Hediye Önerileri

Çocuğunuzun Odasını Okul Düzenine Hazırlamanızı Sağlayacak Ürünler

Okul sezonu için geri sayımın başladığı şu günlerde çocukların odalarını okul düzenine hazırlamak da oldukça önemli. Onların okula daha iyi bir şekilde adapte olabilmeleri için evdeki düzenlerinin iyileştirilmesi iyi bir yöntem olacaktır. Bu yüzden, çocuğunuzun odasını okul düzenine hazırlamanızı sağlayacak ürünler ve önerilerimizi bir araya getirdik!

Okula ilk kez gidecek olan çocuklar için de, üniversite çağına gelen gençler için de çalışma odası oldukça önemli bir yerdir. Güzel bir çalışma odası herkes için gereklidir. Bu alanda çocuklar okulda geçirdiği uzun saatlerin ardından dinlenir, odaklanarak ders çalışır ve zihnini sakinleştirebilir. Ders çalışmak için kullanacağı bir çalışma masası, dersten geriye kalan zamanlarında zihnini boşaltmak için kullanacağı enstrümanlar ile vakit geçirebileceği ya da çizim yapabileceği bir hobi köşesi, yeni ufuklara yelken açmasını sağlayacak kitaplarla dolu bir kütüphane… İşte tüm bunların bir araya gelmesiyle mükemmel bir oda oluşturabilirsiniz. Böylece çocuğunuzun okul hayatı çok daha iyi olabilir. Gelin, ayrıntılarıyla, çocuğunuzun odasını nasıl güzelleştirebilirsiniz birlikte inceleyelim!

Çocuk Odasını Okul Düzenine Hazırlamanızı Sağlayacak Ürünler

1-) Çalışma Masası

Çalışma Masası

Rahat bir çalışma ortamı için güzel bir çalışma masası en gerekli ürünlerden biridir. Çocuğunuzun yaşına ve ihtiyaçlarına uygun bir çalışma masası seçebilirsiniz. Böylece okuldan sonra odasında geçirdiği zamanı keyifli geçirebileceği bir ortam oluşturabilirsiniz. Kolayca temizleyebileceğiniz, leke bırakmayan, basit kurumlu bir ürün seçebilirsiniz. Bu tarz ürünleri her yaştan çocuğunuz için kullanılabilirsiniz. Kendi odaları haricinde mutfak, salon gibi farklı bir yerde ders çalışmayı deneyen çocukların dikkatlerini dağıtan birçok unsur vardır. Çalışma masasında farklı dikkat dağıtıcı etkenler olmadan rahatlıkla ders çalışabilen çocuklar okulda daha başarılı olabilirler. Ayrıca çocuğunuzun çalışma masasını onun sevdiği eşyalar ile süsleyebilirsiniz. Böylece çalıştığı ortamı onun için daha çekici bir hale getirebilirsiniz.

2-) Çalışma Sandalyesi

Çalışma sandalyesi

İyi bir çalışma masasının takım arkadaşı olarak tabii ki de rahat bir çalışma sandalyesi gerekir. Uzun saatler boyunca okuldaki sıralarda vakit geçirdikten sonra yine uzun saatlerini çalışma masasının başında geçirecek olacak çocuklar için rahat bir sandalye oldukça önemlidir. Rahatsız bir sandalyede oturarak çalışmak çalışma sürelerini kısaltabilir. Ayrıca rahatsız bir çalışma ortamı olacağı için motivasyonu etkiler. İster ilkokul çağında bir çocuk isterse üniversite döneminde bir genç olsun; rahat bir çalışma masası ve sandalye ile çok daha keyifli bir çalışma ortamı yaratılabilir.

3-) Kitaplık

Kitaplık

Kitaplıklar da çalışma odaları için son derece önemlidir. Kitaplıklar, çocukların yeni ufuklara yelken açmasını sağlar. Ayrıca odasında geçirdiği vakti değerlendirmesini, kitaplarını düzenli bir şekilde tutmasını da bir kitaplık ile sağlayabilirsiniz. Kitaplık, çocukların odasında bulunması gereken ürünlerden biridir. Kitaplıklara okul kitaplarını yerleştirerek etrafın daha toplu olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca çocukların okumaları için çeşitli kitaplar alarak kitaplığı okuma kitapları ile de doldurabilirsiniz. Böylece hem etraf dağılmamış hem de çocuklarınız kitap okuma alışkanlığı kazanmış olur. İlkokul ve ortaokula giden çocuklar için daha çok 100 Temel Eser gibi öğretici kitaplar seçebilir; lise çağındaki çocuklarınızı ise roman ve hikayelere yönlendirebilirsiniz.

4-) Hobi Bölümü

Hobi bölümü
Çocuğunuzun Odasını Okul Düzenine Hazırlamanızı Sağlayacak Ürünler

Çocuğunuzun odasında bir hobi bölümü oluşturmak istiyorsanız odanın boyutunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Eğer oda küçük ise biraz daha küçük ürünler seçerek daha fazla ürünü bir araya getirebilirsiniz; odanız büyük ise odada farklı alanlar yaratmak çok daha kolay olacaktır. Çocuğunuz için, okuldan ve derslerden geriye kalan zamanda keyifle vakit geçireceği bir ortam oluşturmak istiyorsanız hobi bölümü oluşturabilirsiniz. Odanın hobi bölümünde onun rahatça oturabileceği bir armut koltuk tercih edebilirsiniz. Ayrıca resim yapabileceği ya da bir şeyler oluşturabileceği küçük bir masa ya da müziği hobi olarak hayatına dahil etmek istiyorsanız gitar, flüt, keman gibi çeşitli enstrümanları hobi köşesinde bulundurabilirsiniz. Ayrıca hobi bölümü içerisine çocuğunuzun zevklerini ve yaşını göz önünde bulundurarak küçük bir ev içi çadır, minder ve yastıklar da yerleştirebilirsiniz.

5-) Rahat Bir Yatak

Karyola
Çocuğunuzun Odasını Okul Düzenine Okul Hazırlamanızı Sağlayacak Ürünler

Rahat bir yatak ve karyola da çocuğunuzun odasını yeni eğitim öğretim dönemine hazırlarken ihtiyacınız olan ürünler arasında yer alıyor. Okulda uzun bir gün geçirdikten sonra bir de evde, çalışma masasında uzun saatler geçirecek olan çocuğunuz, iyi bir uyku uyumalıdır. Özellikle gelişim çağındaki çocuklar için uyku oldukça önemlidir. Ne kadar rahat bir yatak olursa çocuğunuz o kadar iyi uyur. Rahat bir yatakta uyuyup uyanan çocuklar güne daha zinde başlar. Ve bu sayede de okulda geçirdikleri zamandaki verimlilikleri artar.

Bunlar haricinde çocuğunuzun daha iyi bir şekilde ders çalışabilmesi ve uzun süre dikkati dağılmadan ders çalışabilmesi için odasının dağınık olmamasına da özen göstermelisiniz. Zaman zaman çocuğunuz ile birlikte odayı toplayarak onun da bu konuda sorumluluk sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca odasında neye ihtiyaç duyduğunu zaman zaman çocuğunuz ile konuşarak anlayabilirsiniz. Onun sevdiği, ihtiyaç duyduğu ve onu mutlu eden şeyleri de odasına ekleyebilirsiniz. İhtiyaç duyduğu ürünleri belirlemesi ve bunu dile getirmesi yetişkinlik hayatı için pozitif yönde bir gelişme sağlayacaktır.

Ayrıca oda için seçeceğiniz aydınlatma ürünleri de çocuğunuzun çalışma deneyimi için oldukça önemlidir. Bireyin çalıştığı odanın aşırı karanlık ya da aşırı aydınlık olması çalışma verimliliğini etkiler. Ve hatta çalışma süresinde de bu konu etkilidir. Bu yüzden ışıklandırma konusunda da oldukça dikkatli olmalısınız. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz ÇiçekSepeti‘nde çocuğunuzun ihtiyacı olanları da bulabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek bazı yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir