Trend

BURCUNU BİL ÇİÇEĞİNİ SEÇ!

Sevdiklerinizin özel günlerini kutlamak, onlara olabilecek en anlamlı hediyeyi vermekle daha da anlam kazanır. Her doğum günü / yıldönümü gibi hediye bekleyen günler, birçok zaman tüm vaktimizi harcadığımız yorucu bir aktiviteye dönüşür. Bu yazımız, işini şansa bırakmak istemeyenlere! Şayet sevdiklerinizin burcunu biliyorsanız, işiniz çok kolay! Çünkü bu yazı, her burcu tam da kalbinden vuracak bir hediyeyle, onun burcuna özel bir çiçekle, kalbini nasıl fethedebileceğinizi anlatıyor. İşte 12 burç ve onların özel çiçekleri!

Sümbül Aşığı Koç Burcu

Malum, koç burcuna mensup bir kişi, ilkbahar dönemi insanıdır. Yeni yeşermiş toprak, renklerini göstermeye başlamış çiçekler… Bu renkli ilkbahar döneminde rengiyle çevresini büyüleyen çiçek sümbül, pembesi, moru, mavisi kısacası baharın en güzel renkleriyle koç burcu insanının kalbini çalar. Şayet onun yüzünü gülümsetmek, günlerce mutlu kalmasını sağlamak istiyorsanız, koç burcunun çiçeği sümbülle kalbini çalmanız mümkün.

Laleye Hasret Boğa Burcu

image (1)

Boğa burcu, görkemli olan, dikkat çeken, en önemlisi güzel olan her şeyi sever. Beğendikleri de hep rengiyle, dokusuyla, görünümüyle estetik olanlardır. Bu nedenle canlı renkleriyle büyüleyen laleler, Boğa burcunun çiçeğidir ve bu insanlar için biçilmiş kaftandır. Hele lale ekebileceği bir bahçesi varsa, ona alacağınız birkaç lale tohumu, alacağı bu doğum günü hediyesini aylarca hatırlamasını sağlayacaktır.

Gülün Büyüsü İkizler Burcu

Burçlar arasında en canlı, en hareketli grup, ikizler burcuna sahip insanlardır. Neşesi, enerjisi hiç bitmez, estetiğe olan düşkünlüğü de. Onun bu enerjisini en iyi tamamlayacak, belki  de onu bir parça sakinleştirebilecek olan ise, hayranlıkla izleyeceği gülden başkası değildir. Çünkü o güle yalnızca hayranlık beslemez, aynı zamanda onunla ilgilenmekten büyük zevk de duyar. Bu durumda onun aklını başından almak için, ona bir buket ikizler burcunun çiçeği gül almanız yeter!

Anemon Tutkunu Yengeç

Yengeç burcunun sakinliğe düşkünlüğü, onu kendi halinde yaşamaya iter. Evcil olması ve yalnız yaşamayı tercih etmesi de bu yüzdendir. Anemonun kendine has hali ve büyüleyici renkleri, yengeci çeker. Şayet bu duygusal ve sakin burçtan bir sevdiğiniz varsa, ona hediye edeceğiniz yengeç burcunun çiçeği anemonlarla yüzündeki büyülenmiş ifadeye ortak olabilirsiniz.

Orkide Aşığı Aslan

image (4)

Aslan burcu, görkem ve gösterişi sever. Sahip olduklarını genellikle en dikkat çeken ve en gösterişli olanından seçer. Lükse ve ışıltıya olan bu düşkünlüğü nedeniyle aslan burcunun çiçeği orkidedir, aslan burcunun çiçeklerin mağrur kraliçesi orkideye aşık olması için yeterli bir sebeptir. Orkidenin gizemli güzelliği, büyüleyici ve sıradışı renkleri ile bu çiçeğin büyüsüne kapılan aslan burcu sevdikleriniz, sizden aldığı bu hediyeyi ömür boyunca unutmayacaktır.

Margite Aşık Başak

Başak burcu insanı titizdir, herşeyi ince eleyip sık dokur, detaylar arasında boğulur. Bu nedenle ona alınacak çiçeğin bakımıyla yormaması, ince ayrıntılarla uğraştırmaması gerekir, tabi bir de kusursuza yakın güzellikte olması. Bu özelliklerin hepsi bir araya geldiğinde, margit başak burcu için en ideal çiçek haline geliyor. Yaşadığı ortama kolayca uyum sağlayabilen margit, başak burcu için unutulmaz bir hediye olacaktır!

Dalya Güzeli Terazi

Terazi burcu, estetik ve güzelliğe son derece önem verir, güzel olan her şeyi sever, detayları sanat kokan her şey onun ilgisini çeker ve hemen kalbini kazanabilir. Bu nedenle terazi burcunun çiçeği dalya, onun için biçilmiş kaftandır. Estetik olmasının yanı sıra, her detayının ince bir sanat içermesi, bu burca mensup herkesi büyülemeye yeter. Siz de güzelliğe aşık bir terazi burcu sevgiliye sahipseniz, dalya çiçeğiyle onun kalbini kazanmanız son derece kolay!

image (5)

Devedikeni Tutkunu Akrep

Akrep burcu insanı, asla kolay yoldan elde edilen şeyleri sevmez, her güzelliğin bir zorluğu olduğuna inanır. Dağların tepesinde yetişen, el değmemiş ve güzelliğini kaybetmemiş, kendi kendini koruyabilen devedikeni, akrep burcunun kalbini çoktan çalmıştır bile. Sert görünümünün içinde büyüleyici bir çiçeğe sahip olan akrep burcunun çiçeği devedikeni, kendine benzediği için akrebin en etkilendiği çiçektir.

Zambak Aşığı Yay

Yay burcu keyif ve eğlenceyi çok sever. Neşeli ve özgürlük aşığıdır. Kendine has havası, pozitifliği, zambak çiçeğine olan aşkını anlamaya yeter, çünkü yay burcunun çiçeği zambak kendine has renklere, kendine has bir güzelliğe ve pozitif renklere sahiptir. Yay burcu insanı, kendinden çok şey bulduğu bu çiçeğe hayranlığını dile getirmekten çekinmez, çünkü yay burcu sevdiği ve hoşlandığı durumları asla gizlemez.

Amaril Aşığı Oğlak

Oğlak çalışkandır, hayatını kariyer elde etmeye adar. Çalışarak yükselmek ve ilerlemek en büyük arzusudur. Bu nedenle uzun boylu amaril çiçeği oğlak burcunu çeker. İlerleyen, büyüyen ve büyüdükçe daha da güzelleşen amaril oğlak burcunun çiçeğidir ve onun kalbini kolayca kazanır. Şayet bir oğlak sevdiyseniz, sizin de onu ikna etmeniz için çok çalışmanız gerekebilir, fakat amaril çiçeği, işinizi bir nebze kolaylaştırabilir.

Kardelen Tutkunu Kova

image (6)

Kış ayının en güzel çiçeğidir kardelen, kış aylarının sonlarına doğru olan dnemi kapsayan kova burcu insanları da, bu çiçeği kendilerinin ilan etmişlerdir. Zor koşullara boyun eğmeyen, karların arasından boynunu mağrurca çıkaran ve ilkbaharı müjdeleyen bu çiçekte, kova kendinden çok şey görür. Hayatı ne kadar zor olursa olsun, kova asla gülümsemeyi ihmal etmez, çünkü atlattığı her zorluk ona güç verir, bu nedenle kardelen kova burcunun çiçeğidir.

Nergise Aşık Balık

Balık duygusal ve melankolik yapısıyla, bir çok şeye tutkuyla bağlanmaya müsait görünse de, kalbinin derinliklerinde hiç vazgeçemeyeceği çiçek nergistir, çünkü nergis, tıpkı onun gibi, ilkbaharın gelişini müjdeler sevdiklerine. Narin ve kırılgandır, fakat bir o kadar da neşelidir. Hayatını tüm duyguları en yoğun haliyle yaşamaya adamış bu burcun insanları, içinde neşeden hüzüne her duyguyu barındıran nergis çiçeğine bu yüzden bayılır.

İşte sevdiklerinizi mutlu etmenin ve onlara en isabetli hediyeleri göndermenin yolu! Unutmayın, özel günler çiçeksiz olmaz ve Çiçek Sepeti olmadan kutlama olmaz!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir