Trend

ÇİÇEKLERLE İLGİLİ ÖZGÜN FİKİRLER

Günümüzde tüm dünyada, birçok çalışan yaşam tempolarını yavaşlatmakta ve evde daha fazla vakit geçirmektedirler. Uzmanlar bu olguyu “vites küçültme” olarak nitelendirmektedir. İnsanlar yaşadıkları mekanda daha çok vakit geçirmek istedikçe, bu mekanın atmosferi gittikçe daha çok önem kazanmaktadır. Amerikan Çiçekçiler Topluluğu’nun aşağıdaki özgün önerilerini uygulayın ve evinizdeki tüm odaları çiçeklerle güzelleştirin:

Giriş veya fuayeler
Taze ve kısa çiçek gövdelerinden oluşan ufak vazoları önceden hazırlanmış çelenklere bağlayın ve konuklarınızı güzelce karşılamak için sokak kapınızın girişine asın. Büyük ve zengin görünümlü bir aranjman ile etkili bir ilk izlenim yaratın. Bir kaide üzerinde duran çelenk veya çiçek demetiyle bezenmiş, bir sanat eseri kullanarak, mekanda bir odak noktası yaratabilirsiniz. Sıcak bir görünüm yaratmak için, girişteki bir masanın üzerini içinde bahçe çiçeklerinden buketler bulunan bir sepet ile süsleyebilirsiniz.

Yemek Odası
Değişik tarzda birkaç kristal vazo ve şamdanı, kumaş bir örtünün üzerine sererek kolay ve şık bir masa dekorasyonu hazırlayabilirsiniz. Taze çiçekleri her bir vazoya yerleştirin ve çevresini yeşilliklerle süsleyin. Kişiye özel hazırlanan çiçekler mekan dekorasyonu için mükemmel bir seçimdir ve üzerlerine alıcıya özel kartlar iliştirilebilir. Bu seçim, modern ev hayatının rahat atmosferiyle uyum içinde, öğle brunchlarında veya resmi olmayan akşam yemeklerinde konukların kuşkusuz biçimde gözlerini kamaştıracaktır. Şamdanlar, çiçeklerin şıklığının mum ışığının yarattığı büyülü ortamla bütünleşmesiyle ferahlatıcı bir kombinasyon oluşturmaktadır. Kullanımı önerilen çiçekler: Zambak, karanfil, gül, papatya krizantem, sarı aster çiçeği, monte casino.

Oturma Odası
En sevdiğiniz vazoyu, değerli bir antika kaseyi veya gümüş bir saksıyı çiçekçinize götürün ve size özel tasarlanmış bir aranjman hazırlatın. İki veya üç tane çiçeği, sevdiğiniz bir kristal kabın üzerinde yüzdürün(jardenya veya jerbera iyi bir seçim olabilir.). Ayrıca, birkaç tane yüzen mum da kullanarak akşamlarınıza heyecan katabilirsiniz.

Salon
Şöminenizi kullanmadığınız yaz günlerinde şömine çevresini pek çok mevsim çiçeğiyle donatarak odaya hoş bir görünüm katabilirsiniz. Aile fotoğraflarının altında serili örtünün üzerine de aynı çiçeklerden birkaçını serpiştirerek odanın hoş görünümünü arttırabilirsiniz.

Mutfak
Pencere eşiklerini, içinde çeşitli otlar ile kalanşo, Afrika menekşesi veya çuhaçiçeği gibi güneşi seven bitkileri koyduğunuz kil saksılarla süsleyin. Eski su testileri, antika çaydanlıklar, klasik kupalar ve hatta kırık dökük toprak saksılar bile gelişigüzel yerleştirilmiş çiçek aranjmanları için kullanılan kaplar olarak etkileyici bir izlenim verebilirler. Çiçeklerin, yeni kesilmiş bahçe buketi havası vermek için gevşek kümelendiği bu el yapımı tasarım, su testilerine hoş bir görünüm katar. Eklenebilecek çiçekler ve renkler ise, mutfaktan salona, salondan yatak odasına kadar evinizin her odasını güzelleştirmeye yetecektir. Kullanımı önerilen çiçekler: Alstromerya, karanfil, frezya, gül, bouvardia, hezaren, şebboy, Beytüllahim yıldızı, yıldız patı, deniz lavantası.

Yatak Odası
Güller, frezyalar, şakayıklar, leylaklar ve zambaklar yatağınızın ucunda vazo içine koymanız için ideal, nefis kokulu tercihler olacaktır.
Misafir Odası
İçine potpuri çiçekler serpilmiş şeffaf bir kasenin ortasına, bir çiçek tomurcuğu kümesi dolu vazoyu yerleştirin ve böylece konuklarınıza mükemmel bir karşılama hazırlayın. Hatta, içinde gül yapraklarının yüzdüğü özel bir banyo hazırlayarak dostlarınızı şımartabilirsiniz.

Çalışma Odası-Ev Ofis
Bilgisayar masanızın veya faks makinenizin yanına çiçekli veya yeşil bir bitki koyun ve kendinize doğal bir mola verin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir