Hediye Önerileri

ÇİÇEK DEYİP GEÇME

CİCEK

Kötü bir gün geçirmiş olabilirsiniz, iş ortamında çok yoğun ve stres altında çalışıyor olabilirsinizilham perileriniz kaçmış, hatta yüzünüz hiç gülmüyor olabilir… İşte tüm bu olumsuzluklardan kurtulmak için ihtiyacınız olan tek şey bir çiçek!

Bitkilerle ilgili olarak sadece ‘havadaki karbondioksiti alıp dışarıya oksijen verirler’ diye biliriz. Ancak yapılan bilimsel araştırmalar, bitkilerin sadece karbondioksit değil birçok zehirli maddeyi emerek ortam temizliği yaptığını ortaya koydu. Sentetik malzemelerden, elektrikli ev ve büro aletlerinden çıkan, farkında bile olamadığımız uçucu maddelere karşı bitkileri kullanabiliriz.

Kirli havaya karşı alınabilecek tedbirler açısından ilk önerilen, iç ortamların düzenli olarak havalandırılması. Uzun dönemde ise ev ve ofislerde dekoratif amaçla yetiştirilen bitkilerden yararlanmak gerekiyor. Özellikle aloe-vera, bambu, areka, kauçuk, benjamin, deve tabanı çeşitleri, dracaena çeşitleri, barış çiçeği, paşa kılıcı, İngiliz sarmaşığı, potos sarmaşığı, salon eğreltisi ve kurdele çiçeği ortamdaki zararlı maddeleri emerek havayı temizleme özelliğine sahiptir. Bu bitkiler 24 saatte yüzde 87 oranında havadaki kiri yok edebiliyor. Etkin sonuç için bitkilerin boyunun en azından 15 cm kadar olması gerekiyor. Bitkilerin geceleri havaya karbondioksit salgıladığını da uunutmamak gerekir. Bu yüzden bitkilere yatak odasında değil oturma odalarında bakmak gerekiyor.

Çiçeklerin faydaları bunlarla da sınırlı değil. Sağlık ve güzellik alanlarındaki faydalarıyla bildiğimiz çiçekler, insan psikolojisine de ciddi anlamda iyi geliyor. İşte çiçeklerin gülümseten faydaları:

  • Bitkiler insanları sakinleştirir ve sağlık-stress yönetimi programlarında ürün olarak kullanılabilir.
  • Bitkiler genel olarak kendimizi iyi hissetmemizi sağlar.
  • Çiçekler gülümsememizi sağlar.
  • Çiçekler ve bitkiler yaratıcılığımızı arttırır.
  • Çiçekler ve bitkiler daha fazla fikir üretmemize yardımcı olur.
  • Bitkiler bulunduğumuz çalışma ortamında nem dengesini korur.
  • Bitkiler kapalı ortamdaki toz oranını düşürür.
  • Bitkiler gün içinde havayı temizler.

CİCEKCİ

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir