Hediye Önerileri

Çeyiz Hazırlığı Zamanı: Çeyizinizde Olması Gerekenler

Düğünler, nişanlar, kız istemeler… Hepsi, birbirini seven iki insanın hayatını birleştirmesi için yapılan etkinliklerdir. Bu özel günler herkese neşe verir, herkes bir arada ve mutlu olur. Tabii bugünleri en güzel şekilde atlatmak, en doğru şekilde yapmak gerekir. Bunun için de birtakım hazırlıklar vardır. Birçok detayı tamamlayabileceğiniz, en önemli geleneklerden biri de çeyiz hatırlamaktır. Biz de, siz düğün telaşı içindeyken işinizi kolaylaştırmak istedik ve çeyizinizde olması gerekenler hakkında bir liste hazırladık!

Çeyiz; evlenmeden önce hazırlanır ve yeni bir hayata başlarken bir evde ihtiyacınız olan ürünleri içerir. Geleneklere göre düğün, nişan gibi etkinlikler ve çeyiz gibi hazırlıklar taraflar arasında bölüştürülür. Örneğin düğün masraflarını erkek tarafı karşılarken çeyiz eşyalarının hazırlanması kız tarafına aittir. Tabii bu geleneklere günümüzde sık sıkıya bağlı olan insan sayısı çok az olduğu için artık devir biraz değişti diyebiliriz. Artık çiftler birlikte alışverişe çıkıp kendi eşyalarını kendileri seçiyor, kimisi masrafları bölüşüyor. Ama bunun yanında değişmeyen bir şey var: Çeyinizde olması gerekenler! :) Yani, yeni bir ev kurarken ihtiyaç duyacağınız tüm ürünler. Bu yazımızda genel olarak kendi zevkinize göre düzenleyeceğiniz eviniz için hangi ürünleri almayı unutmamalısınız kaba hatlarıyla onlardan bahsettik. Şimdi gelin, sıfırdan bir ev kurarken neler alabilirsiniz, gerekli ürünleri hangileri, yakından bakalım! Ayrıca tüm bu ürünlere evinizin konforunda ÇiçekSepeti’nden ulaşabileceğinizi unutmayın!

Çeyizinizde Olması Gerekenler

Mutfak Malzemeleri

Çeyizinizde Olması Gerekenler
Çeyizinizde Olması Gerekenler, Küçük Ev Aletleri ve Mutfak Ürünleri

Özellikle mutfakta olmayı, yemek yapmayı seven biriyseniz mutfak alışverişi en sevdiğiniz kısım olabilir. Mutfak, evin kalbidir. Tüm yemekler orada pişer, mutluluk orada paylaşılır. Mutfak alışverişini yaparken almanız gereken pek çok ürün vardır. Tabaklar, bardaklar, kavanozlar, çatal-kaşık takımları… Tüm bu ürünleri tek seferde almak yerine zamana yayarak ihtiyaçlarını tamamlayabilirsiniz. İlk olarak önceliklerinizi belirleyip adım adım alışveriş yapabilirsiniz. Mutfak için satın alacağınız ürünleri küçük ev aletleri ve mobilya-aksesuar olarak ayırabilirsiniz. Bu iki kategoride ihtiyacınız olanları listeledikten sonra online olarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Çeyizinizde Olması Gerekenler
Çeyizinizde Olması Gerekenler, Kalıplar ve Pişiriciler

Yeni bir ev oluştururken mutfakta ihtiyacınız olan ürünler genel olarak şunlardır:

Tabii yukarıda saydığımız ürünler genel olarak kullanabileceğiniz ürünler. Bunlar haricinde pişiriciler, küçük ev aletleri ve elektroniklerden de bahsetmek gerekir. Tüm elektronik aletleri tek tek bir kategoride toplayacağız. Şimdi bazı elektrikli küçük ev aletleri ve pişiricilerden bahsedelim:

Yatak Odası Ürünleri

Çeyizinizde Olması Gerekenler
Çeyizinizde Olması Gerekenler, Tekstil Ürünleri ve Mobilyalar

Mutfak ürünlerinden bahsettikten sonra sıra geldi yatak odası ürünlerine! Yatak odası için seçeceğiniz mobilyalar genellikle çok uzun süreli kullanabileceğiniz ürünlerdir. Kendi stilinize göre seçebileceğiniz ürünlerin zamansız parçalar olmasına da dikkat edebilirsiniz. Böylece yıllar geçse de yatak odanızdaki mobilyaların zamanı geçmez! Ayrıca yine bu mobilyaları ve tekstil ürünlerini seçerken ürünlerin birbirleriyle uyum içinde olmasına dikkat edebilirsiniz. Yatak odanızı güzelleştirmek ve yaşayabileceğiniz bir hale getirmek için ihtiyacınız olan ürünler:

  • Perde, güneşlik
  • Pike takımı, uyku seti, yastık, yorgan, battaniye, nevresim takımı, çarşaf
  • Halı
  • Hurç
  • Baza, yatak, dolap, şifonyer
  • Makyaj aynası

Salon (Oturma Odası) Malzemeleri

Çeyiz Hazırlığı Nasıl Yapılır
Çeyizinizde Olması Gerekenler, Salon ve Misafir Odası Dekorasyonu

Sıra geldi evin en çok vakit geçirilen alanlarından biri olan salonlara! Salon, yani oturma odası hem kendiniz hem de misafirleriniz için dekore edeceğiniz bir alandır. Bu yüzden bu alanın dekorasyonuna dikkat etmeniz, gerekli ürünleri almanız önemlidir. Belki yatak odanızdaki aynanın eksikliği ev dekorasyonu anlamında çok büyük bir fark yaratmaz. Ama tamamlanmamış bir salon, evin eksik görünmesine sebep olabilir. O yüzden, evinizin bütün görünmesini sağlayacak bu ürünleri satın alabilirsiniz:

Elektronik Ev Aletleri

Çeyizde Neler Bulunur
Çeyizinizde Olması Gerekenler, Elektronik Ev Aletleri

Elektronik aletler, hayatınızı kolaylaştıran ürünlerdir. Örneğin mutfakta kullanacağınız elektronik ürünler size zaman kazandırır, yemekleri daha kolay hazırlamanızı sağlar. Evin farklı yerlerinde kullanabileceğiniz, işinizi kolaylaştıracak pek çok ürün elektronik ürün vardır. Hepsini ÇiçekSepeti’nin Elektronik ürünler kategorisinde inceleyebilirsiniz. Büyük beyaz eşyaları ve küçük ev aletlerini online olarak inceleyip satın almak artık çok kolay! İhtiyacınız olabilecek ürünler:

Banyo Ürünleri

Çeyiz Hazırlığı
Çeyizinizde Olması Gerekenler, Keyifli Bir Deneyim için Banyo Malzemeleri

Ve son olarak banyodan bahsedelim. Banyo da dekore edilmesi en önemli olan yerlerden biridir. Kendinize zaman ayırmanızı sağlayacak, keyifli bir banyo deneyimi yaşamanızı sağlayacak bir banyo dekore edebilirsiniz. Ayrıca tabii ki hijyen ihtiyacını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Eksiksiz bir banyo için bu ürünleri satın alabilirsiniz:

Tüm bu ürünlerin yanı sıra ayakkabılık, tartı, mumluk, tablolar, kapı paspası, çiçekler, çamaşır askısı, klima figürler gibi pek çok ürünü de çeyizinize ekleyebilirsiniz. Dekorasyon ürünlerini evin her odasında kullanabilirsiniz. Evinizi yenilemek istiyorsanız ya da evinizi sıfırdan kuruyorsanız siz de ihtiyacınız olan her şeyi ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde bulabilirsiniz! Birbirinden kullanışlı ürünler, elektronikler, aksesuarlar ve çok daha fazlası… Aradığınız her şey ÇiçekSepeti’nde VarVar!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir