Hediye Önerileri

ÇİÇEK GÖNDERİRKEN KLİŞE OLMAYIN

Madem bir jest yapıyoruz tam yapalım, değil mi?
Ufak bir hatayla klişe grubuna girebilecek olan jestler; çiçek, çikolata ve kalpli eşyalar… Bu hediyeler verilirken çok dikkat edilmelidir. Bu üçlü ‘herkese’ hitap edebilir, ilk akla gelenlerdir ve ‘üzerine çok düşünülmemiş’ izlenimi yaratmada da birincidir.
Çiçek göndermek yüzyıllardan beri süre gelen en büyük jestlerden biri; evet. Klişe ve geleneksel arasında ince bir çizgi vardır ama… Çizginin sağında ya da solunda kalmak ise tamamen size bağlı. Bu geleneksel jesti klişe hale getirmeyin!
Bu kaygan zeminde sağlam bir duruş yapmak istiyorsanız önerilerimize kulak vermeniz yeterli. Çiçek gönderirken yanında gönderebileceğiniz hediyelerle çiçeğinizi özelleştirebilir, klişe olmaktan kurtulabilirsiniz.

1. Nazar boncuğu
Gönderdiğiniz çiçeğin dallarına takılı birkaç nazar boncuğu ya da sipariş verdiğiniz çiçek bir cam vazo içerisindeyse, vazonun içini nazar boncukları ile doldurmak hem hediyenizin görselliğini artırır hem de sizi klişe olmaktan kurtarır.
2. Kart
Kartlar da klişedir ama usta bir manevra ile bundan da kurtulabilirsiniz. Kartın içine sadece ikinizin anlayabileceğiniz bir cümle yazmak mesela… Ya da elinizde çiçeklerle olan bir fotoğrafınızı kart gibi kullanabilirsiniz.
3. Çikolata
Dünya üzerinde hiçbir kadının – ve çoğu erkeğin – çikolataya hayır dediği görülmemiştir.
4. Balon
Kadınlar çocuk gibidir. Çiçeğin yanında birkaç uçan balon göndermeniz onun sevinçten havaya zıplaması için yeterli. Hatta çiçekler ikinci planda bile kalabilir balonları görünce.
5. Meyve sepeti
Göndereceğiniz çiçeği küçük bir meyve sepeti ile desteklemek de sizi klişe olmaktan kurtarır.

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir