Hediye Önerileri

BU ANLAR ÇİKOLATASIZ OLMAZ

Şimdi bana sorarsanız hiçbir an çikolatasız olmaz, çikolata yemeden ne gün geçer ne de akşam. Fakat bazı anlar vardır ki, işte o anlar gerçekten çikolata olmadan olmaz. Şimdi bunlara birkaç örnek:

Kız İsteme / Söz Çikolatası:

image

Efendim, adettendir, iki gönül bir olunca annenin babanın rızası istenir. Aile büyükleri bir araya gelir, kahveler yapılır afiyetle içilir. Sonrası bildik cümlelerle devam eder, kız tarafı uygun görürse bu izdivaca razı gelir, sözler kesilir. Peki bu seremoniye eli boş mu gidilir? Elbette gidilmez, çiçekler çikolatalar alınır ki gece stressiz ve tatlı geçsin, ağızlara çikolata değsin ki tatlı tatlı şeyler söylensin. Netice itibariyle, bir kız isteme seremonisinin çikolata olmadan geçmesi düşünülemez, aman aklınızdan çıkarmayın.

“Aferin sana” çikolatası:

image

Eğer öğretmenseniz ya da ebeveyn, dolabınızda, mutfağınızda, sağınızda solunuzda çikolata bulundurmanız gerekir, çünkü çevrenizde her an aferin demeniz gereken birileri olabilir. Böyle durumlar çikolatasız olmaz, çikolatanın bilinen faydalarının yanı sıra son derece yüksek oranda teşvik edici olduğunu da unutmamak gerekir. Şayet ucunda çikolata kazanacağını bilirse hemen hemen herkes aferin hak edecek davranışlar yapmaya özen gösterir. Eğer aferin hakkedilen bir durumla karşı karşıyaysanız, muhakkak çikolata ile ödüllendirmelisiniz ki yine aferin diyebilesiniz.

Yurt dışı seyahatinden dönüş çikolatası:

image

Unutacağımı sandınız değil mi? Hiç unutulur mu, hiç akıllardan çıkar mı? Şayet bir yurt dışı seyahatine gittiyseniz, mutlaka dönüşte çantanızı çeşit çeşit çikolatalarla doldurmalısınız ki yolunuz daha da bir iştahla gözlensin. Daha evden uzaklaştığınız anda sizin dönüşünüz kadar getireceğiniz çikolataları da bekleyen sevdikleriniz olduğunu unutmayın.

Bayram Çikolatası:

Klasik olacak ama bir o kadar da geleneksel bir durum bayram çikolatası işi. Çünkü her bayram kutuların içindeki madlen çikolataların sayılması, beyazlarla sütlülerin bitirilip bitterlerin sona bırakılması, gizli gizli kutudan araklanması, fark edilmesin diye çikolataların eşit sayılarda kutunun içindeki boşluklara dağıtılması gerekir.

Evet işte hayatınızın çikolatasız geçmemesi gereken tatlı anları, ilerleyen zamanlarda aklıma gelen yeni çikolatalı tatlı anları paylaşacağım, şimdilik sizi çikolata tadında bir haftayla baş başa bırakıyorum. Ha unutmadan, çiçekli çikolatalı hoş bir sürpriz yapmak istiyorsanız Çiçek Sepeti’nin kombinasyonlarına göz atmayı unutmayın!

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir