Hediye Önerileri

Çocuklar için Sömestir Tatili Hediyeleri

Bu sefer zil, tatil için çalıyor! 2021-2022 eğitim öğretim yılı, 21 Ocak Cuma günü sona eriyor ve çocuklar, 4 Şubat’a kadar tatil yapıyor! Tabii ara dönemde aldıkları karnelerin yanında da birer hediye bekliyorlar! Biz de biricik çocuklarınızı mutlu etmeniz için sömestir tatili hediyeleri arasından bir liste hazırladık. Gelin, birbirinden güzel karne hediyeleri neler, yakından bakalım!

Okullar ne zaman kapanıyor? Karneler ne zaman alınıyor? Yeni dönem ne zaman başlayacak? gibi sorular hem çocukların hem de velilerin sık sık sorduğu sorulardan birkaçı. 2022 sömestir tatili, 21 Ocak’ta başlayıp 4 Şubat’a kadar devam ediyor. Bu dönem, çocukların hem dinlenmesini hem de yeni bir döneme hazırlanmasını sağlayan bir dönem. Siz de çocuklarınızı motive etmek, güzel bir karneyi ödüllendirmek için onlara hediyeler alabilirsiniz. Her bütçeye ve çocuğa uygun, farklı hediye seçeneklerini ÇiçekSepeti‘nde keşfedebilirsiniz!


Sömestirde Evde Yapabileceğiniz Etkinlikler

assorted-color pencil

Sömestir Tatili Hediyeleri

1-) Kutu Oyunları

Hasbro Monopoly Türkiye Kutu Oyunu
Çocuklar için Karne Hediyeleri, Monopoly Türkiye Kutu Oyunu

Çocuklar için tatilde tercih edebileceğiniz ürünlerden ilki kutu oyunlarıdır. Kutu oyunları çocuklar için de büyükler için de hem eğlendirici hem öğretici oyunlardandır. Çocukların okula ara verdiği bu dönem, okuldan tamamen uzaklaşmaları anlamına gelmemeli. Aksi halde çocuklar tekrar okula uyum sağlamakta zorluk çekebilir. Hem okuldaymış gibi hissedecekleri hem de eğlenecekleri kutu oyunlarını onlar için hediye olarak tercih edebilirsiniz.

 • Kutu oyunları zihinsel gelişime yardımcı olduğu için faydalıdır.
 • Çocukların, okulda öğrendiklerini pratik etmelerini sağlar.
 • Hayal gücünü geliştirir.
 • Ebeveynler ve çocukların bir arada vakit geçirmesini sağlar. Böylece aile ile geçen zaman daha verimli olur.
 • Aile içi iletişimi pekiştirir.
 • Çocukların özgüvenli, başarılı bireyler olmasına yardımcı olur.

Çocuklar için Eğlenceli Oyuncaklar

2-) Kitaplar

Sömestir tatili hediyeleri
Çocuklar için Sömestir Tatili Hediyeleri, En Sevilen Çocuk Maceraları Seti

Kitaplar da çocuklar için tercih edebileceğiniz eğitici hediyelerdendir. Farklı, görülmedik ve yaratıcılıkla dolu dünyaların kapılarını aralayan kitaplar, her yaştan kişi için önemlidir. Kitaplar, ilkokul çağındaki çocukların tatilde okumayı unutmamasına yardımcı olur. Ortaokul ve lisedeki çocukların ise okuma alışkanlığı kazanmasında etkilidir.

 • Kitap okumanın en bilindik faydalarından biri hafızayı güçlendirmesidir.
 • Analitik düşünme yeteneğinin gelişmesini sağladığı için okulda yardımcı olur.
 • Düzenli şekilde kitap okumak bilgi ve kelime dağarcığını geliştirdiği için faydalıdır. Bu durum ayrıca ifade ve iletişim becerilerinin gelişmesini de sağlar.
 • Empati yeteneğinin gelişmesini sağlayan kitaplar aynı zamanda çocukların farklı bakış açıları kazanmasına yardımcı olur.
 • Düzenli şekilde kitap okumak, odaklanma becerisinin güçlenmesini sağlar. Böylece çocukların her alanda odaklanması kolaylaşır.

Çocuklara Okumayı Sevdirecek Çocuk Kitapları

3-) Hobi Ürünleri

Sömestir tatili hediyeleri
Çocuklar için Sömestir Tatili Hediyeleri, Taş Boyama Seti

Hobi ürünleri, çocukların eğlenmesi ve öğrenmesi için tercih edebileceğiniz ürünlerden bir diğeridir. Çocukların el becerilerinin gelişmesini sağlayan bu ürün, ara tatil döneminde oldukça faydalıdır. Çocukların, okula ve eğitime ara verdikleri bu dönemde zihinlerini çalıştırmaları önemlidir. Onlara karne hediyesi olarak ilgilendikleri bir hobiyle ilgili ürün alabilirsiniz. Boyamak için heykeller, yapı maketleri ya da örgü standları gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.

 • Bu tarz ürünler çocukların zihinsel gelişimini desteklediği için tatil dönemlerinde faydalıdır.
 • Zihinsel becerilerin yanı sıra hobi ürünleri el becerilerinin gelişmesine yardımcı olur.
 • Hobiler sayesinde çocukların odaklanma süreleri iyileşir.

Evde Keyifli Vakit Geçirmek İsteyenlere Hobi Önerileri

4-) Müzik Aletleri

Sömestir tatili hediyeleri
Çocuklar için Sömestir Tatili Hediyeleri, Ukulele

Müzik aletleri çocukları eğlendiren hediyelerden biridir. Özellikle küçük yaşlar müzik aletleri ile ilgilenen çocuklar, en iyi etkiyi alır. Çocukların gelişimi için faydalı olan müzik aletlerini onlar için hediye olarak tercih edebilirsiniz. Böylece hem gelişimlerine katkıda bulunabilirsiniz hem de bir hobiye yönlenmelerine yardımcı olursunuz. Gitaryaylı çalgılarvurmalı çalgılarüflemeli (nefesli) çalgılar gibi farklı müzik aletleri arasından seçim yaparak çocukları yeni hobilere yönlendirebilirsiniz.

 • Çocukların sosyalleşmesi için müzik aletleri oldukça önemlidir. Aynı müzik aletini çalmak isteyen çocuklar çeşitli kurslarda buluşup sosyalleşebilir.
 • Zaman yönetiminin, çalışmanın önemi enstrümanlar ile daha iyi anlaşılır. Çocuklar bir şeyi öğrenmek için emek verip sonuç aldıkça çalışmanın karşılığını öğrenmiş olur.
 • Duygusal dışa vurumda müzik aletleri iyi bir yardımcıdır. Çocukların üzüntü, mutluluk, öfke gibi duyguları müzik aletleri sayesinde dışa vurulur.
 • Müzik aletleri aynı zamanda stresi azaltır. Ara tatilde zihinlerinin sakinleşmesi için müzik aletlerini kullanabilirler.

Çocuklar için (Öğrenmesi Kolay) Enstrüman Önerileri

Okul Öncesi Çocuklar için Eğitici Oyuncaklar

5-) Elektronik Ürünler

Sömestir tatili hediyeleri
Çocuklar için Karne Hediyeleri, Asus Zenpad

Elektronik ürünler, çocukların en çok seveceği ürünler arasında yer alır. Özellikle Koronavirüs hayatımıza dahil olduğundan beri teknolojik aletlere olan ihtiyacın arttığını söyleyebiliriz. Okullarda, iş yaşamında ve hayatın her anında teknolojik ürünlerin önemi giderek arttı. Çocukların eğitim hayatı için de özellikle bilgisayar ve tabletler son derece önemli oldu. Çocuklar için tercih edebileceğiniz elektronik ürünler arasında  Bilgisayar-Tablet çeşitleri, Cep telefonu-aksesuar modeller, Fotoğraf makinesi-kamera modelleri ve Video Oyun & Konsol çeşitleri yer alıyor. Eğitim hayatlarına destek olmak için bilgisayar ve tabletleri; onu farklı hobilere yöneltmek için fotoğraf makinesi ve kameraları; eğlenmesi için video oyun ve konsol çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Tüm çocuklar mutlu edecek karne hediyelerini ÇiçekSepeti‘nde bulabilirsiniz. Çeşitli oyuncaklar, hobi ürünleri, enstrümanlar ve çok daha fazlasını online olarak keşfedebilirsiniz. Ayrıca farklı ödeme seçenekleri ve teslimat imkanlarıyla ÇiçekSepeti’nden alışveriş yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz!

Çocuklar için Birbirinden Güzel Karne Hediyeleri!

Çocuklar İçin Hediye Seçimi

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir