TrendAnne & BebekBebek Sağlığı

Çocukla Yolculuk Yaparken Gerekli Olan Ürünler

Bir yerden bir yere giderken yalnız olmak ve çocukla yola çıkmak arasında çok büyük farklar vardır. Herhangi bir tatil organizasyonu, seyahat ya da küçük bir yolculuk için bile farklı detayları göz önünde bulundurmak gerekir. Bu yüzden çocukla çıkılan bir yolculuk için önceden hazırlanmak önemlidir. Siz de çocuklarınızla birlikte yolculuğa çıkacaksanız çocukla yolculuk için gerekli olan ürünlerden bahsettiğimiz bu yazının detaylarına göz atabilirsiniz!

Çocukla Yolculuk Esnasında Gerekli Olan Ürünler

Çocukla tatil yapmak, diğer tatillerinize göre daha farklı olacaktır. Her ne kadar çocuğun yaşı, yolculukları sevip sevmemesi gibi kriterler etkili olsa da genel olarak belli ölçüde önlemler almanız gerekir. Çocuğunuzun sağlığı, mutluluğu ve sizin de yolculuk esnasındaki huzurun için bu şart diyebiliriz. :) Ama merak etmeyin, çocukları yolculuk esnasında oyalayacak, onlara evde hissettirecek bazı önerilerimiz var!

Bebeğinizi Rahat Ettirecek 9 Bebek Kanguru Modeli

Çocukla Yolculuk Yaparken Gerekli Olan Ürünler!

Çocuklarla birlikte seyahat
Çocuklarla Seyahat Nasıl Yapılır?

Gerekli olan ürünlere geçmeden önce birkaç taktik verelim:

  • İlk olarak, çocuğunuzu tatile çıkmadan önce tatil fikrine alıştırmanız gerekir. Tabii bunun için çocuğunuzun belli bir yaşa gelmiş olması gerektiğini söyleyebiliriz. Çocuğunuz bir anda düzenini bırakıp bir yerden hoşlanmayabilir. Ama onu yavaş yavaş bu konuya alıştırırsanız sizinle fikirlerini bile paylaşabilir. Bunun için bir takvim oluşturabilirsiniz. Bu takvimi de onun sevdiği kahramanlarla donatabilirsiniz. Ayrıca takvim üzerine eğlenceleri, yolcukla ilgili ayrıntıları da ekleyebilirsiniz. Böylece yolculuk, onun için de bilinmez olmaktan uzaklaşır.
  • Tatili planlarken sadece kendinizi değil çocuğunuzu da düşünmeniz gerekir. Onun da eğlenebileceği, oynayabileceği etkinleri mutlaka seyahat planına eklemelisiniz. Böylece hem o mutlu olur hem de siz!
  • Onun sevdiği eşyaları, atıştırmalıkları, yedek kıyafetleri, oyuncakları her zaman yanınızda tutmalısınız. Çocukların ne zaman ne isteyeceği belli olmaz, bu yüzden hazırlı olmanız gerekir.
  • Özellikle uzun yolculuklar biraz daha zorlayıcı olabilir. Bu yüzden yolculuğunuz uzunsa sağlıkla ilgili tedbirlerinizi de elden bırakmayın.

Şimdi gelin, çocukla yolculuk yaparken nelere ihtiyacınız olabilir, yakından bakalım! Ayrıca unutmayın; ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde çocuğunuzla yolculuk yaparken ihtiyacınız olan tüm ürünleri de bulabilirsiniz!

1. Sağlıklı Atıştırmalıkları Yanınızdan Ayırmayın!

Çocukla seyahat ipuçları
Çocukla Seyahat için Öneriler

Atıştırmalıklar, çocukların en sevdiği şeylerden biridir! Biliyorsunuz ki onlara kalsa herhangi bir öğün yerine atıştırmalıkları tercih ederler. Hatta onlar için varsa yoksa atıştırmalık! Bu yüzden yanınızda atıştırmalıklar bulundurmak, işinizi kolaylaştıracak ve onu kontrol etmenizi sağlayacak ürünlerdendir. Tabii bu atıştırmalıkları kullanırken tüm beslenme düzenini bozun demiyoruz ama yolculuk esnasında atıştırmalıklar işinizi görebilir.

Bu atıştırmalıkları seyahate çıkmadan önce evde çocuklarınızla birlikte hazırlayabilirsiniz. Saklama kapları içerisinde atıştırmalıkların tazeliğini uzun süre koruyabilirsiniz. Ayrıca tabii ki su, meyve suyu ve süt gibi onun seveceği şeyleri de yanınızda bulundurmanızda fayda var. Eğer çocuğunuzu hala emziriyorsanız yanınıza emzirme önlüğünü de alabilirsiniz.

Bebek Kahvaltısı Nasıl Hazırlanır?

2. Sevdiği Oyuncakları Yanınıza Alın!

Çocukla seyahat nasıl yapılır
Çocukla Seyahat için İpuçları

Her yaştan çocuk için oyuncak, en önemli konulardan biridir. Çocuklar, oyuncaklarıyla farklı bir bağ kurarlar. Bu yüzden uyurken, yürürken ya da seyahat ederken en sevdikleri oyuncağın yanlarında olmasını isterler. Onun en sevdiği oyuncağı çantanıza koyarak yolculuk esnasında çocuğunuzun uzun süre oyalanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece yoldayken sürekli size seslenmez, bir süre kendi kendine oyun oynar.

3. Tuvalet İhtiyacı ve Hastalıklara Karşı Tedbirli Olun!

Çocuklarla yolculuk
Çocuklarla Yolculuk Yaparken İhtiyaç Duyacağınız Ürünler

Çocuklar için tuvalet ihtiyacı, büyüklere göre daha farklıdır. Bu aşamada, çocuğunuzun yaşına göre yanınızda gerekli eşyaları yedekli şekilde bulundurmanız önemli. Çocuğunuz hala bezleniyorsa küçük bir çanta içinde yedek bez, ıslak mendil, alt açma örtüsü, yedek alt giysiler hazırlayabilirsiniz. Böylece yolculuk boyunca ihtiyacınız oldukça bebeğinizin bezini değiştirebilirsiniz. Çocuğunuz tuvalet eğitimi alma aşamasındaysa yine yanınızda yedek bez ve giysi bulundurabilirsiniz. Böylece olası durumlarla karşılaştığınızda çözümsüz kalmazsınız. Ayrıca portatif tuvaletleri de yolculuklarda yanınıza alabilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz çok sıkıştığında ve kullanabileceğiniz bir tuvalet olmadığında da onun tuvalet ihtiyacını giderebilirsiniz. Ayrıca son olarak, çocukları uzun yol tutması ihtimaline karşı temiz, delik olmayan poşet ve kapları yanınızda bulundurabilirsiniz.

Bebek Arabası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Ürün Önerileri

4. Bebek Koltukları

Çocuklarla yolculuğun ayrıntıları
Çocuklarla Yolculuk Yaparken Dikkat Edebilecekleriniz

Yolculuklar esnasında en önemli şey, çocukların güvenliğidir. Bunun için de çocuğunuzun yaşına, boyuna ve kilosuna uygun ana kucağı oto koltuğu modelleri arasından seçim yapmanız gerekir. Seyahat sırasında oluşabilecek herhangi bir sert fren esnasında çocuğunuz oto koltuğunda olduğunda daha güvende olur. Hem bebeğiniz uyanıkken hem de uyuyorken size kolaylık sağlayan oto koltuklarını mutlaka seyahatlerde kullanmalısınız. Çocuk koltuğu olmadan yapacağınız seyahatler çocuğunuz için uygun olmayacağı gibi çocuğunuzda travmalar oluşmasına da sebep olabilir.

Son olarak hem yetişkinler için hem de çocuklar için kullanabileceğiniz acil durum kitlerini yanınızdan ayırmayın. Ateş düşürücü, yanık kremi, antiseptik solüsyon, yara bandı, ateş ölçer, alerji ilacı gibi ilaç ve eşyaları yanınızda bulundurmanız önemlidir. Çeşitli yolculuk ilk yardım kitleri arasından seçim yapıp arabaya bu kirlerden biri yerleştirebilirsiniz.

Çocukla yolculuk yapmak aslında düşündüğünüzden çok daha kolay diyebiliriz. Her ne kadar kulağa çok zor gibi gelse de bu yolculuğa onunla çıktığınızda siz de çok mutlu olacaksınız. Ayrıca tatilin keyfini çocuklarınızla çıkardığınızda her tatili iple çekeceğinize eminiz! Tatile çıkarken, yolculuk yaparken ya da herhangi bir şeye ihtiyacınız olduğunda unutmayın; ÇiçekSepeti her zaman yanınızda!

Yeni Anneler İçin Doğumdan Önce Mutlaka Olması Gereken 7 Ürün

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir