Çiçek Bakımı

Çiçek Bakımı Hakkında Bilgi Alabileceğiniz 5 YouTube Kanalı

Hepimiz çiçekleri çok seviyor ve evlerimizde, iş yerlerimizde çiçekleri etrafımızda görmeye bayılıyoruz. İş çiçek bakımı konusuna geldiğinde ise hepimizi derin bir düşünce alıyor. Kabul edelim, pek çoğumuz sulamak ve annelerimizin “Çiçeklere sevgi göster” öğüdünü bir bakım yöntemi kabul etmek dışında pek fazla bir şey yapmıyoruz.

Neyse ki bir tık kadar uzağımızdaki Youtube’da çiçek bakımı hakkında bize yol gösterebilecek kanallar mevcut. İşte o kanallardan bazılarını sizin için bir listede topladık.

1- Garden Tips

Yok efendim benim güllerim büyümüyor, ay benim saksılarım neden bomboş kaldı diye dertleniyor ama hala çözüm bulamıyorsanız, daha bu kanalı keşfetmemişsiniz demektir.

YouTube çiçek bakımı videolarına sahip kanallar arasında en çok ilgi görenlerden biri olan Garden Tips, saksıyı saran karıncalardan doğal yöntemlerle nasıl kurtulacağınızı, favori saksı çiçeği antoryum bakımını nasıl yapacağınızı ve her türlü bitkiye nasıl kolaylıkla bakabiliceğinizi öğrenebileceğiniz şekilde sunuyor.

Bu arada antoryum demişken en güzel antoryumlara da şuradan bir göz atabilirsiniz :)

2- Fun Gardening

Bahçesinde, balkonunda, hatta odasının bir köşesinde kendisine çiçeklerle minik bir dünya yaratmayı sevenler, sizi tanıyoruz. Biz de sizin gibi çiçeklere bakmayı, özel günlerimizde hediye gelen çiçekleri uzuuuunca yıllar beraberimizde tutmayı seviyoruz. Ne var ki, çiçek bakımı aslında göründüğü kadar basit olmayabiliyor. Fun Gardening YouTube kanalı da sizlere hangi çiçeğe nasıl bakılmasını gerektiğini tek tek anlatıyor.

Bizce bu kanaldaki videolardan ayrı ayrı bakım teknikleri gerektiren her bir saksı çiçeği için edinebileceğiniz çok ipucu var. Sonra ben tüm çiçeklere aynı aralıklarla su veriyordum, hepsi aynı değil miydi neden soldu demeyin :)

Bu arada hazır gerbera bakımı hakkında fikir sahibi olmuşken en güzel gerberalarımıza göz atmak isterseniz sizi şöyle alalım :)

3- Urban Gardening

Diyelim, doğum gününüzde, yıl dönümünüzde ya da yeni iş tebriğinizde size gönderilen sukulentleri aldınız, çok mutlu oldunuz. Peki, onlara nasıl bakılması gerektiğini biliyor musunuz?

Yukarıda yer alan bu video gibi daha pek çok evde çiçek bakımı konusunda faydalı içerik sağlayan Urban Gardening YouTube kanalı özellikle şehir hayatının karmaşasında bağlardan bahçelerden uzak kalmış bünyelere ilaç gibi gelecek.

4- Catherine Moravec

Catherine Moravec, Colorado’da yaşayan bir bitki/bahçe uzmanı. Kanalındaki videolar özelikle bahçesinde en az çiçek kadar bitki yetiştirmeyi de sevenlere yönelik. Örneğin siz de bahçesinde domates yetiştirmeyi sevenlerdenseniz ya da bir emekli olayım hemen bir sahil kasabasına yerleşip domates yetiştireceğim diyorsanız bu kanala bir göz atmanızı öneririz.

5- Classy Flowers

Kırmızı güller de aşkınız gibi hiç solmasın istiyorsanız bu kanal tam size göre olabilir.

Valla ben ne kırmızı gül alıyorum ne de gönderiyorum diyen varsa onları önce buraya alalım tabii :)

Çiçek bakımının yanısıra eğlenceli videoları da izleyebileceğiniz Classy Flowers kanalında, en sevilen çiçeklerden olan orkide bakımı hakkında ipuçları da bulabilirsiniz.

Bonus:

Tabii ki ÇiçekSepeti Youtube Kanalı!
Kampanyalarımızı, reklam filmlerimizi ve ürünlerimizi takip etmek için siz de videolarımızı izlemeyi ve kanalımıza abone olmayı, ben video sevmiyorum okuyarak öğreniyorum diyorsanız çiçek bakımı yazılarımıza buradan bakmayı unutmayın!

ÇiçekSepeti Youtube Kanalı‘na göz at!

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir