Moda & GüzellikKişisel Bakım İpuçları

ÇİKOLATA TADINDA GÜZELLİK

Ortamda bir çikolata varsa karşı koymak, onu yemeden durabilmek elbette zor, ama bu sefer kendinizi tutmanız gerek, zira bu kez çikolata size güzellik getirecek. Siz de benim gibi çikolatayı bulunca ağzına yüzüne bulaştıra bulaştıra yiyenlerdenseniz zaten ilk adımları atmışsınız demektir. Çünkü o buram buram kokusu ve aklınızı başınızdan alan lezzeti yüzünden kendisine tutkuyla bağlandığınız çikolata, son derece güçlü bir antioksidan. Yine söylüyorum, hep söyleyeceğim, Allah başımızdan eksik etmesin.

Şimdi gelelim çikolatanın güzelliğimize nasıl fayda sağlayacağına. Tabi öncelikle belirtelim, burada bahsettiğimiz çikolata bitter olanından, yani kakaosu ve dolayısıyla antioksidan etkisi zirvede olanından. Çikolatadan yapılan maskeler birkaç çeşit, en bilinenini paylaşıyoruz sizlerle önce.

3 yemek kaşığı ısıtılmış çikolata, bir miktar susam yağı, bir miktar da Hindistan cevizi yağı ile karıştırılıyor. Sonra bu karışımı temizlenmiş cildinize tüm dekolte bölgesi de dahil sürüyorsunuz. 15 dakika kadar bekledikten sonra nazikçe yıkıyorsunuz. Bu karışım sivilce ve siyah noktalara çok iyi geliyormuş, ayrıca kırışıklık ve leke tedavisinde de etkili bir yöntemmiş, söyleyenlerin yalancısıyız.

Şayet buna üşenirseniz bildiğimiz bitter çikolatayı yine erittikten sonra direk olarak cildinize de sürebilirsiniz, bu da özellikle olgun ciltler için son derece etkili bir yöntem imiş.

Hiç yapamazsanız oturun bir kutu bitter çikolata alın yiyin, zaten mutluluktan yüz kaslarınız gerilecek,  yüzünüze yayılan gülümseme sayesinde de son derece güzel görüneceksiniz. Bizden söylemesi.

Hem cildinize hem midenize afiyet olsun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir