Sanat

BİR ÇİÇEĞİN YAPABİLECEĞİ VE YAPAMAYACAĞI 10 ŞEY

image (5)

“Çiçek dediğin nedir ki? Benim problemimi çözebilir mi, bana yardımcı olabilir mi?” diye düşünüyorsanız, henüz bu güzel kokulu güzel görüntülü bitkilerin gücünün nelere kadir olabileceğini keşfetmemişsiniz demektir. Evet, belki bir çok sorunu çözemez, onun da yapamayacakları var, ama yapabilecekleriyle çözülemeyeceğini düşündüğünüz bir çok problemi kolaylaştırabilir. Nasıl mı? Gelin birlikte inceleyelim, işte çiçeklerin yapabildikleri, yapamadıkları:

  1. Bir çiçek, size hayatınızın kadınını bulmaz, ama bulduğunuz zaman onun hayatınızda kalması için elinden geleni yapar.
  2. Bir çiçek, kavga etmenizi engellemez, fakat sonrasında özür dilemenizi kolaylaştırır, sorunun büyümeden çözülmesini sağlar.
  3. Bir çiçek, hasta olan yakınınızı iyileştirmez, fakat ona öyle çok moral verir ki, iyileşme sürecini hızlandırabilir.
  4. Bir çiçek, arkadaşınızın doğum gününde dilediklerini gerçekleştirmez, fakat sizi dünyanın en çok sevilen arkadaşı/sevgilisi yapar.
  5. Bir çiçek, bir kadını size âşık etmez, fakat size olan aşkını pekiştirir.
  6. Bir çiçek annenizin ardı arkası kesilmeyen nasihatlerine bir son vermez, ama onun merhamet dolu kalbini mutlulukla doldurmaya yeter.
  7. Bir çiçek, size yeni arkadaşlar bulmaz, fakat var olanlarla aranızdaki bağı kopmamacasına pekiştirir.
  8. Bir çiçek, işe yani başlayan arkadaşınızın ilk günden zam almasını sağlamaz, ama ilk gününde elinin ayağına dolaşmasını engeller.
  9. Bir çiçek, sizi evlendirmez, fakat evliliğinizin her yıldönümünde sizi birbirinize daha da çok bağlayan bir varlığa dönüşür.

Ve sonuç;

  1. Bir çiçek, dünyayı kurtaramaz, ama o dünyayı güzelleştirebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir