Trend

BURCUNUZA GÖRE ÇİÇEKLER

Sevgilinizin burcu koç. Peki ona hangi çiçeği göndermelisiniz? Annenizin doğum günü yaklaşıyor ve burcu aslan. Sizce anneniz için en uygun çiçek hangisi?

Sevdiğimiz kişilere çiçek gönderirken çoğu zaman burcunun ne olduğuna dikkat etmeyiz. Fakat unutmamak gerekir ki burçlar nasıl insanın karakteri hakkında bize ipucu veriyorsa aynı şekilde kimin hangi çiçeği daha çok sevdiğini de gösteriyor. İşte burçlar ve bu burçların sevdiği çiçekler:

Sümbül / Koç

Koçun zamanı ilkbahardır. Bu dönemde sümbülün çiçekleri ile mutlu olur. Yumuşak pembe, mavi, mor ve beyaz renkler onu büyüler. İlkbahar çiçeklerini genelde kışın evde ve camın önünde yetiştirir. Böylece onlarla haftalarca mutlu olabilir.

SUMBUL

Lale / Boğa

Yaşama sevinci ile dolu olan boğa, canlı renklere sahip çiçekleri sever. Laleler içinde en geniş seçeneğe sahiptir. Farklı tonlarda bulunduğu gibi değişik şekillerde de elde edilebilir. Eğer bir bahçesi yoksa laleler ile dolu bir vazo da yeterli olacaktır.

Gül / İkizler

İkizlerin sembolü güldür. Çiçeklerin kraliçesi özellikle ikizleri etkiler. İkizler sadece onun çekiciliğini değil onun nasıl yetiştirileceğini de bilir. Bakımı ve diğer işlerine de hakimdir.

Orkide / Aslan

Yükseği seven aslan çiçeklerde de gösterişli olanlarını sever. Orkide bu yüzden favorileri arasındadır. Büyüleyici ve alışılmadık renkler onu fazlasıyla etkiler. Egzotik güzelliği ile bitkiler ailesinin en büyük üyelerinden olup 25.000 den fazla vahşi büyüyen çeşidi vardır.

ORKİDE

 

Dalya / Terazi

Çok şık olan terazi barok güzelliğe sahip dalyaları tercih eder. Basit, yarı veya tam dolu dalya çeşitleri değişik renkli ve yapraklıdır. Türleri her geçen yıl artmaktadır.

Zambak / Yay

Güzel şekli ve hoş kokusu ile yayı büyüler. İlk tercihi beyaz kral zambağı olsa da kırmızı ateş zambağı alaca renkli türk zambağı ona mutluluk verir.

Kardelen / Kova

Kardelen kıştan sonra ilk olarak açan çiçeklerden biridir ve ilkbaharın gelişini haber verir. Mutlu kova, çimenleri parlak renkleri ile dolduran ve daha şubat ayında etrafa güzel kokular yayan bu çiçeği çok sever.

Akdeniz Lalesi / Yengeç

Akdeniz’den gelen anemon güçlü renkleri ile yengeci büyüler. Yengecin yaşam tarzında olduğu gibi anemonlar da kendilerine özgüdür. Rahatsız edilmeden küçük gruplar halinde yetişirler. Küçük veya taşlı bahçelerde.

Margit / Başak

Bakımının kolay ve her yere uyması sebebiyle margit başak için uygun çiçek dostudur.renkli ve parlak beyazı ile dikkat çeker. Başağın balkonda veya bahçedeki tercihi renkli türleridir.

Eşek Dikeni / Akrep

Akrepler hareketi sever ve her boş zamanlarında gezi ve yürüyüşler yapar. Bu sırada dağlarda bulunan dikenlerin güzelliği ilgisini çeker. Centiyane gibi diğer dağ çiçekleri de onu büyüler.

Amaril / Oğlak

Çalışkan oğlak uzun boylu amarilleri sever. İlk tercihi kırmızı çiçekli çeşididir. Kendisi gibi ona da özen gösterir ve gelecek yılda da çiçek açmasını sağlar.

Nergis / Balık

İlkbaharda balığın doğumu ile sarı renkli nergislerin de çiçekleri açar. İlkbahar çiçeği unvanı ona aittir. Özellikle trompet nergisi parlak sarı rengi ile büyüleyicidir

.NERGİS

 

Siz de sevdiklerinize çiçek gönderirken hangi burcun hangi çiçeği sevdiğine özen gösterin. Çiçek alacağınız kişinin burcuna göre ciceksepeti.com’da bulunan yüzlerce çiçek içerisinden uygun olanı seçin, sevdiğinizi sevindirin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir