Çikolatanın Bilinmeyen 10 FaydasıÇikolata mutluluk mudur yoksa bir sihir mi? Çikolatasız bir hayat düşünülemez. Mutlu ya da mutsuz anlarda bizi iyi hissettiren başka bir besin kaynağı var mıdır? Çikolatanın zararlarını gösteren yazıları sürekli okuyoruz. ‘Hiç mi yok şu çikolatanın faydası’ demiyor musunuz? Biz de sizin gibi düşündük ve çikolatanın pek fazla bilinmeyen 10 faydasını araştırdık.1- Kalbe İyi Gelir


İsviçreli bilim adamları mı araştırdı bilmiyoruz. 2011 yılında yapılan bir araştırmaya göre çikolata kalp rahatsızlıkları riskini %37 düşürüyormuş.


2- Cinsel İsteği Arttırır


Çikolatanın afrodizyak etkisi ilk insanlardan bu yana biliniyor. O zaman çikolata ile arzular şelale…
3 – Zayıflatır


Evet, yanlış duymadınız. Çikolata zayıflatır. Bolca çikolata tüketildiği zaman beden kitle endeksinde düşme yaşanıyor.


4- Felç Riski Azalır


Çikolata yiyen erkekler hiç yemeyenlere göre %17 daha az felç geçirme riskine sahip. Bunu da kim araştırmış bilmiyoruz fakat haftada 63 gram tüketmek yeterli.


5 – Hafızayı Güçlendirir


Erken evredeki yaşlılarda yapılan araştırmaya göre çikolata yiyenlerin hafızaları daha kuvvetliymiş. Araştırmayı yapan İtalyan bilim adamları. Gidip onlardan hesap sorabilirsiniz.6 – İştah Kapatır


Çikolata yiyorsun, üstüne daha ne yiyeceksin? 100 gram çikolata yiyen erkeklerin yedikten sonra hiç aç olmadıkları gözlenmiş.


7- Ömrü uzatır


Tüm ömrü boyunca çikolata yiyenler yemeyenlere göre 1 yıl daha fazla yaşıyormuş. Sonuç basit çikolata ye, çok yaşa!


8 – Matematiği Geliştirir


Bu maddede biraz sıkıntı var gibi. Çocukluğumuz çikolata ile geçti ama matematikten hala nefret ediyoruz dediğinizi duyar gibiyiz.  Yine bilmediğimiz bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre, çikolata yedikten sonra matematik problemleri daha hızlı çözülüyormuş.


9- Öksürüğe İyi Gelir


Çikolata içerisinde yer alan ‘heobromine’ isimli madde öksürüğe iyi geliyormuş.


10- Sigaranın Etkilerini Azaltır


Bitter çikolata oksidatif stres azaltımına yol açıyor. Bunun çok daha etkili bir yolu daha var. Sigarayı bırakın 🙂Bizim yaptığımız araştırmaya göre de bu yazıyı okuyan herkesin canı çikolata çekiyormuş. Kendiniz ya da sevdikleriniz için online çikolata siparişi vermek istiyorsanız sizi şuraya alalım!


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş