Moda & GüzellikKişisel Bakım İpuçları

Kusursuz Bronz Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yaz aylarının sıcak günleri ile birlikte birçok kişi bronzlaşır ve teni artık olduğundan daha koyu bir tona geçer. Böyle bir durumda da klasik olarak yaptığınız makyajın dışına çıkmanız ve doğru ürünlerle tonu yakalamanız gerekir. Peki, kusursuz bronz yaz makyajı için neler yapmalısınız?

Deniz, kum, güneş ve tatil… Yaz ayları denildiğinde güneşin altında saatler geçirerek bronzlaşmak birçok kişinin yaptığı bir şey. Ancak doğru şekilde bronzlaşmak için bu oldukça yanlış bir yöntem. Doğru şekilde bronzlaşmak için “Kısa Sürede Bronzlaşma İçin En Etkili Yöntemler” yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Adım Adım Bronz Yaz Makyajı

Adım adım bronz yaz makyajı
Teninizde oluşan yeni ton için ise kullanacağınız tüm makyaj malzemeleri farklılık gösterecektir. Şimdi gelin adım adım neler yapmanız gerektiğine birlikte bakalım…

1-) Kontür ile yüz hatlarınızı öne çıkarın

Yüz hatlarınızı belirginleştirmek makyajın ilk adımıdır. Pudra formundaki bir bronzer ilde daha sıcak ve bronz bir görünüm elde edebilirsiniz. Stick bronzlaştırıcı ilse hatlarınızı daha belirgin hale getirir. Yüzünüzün ışığı yansıtan yüksek noktalarını öne çıkararak daha taze, belirgin ve aydınlık bir görünüm yakalarsınız. Ek olarak bronzlaştırıcı pudra ile bronzluğun dozunu da artırabilirsiniz. Önerilerimiz ise Rare Beauty Warm Wishes ve Nars Bronzing Powder gibi özel ürünleridir. Rare Beauty Warm Wishes , suyan dayanıklı formüşüyle sıcak bir ışıltı oluşturmanızı sağlarken Nars Bronzing Powder, daha doğal ve bronz bir ten yakalamanıza yardımcı olur.

2-) Allık ile yanaklarınıza canlılık katın

Güneşin yanaklarda bıraktığı o hafif pembelik herkesin favorisidir. Bunu doğal yollardan elde etmeniz pek sağlıklı olmadığından rengarenk allıklar size yardımcı olacaktır. Tatilden yeni dönmüşçesine bir görünüm elde etmek için yanaklarınıza değil, yüzünüzün yüksek bölgelerine hafif allık uygulayabilirsiniz. Önerimiz ise M.A.C Mineralize Blush allık ve Clarins Joli Blush. Tenininizin tonuna göre bu ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.

3-) Far paleti ile bakışlarınızı konuşturun

Bakışlar, görüntünüzün etkisini değiştiren temel unsurdur. Bu nedenle hipnotize eden bakışlar için doğru far paleti kullanmanız gerekir. Far paketi dışında pratik olan likt farları da tercih edebilirsiniz. Örneğin; Huda Beauty Nude Obsessions veya Nude far paleti çeşitleri ile göz kapaklarınıza ve kirpiklerinize uygulayacağınız tonlar özel bir görüntü yakalamanızı sağlar. Likit farlarda ise kullanım kolaylığı olması çantanızda bulunması gerektiğinin kanıtıdır. Özellikle gece makyajlarında likit far kullanabilirsiniz.

Makyaj malzemeleri
Büyüleyici bronz yaz makyajı için yapmanız gereken birkaç adım daha kaldı…

4-) Kaş jeli ile kaşlarınızı tarayıp sabitleyin

Taze ve etkileyici bakışları tamamlamak için yukarı doğru taranan kaş görüntüsünü kullanabilirsiniz. Yaz aylarında ıslak saç modelini tercih ettiğiniz zamanlarda taranmış kaşlar size oldukça özel bir hava katacaktır. Bu nedenle için kaşları tararken aynı zamanda sabitleyen ama ağırlık yapmak bir kaş jeli kullanabilirsiniz. Ek olarak kaşlarınıza katacağınız bu farklı görüntü yüz hatlarınızın öne çıkmasına da fayda sağlayacaktır.

5-) Dudak parlatıcısı ile dudaklarınıza taze bir görüntü verin

Bronz yaz makyajı ile uyumlu bir dudak görüüntüsü için mat rujlar yerine daha parlak seçenekleri kullanmanılısnız. Gloss trendine ayak uydurarak birçok alternatif arasından sizin tarzınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Tüm makyaj malzemeleri ve kişisel bakım ürünlerini Çiçeksepeti’nde bulabilir, güvenle siparişe edebilirsiniz. Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:


Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir