Hediye Önerileri

BİR ŞEMSİYEDEN DAHA FAZLASINI İSTEYENLERE

Yağmur neredeyse tüm yaşamı felç etmekle meşgul şu son birkaç gündür. Sağanak tüm şehri etkisi altına almışken, ne işe gitmek kolay ne de okula. Şarıl şarıl suların altında yürümeye çalışmak zaten zorken, bir de şemsiyelerimizi zapt etmeye çalışıyoruz bu zor anlarda. Hele bir de rüzgar varsa ya da yağmur sağdan soldan yağıyorsa bu gerçek bir işkenceye dönüşüyor. Ne saçlarda fön kalıyor, ne yüzde makyaj. Üstümüz başımız ıslanıyor, ayaklarımıza sular giriyor. Özene bezene aldığımız ayakkabılarımız yağmur suyuyla tanışıp, bozuluyorlar. İşte bu türden çeşitli durumlarla karşı karşıya kaldıkça yaşadığımız aksiyonlar tasarımcıların kafasını çalıştırmış olacak ki, hem eğlenceli hem de işlevsel şemsiyeler üretmişler bizler için. Bugünlerde alınabilecek en mantıklı hediyenin şemsiye olduğunu hatırlatarak, ilginç tasarımlara bir göz atalım.

Şeffaf Gezegen

image

 

Kafayı ve üst vücudu boydan boya şeffaf bir biçimde saran bu şemsiye ile ne saçınız ne makyajınız ne de ütünüz bozulur. Evinizden iki dirhem bir çekirdek çıkar, dışarda fırtına da kopsa siz toplantınıza güllük gülistanlık gidersiniz. Kesinlikle her eve lazım, özellikle de çalışan bayanların olduğu evlerde üçer beşer bulunmalı bunlardan. Şayet çevrenizde yağmur fobisi yaşayan bayan arkadaşlarınız varsa, onlara hediye edilebilecek en güzelhediyelerden biri.

image (1)

Gözlüklü Şemsiye

image (2)

Şemsiyesi tepesinde olunca etrafını göremeyenler için tasarlanmış olan bu şemsiyenin, etrafında gözlükleri var. hem yağan yağmuru seyredebilir, hem de etrafınızda ne vr ne yok onları görme şansı elde edebilirsiniz. Biliyorsunuz sağa sola çarpma durumları, şemsiye taşırken daha fazla oluyor. En azından şemsiyenizin çevrenizi göreceğiniz bir göze sahip olması sizi çeşitli hasarlardan kurtarabilir.

Yağmur Romantizmi

image (3)

Evet yağmurda sevgiliyle yürümek gerçekten romantik bir davranış, hoş. Fakat o şemsiyeyi taşımak her iki taraf için de işkenceye dönüşebiliyor, böyle bir durumda da ortada romantizm kalmıyor malesef. Tek şemsiyenin altına sığınmaya çalışan iki kişinin ikisi de ıslanıyor, birinin boyuna göre ayarlansa diğerine uymuyor. İşte tüm bu işkencelere bu şemsiye son noktayı koyuyor. Yediği içtiği ayrı gitmeyen çiftler için ideal bir hediye olabilir.

Dostlarımız da ıslanmasın :)

image (4)

Bu sevimli şemsiye de küçük dostlarımız için. Her ne kadar onlar tozu toprağı çamuru suyu sevseler de, onları sonra eve almak çok sıkıntı olabiliyor. En mantıklısı hiç ıslanmamaları, hem de hasta olmamaları.

İşte en ideal hediye!

image (5)

Bunu sona sakladım, çünkü benim favorim! Bu harika ötesi tasarım, gözünüzden sakındığınız ayakkabılarınızı yağmurdan koruyor, böylece ayakkabınız tamamen kuru kalmasa dahi, yağmurdan büyük ölçüde korunuyor. Bence mükemmel bir buluş, dahice bir fikir!

Ben hediye almışken işe yarar bir şeyler almak istiyorum diyen herkesi, şu yağmurlu günlerde şemsiye almaya davet ediyorum. Edinin, edindirin, daha işlevsel bir hediye şu an için aklıma gelmiyor doğrusu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir