Anne & BebekTrend

Son Dönemde Çocukların Favorisi Oyuncaklar

Çocuklar, oyun oynamayı genellikle çok sever. Onlar için oyuncak seçerken onların sevecekleri oyuncakları bulmaya özen gösterebilirsiniz. Böylece çok daha uzun süre aynı oyuncak ile mutlu şekilde oynamaları mümkün olur. Bu yüzden, çocukların favorisi oyuncaklar neler, keşfetmek için yazımıza göz atabilirsiniz!

Çocuklar için oyuncak seçimi yaşa göre farklılık gösterse de oyuncaklar onları her yaşta mutlu ediyor. Onları mutlu edecek, son dönemde çocukların favorisi haline gelen oyuncakları, yazımızda keşfedebilirsiniz!

Miniklerin ve annelerin güzellik dolu dünyasına hoş geldiniz! Bebek bakımından anne şıklığına kadar her şeyi bulabileceğiniz uygulamamızı hemen indirin!
👉 Play Store için tıklayın!
👉 App Store için tıklayın!
Özel indirimlerle dolu bu eşsiz alışveriş deneyimini kaçırmayın. Minikleriniz ve sizin için en iyisini sunuyoruz! 🌟

Çocukların Favorisi Oyuncaklar

Kısaca, yaş gruplarına göre çocuklara oyuncak seçerken nelere dikkat edebilirsiniz ondan da bahsedelim:

  • Yürümeye yeni başlamış çocuklar,kaşif gibidir. Bu yüzden onlara, kendilerine özgü alanları keşfettirecek, onların yeni beceriler geliştirmesini sağlayacak oyuncaklar alabilirsiniz. Ayrıca yürümeye yeni başlayan çocuklar, bir şeyleri parçalara ayırmayı ve bir araya getirmeyi de seviyor diyebiliriz. Bu yüzden onun için “açık uçlu” oyuncaklar tercih edebilirsiniz. Yani hayvanat bahçesi, büyük lego blokları gibi oyuncaklar seçebilirsiniz.
  • Çocuklar için oyuncak seçerken onların sürekli kullanabileceği oyuncaklar seçebilirsiniz. Bu sayede birçok yaşta hala aynı oyuncak ile oyun kurmalarını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hem dev bir oyuncak çöplüğü oluşturmanın önüne geçebilirsiniz hem de oyuncaklarını daha verimli kullanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Çocuklar için el-göz koordinasyonunu ve ince motor becerilerini geliştirebilecekleri oyuncaklar da oldukça faydalıdır. Bu tarz oyuncakları seçerek çocuklarınızın hem eğlenmesini hem de gelişmesini sağlayabilirsiniz.

Şimdi, oyuncak önerilerine geçebilirizi!

Ahşap Labirent

Çocuklar için hem eğitici hem de eğlendirici oyuncaklardan biri ahşap labirent oyuncaktır. Zeka geliştirme özelliği ile de ön planda olan ahşap labirent, çocukların eğlenirken öğrenmesini sağlamada etkilidir. Ahşap labirent oyuncak, çocukların; düşünme ve görme yeteneğini geliştirir, el becerilerini arttırır, ince motor becerilerinin gelişimini destekler. Ayrıca ahşabı temizlemek çok daha kolaydır. Bu sayede, çocuklarınız oyuncaklarını kirlettiğinde bile oyuncağı kolayca temizleyebilirsiniz. Çocukların keyifle oynadığı ahşap labirenti çocuklarınızın oyuncakları arasına ekleyebilirsiniz.

Ksilofon

Çocuklarınızın Gelişiminde Etkili Samtoys Ahşap 8 notalı Ksilofon

Çocukların müzik ile uğraşması, özellikle küçük yaşlarda oldukça önemlidir. Ksilofon,hoş melodisiyle çocukların duyu gelişimine katkıda bulunurken onun fiziksel becerilenin gelişmesine de katkıda bulunuyor. Küçük sopaları tutmak, tuşlara vurmak, çıkan sesleri fark etmek… Tüm bunlar oldukça önemli. Ayrıca ksilofonda genellikle pek çok renk bir arada. Bu sayede çocukların renkleri öğrenmesi de mümkün.

Kutu Oyunları

Biraz daha büyük çocukların en sevdiği oyunlardan biri Uno’dur. Kart çekmek, renkleri rakamlarla eşleştirmek, bonus kartları kullanmak… Çeşitli eğlenceleri vardır Uno’nun. Çocukların, arkadaşları ile de oynayabileceği Uno, onların sosyalleşmesine de yarımdı olur. En güzel aile saatlerinizi, çocuklarınızın eğlence saatlerini Uno ile renklendirebilirsiniz!

Lego

Çocuklar için legolar, hem eğlenceli hem de öğretici oyuncaklar arasında yer alır. Çocuklarınızın sevdiği legoları satın alabileceğiniz gibi büyük bir lego kutusu alarak onun, hayal gücünü kullanmasını da sağlayabilirsiniz. Legoların çocuklar için pek çok yararı vardır: Çocukların el-göz koordinasyonunu geliştirmede etkilidir. Konsantrasyonun toplanmasın sağlar. Renklerin, parçaların birleşmesinde çocukların gelişmesini sağlar. Siz de farklı legoları Çiçeksepeti’ne keşfedip çocuklarınıza hediye edebilirsiniz!

Tangram

Son Dönemin Favorisi Oyuncaklar Dede Kutulu Tangram 28 Parça

Zeka geliştirici oyuncaklardan bir diğeri tangramdır. Oyununda içindeki tasarıma kartına bakarak ya da zihin gücünü kullanarak farklı şekiller yapılmasını sağlar. Çocukların el becerilerinin gelişmesinde ve problem çöme yeteneklerinin gelişmesinde bu oyuncak etkilidir. Özellikle okul öncesi eğitimde bu tarz oyuncakları tercih edebilirsiniz.

Yukarıda saydığımız oyuncaklar hem çocuklarınızın eğlenmesini sağlayacak hem de onların gelişimine katkıda bulunacak oyuncaklardır. Siz de çocuklarınız için onları mutlu eden, sevecekleri oyuncakları Çiçeksepeti’nde keşfedebilirsiniz. Son dönemin popüler oyuncaklarını onlar için online olarak satın alabilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir