BU HAFTA SONUNU KENDİNİZE AYIRIN


Tüm hafta yorgunluktan öldünüz, hatta yalnızca bu hafta değil, ne zamandır böylesiniz. Kendinize vakit ayırmıyor, ilgilenmiyorsunuz. Mutluluğun anahtarı kendinizi sevmekle başlıyor unutmayın, o nedenle bulduğunuz her fırsatı değerlendirmeniz, kendinizi ihmal etmemeniz lazım. İşte bu nedenle bu hafta kendinizle ilgilenme haftanız olsun. Yalnızca yendiği zaman fayda sağladığını düşündüğünüz bir dolu meyve, bu hafta sonu sizin güzelliğinize adasın kendini. Muz, elma, üzüm ya da çilek, evde hangi meyve varsa kullanın, kendinizi mutlu edin. İşte bizim bildiğimiz ve size gönül rahatlığıyla önerebileceğimiz meyve maskeleri:

image

Karma ciltler için önerebileceğimiz bu maske, içeriğindeki E vitamini ile hem cildinizi besleyecek, hem de kışa hazırlayacak. Bir tatlı kaşığı elmayı bir miktar nemlendirici kremle karıştırın ve yüzünüze sürün. 20 dakika beklettikten sonra yıkayın ve nemlendirin. Bebek gibi cildinizle göz kamaştıracaksınız.

Muz Maskesi 

image

Özellikle hassas, kurumuş ve yıpranmış ciltlerin bir numaralı dostu olacak bir maske sunuyoruz size. Bir kapa yarım muz koyup iyice eziyorsunuz. İçine bir miktar nemlendirici krem ekliyor ve yüzünüze bu karışımı uyguluyorsunuz. Cildinizin hemen canlandığını ve yumuşadığını fark edecek ve bize teşekkür edeceksiniz.

Çilek Maskesi 

image

Çilek meyvesinin içeriğindeki yoğun C vitamini ile cildiniz için gerçek bir canlandırma terapisi uygulayacaksınız, hazır olun. Aynı zamanda pütürlü yapısıyla peeling etkisi de yaratan bu meyve maskesi ile cildiniz hem yenilenecek, hem beslenecek hem de canlanacak. Yapmanız gereken ise çok basit; 4 adet çileği iyice ezip püre haline getiriyorsunuz, bir miktar nemlendirici kremle karıştırıyor ve cildinize uyguluyorsunuz. 10 dakika beklettikten sonra yıkıyor ve yumuşacık cildinizin yarattığı mucizenin keyfini çıkarıyorsunuz.

İşte meyvelerden gelen güzellik sırları bunlar. Yalnızca yüzünüze sürmekle kalmayıp ayın zamanda yiyerek de tüketin, malum havaların güvenli olmadığı dönemlere geldik, vitamine her zaman ihtiyacımız var. Keyifli haftalar

 


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş