Hediye Önerileri

ÇİÇEK SUNUMUNUN İNCELİKLERİ

image

Çiçekler başlı başına zaten oldukça göz alan canlılarken, onları şık bir aranjmanla bir araya getirince görsel bir şölen de kaçınılmaz oluyor. Bu yüzden aranjman yapımı çiçeğin sunumunda oldukça önemli bir yer kaplıyor. İşte aranjman yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

Aranjmanı yapmadan önce koyacağınız kap ve yer iyi tespit edilmelidir. Yemek masası aranjmanlarının boyu mümkün olduğunca alçak olmalı ki, masada oturan kişilerin birbirlerini görmesi daha kolay olsun.

image (1)

Çiçek konulacak kabın iyi tespit edilmesi gerekmektedir, uzun boylu çiçeklere uzun boylu vazo; kısa boylu çiçeklere kısa boylu vazo; dolgun tarzda yapılacak olan aranjmanlara geniş vazo kullanılması faydalı olacaktır. Yani çiçeğin büyüklüğü, uzunluğu ve hacmi çiçeğin konulacağı kapla orantılı olmalıdır.

Çiçekleri koymadan önce kaba konulacak suyun miktarını iyi ayarlamak gerekir. Aksi takdirde fazla konulacak su her çiçek için fayda getirmez; örneğin gerbera gibi çiçekler fazla su içinde tutulmamalıdır. Kabın dörtte birinin su ile dolu olması bu çiçek için yeterli olacaktır.

Aranjman yaparken dikkat edilecek bir husus da kullanılan çiçeklerin birbirleriyle uyumudur. Çiçeklerin renkleri, boyları, büyüklükleri, yetiştiği iklim önemli olan noktalardır. Örneğin, tropik çiçeklerle bu çiçeklere uyumlu olabilecek diğer çiçekler kullanılmalıdır.

Evinize gelen buketlerin altında sarılı olan folyo kağıtlarını kaba koymadan önce çıkartmalısınız. Aksi takdirde suyun altında oluşacak bakterilerin bu kağıdın içinde saklanabileceğini ve çiçeğin suyunu değiştirseniz dahi bu bakterilerin orada korunacağını unutmayın.

Ciceksepeti.com‘da birbirinden güzel aranjmanlarla sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Her biri özenle hazırlanmış bu aranjmanlar, evinizin en güzel yerini süsleyecek.

image (3)

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir