ÇAY BAHANE KEKLER KURABİYELER ŞAHANE


Türk kadınının son derece benimsediği, aslında başka bir kültürden geldiğini neredeyse inkar edecekleri, Tük kadını tarafından yüksek oranda sahiplenilmiş bir saattir 5. Çünkü saat 5 olmadan demlenen çaylar, öğle saatlerinde hazırlıklarına başlanan kekler ve kurabiyelerle süslenir, hemen en yakın arkadaşlar aranır, toplanılır ve günün en eğlenceli saatleri çoktan başlamış olur.

CAY1

Deneme amaçlı yapılan kekler bu 5 çayı ile görücüye çıkarılır, televizyondan görülüp de uygulanan tarifler, kurabiye olarak bu saatte çıkar misafirlerin dantelli sehpalarına. Peki bu 5 çayı geleneği bizde mi başlamıştır dersiniz?

CAY2

Aslında bizim kültürümüze çok yakınmış gibi görünse de, 5 çayı geleneği İngilizlerden gelme imiş. Bunun sebebi de, 19. Yüzyılda İngilizlerin öğünleri yalnızca 2 adetmiş, biri sabah çok erken saatlerde yapılan kahvaltılardan, diğeri de akşamın geç saatlerinde yenen yemeklerden oluşuyormuş. Bu durumun bünyede yarattığı halsizlik ve enerji düşüklüğü fark edilince, iki öğün arasındaki en ortalama saat olan 5, çayla birlikte aperatiflerin tüketildiği keyifli bir öğün saati oluvermiş.

leziz-dusler-kek-buketi-gr536-1-3

Leziz Düşler Kek Buketi

Bizde de varlığı uzun zamandır süren 5 çayları artık tahmininizden çok daha renkli ve özel! CicekSepeti Gurme’nin birbirinden lezzetli kek ve kurabiye buketleri, artık 5 çaylarınızın daimi yıldızı olacak! Şayet 5 çayları sizin için de günün kalan zamanlarından daha değerliyse, bu önemli saati daha da özel ve lezzetli bir hale getirmek için CicekSepeti BonnyFood lezzetlerini muhakkak deneyin!


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş