Trend

ÇİÇEKLER ve ÇİÇEKÇİ

Bazı çiçek türleri özel anlamlar ifade eder mi? Ya yanlış bir şey gönderirsem?

Çiçek gönderme konusunda hiçbir kural yoktur. Çiçekçinizden alacağınız ufak bir tavsiye ve fikir sayesinde “yanlış bir şey” gönderme olasılığınız ortadan kalkacaktır. Alıcının yaş, cinsiyet ve çiçek tercihlerini eğer biliyorsanız mutlaka dikkate alınız. Alıcının kişiliğiyle ilgili detayları çiçekçinizle paylaşın. Hazırlayacağı aranjmanı böylelikle alıcıya en uygun şekilde tasarlayacak, memnuniyet garantisi sunacaktır.

Gülün kırmızı dışındaki renkleri hangi anlamlara gelmektedir? Kırmızı, hep tutku anlamını mı taşır?

İngiltere’deki Viktorya döneminde çiçeklere belirli anlamlar yüklenmişti, ona rağmen sonrasında bu anlamlarda bir tutarsızlık hakim olmuştur. Eskiden çiçekçilere, sevdikleri için özel bir mesaj taşıyan bir buket hazırlatılırdı, çiçeğin anlamını çözmek de çiçeği alan kadına bağlıydı. Günümüzde, böyle bir geleneği artık anlamsız kılacak kadar çok renkte ve türde çiçek seçenekleri bulunmaktadır. Kırmızı güller geleneksel olarak romantizm ve aşkla ilişkilendirilir, ama gene de genel geçer bir kural olmaktan uzaktır. Çiçeklerin çok daha geniş bir anlam yelpazesi bulunmaktadır.
Mevsim çiçeklerini sipariş etmek öteki türlere kıyasla daha mı ucuza gelir? Hangi çiçeklerin mevsim çiçeği olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Sadece, çiçekçinize hangi çiçeklerin mevsim çiçeği olduğunu ve en uygun fiyatla alınabileceğini sormanız yeterli olacaktır. Çiçekçi dükkanları, dünyanın her bir köşesinden çiçek almaktadırlar ve her çiçek türü yılın neredeyse her döneminde mevsim çiçeği olarak yetişebilmektedir. Mevsim türleri oldukça bol olarak piyasada bulundukları zaman sıklıkla daha uygun fiyatlarla satılır. Mesela, güller en çok yazları bol olarak yetiştiği için, bu mevsimde oldukça uygun fiyatlara satılır.

Kız arkadaşım bir çiçek türünü özellikle seviyorsa ve ona doğum gününde bu çiçeği yollamak istersem, özel olarak sipariş edebilir miyim?

Tabi ki. Tek yapmanız gereken çiçeğin adını ve hangi rengi tercih edeceğinizi bilmenizdir. Eğer mümkünse, çiçekçinizi birkaç hafta önceden arayın. Böylece, özel sipariş vererek çiçeği dükkana getirtebilecektir. Çiçekçiniz siparişi ne kadar çabuk verebilirse, çiçeğinizin söz konusu özel gün içerisinde ve zamanında teslim edilme şansı o kadar yüksek olur.

Çiçekler nerden getirtilmektedir?

Bugün çiçekçinizde gözünüze çarpan sayısız çiçek türü; Avrupa, Avustralya, Afrika, Güney Amerika, ABD gibi dünyanın bir çok yerindeki yetiştiricilerin ürünüdür. Günümüzde geçmişe kıyasla çok daha fazla çiçek türü çiçekçilerde boy göstermektedir ve modern nakliyat teknolojisi ürünün ilk toplandığı zamanki tazeliğini koruyarak, sadece birkaç saat içinde taşınarak piyasaya sunulabilmesine olanak sağlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir