Trend

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkusunu Artıracak Ürünler

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun! Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilan edildiği tarih olan 29 Ekim her yıl büyük coşku ve sevinçle kutlanmaktadır. Bu yazımızda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu artıracak ürünlerden bahsedeceğiz.

29 Ekim 2020 tarihi itibariyle Cumhuriyetin kuruluşunun 97. Yılını kutlayacağız. Bu özel günü Mustafa Kemal Atatürk, gelecek nesillere bir armağan ve miras olarak bırakmıştır. Cumhuriyet bayramı; toplumun birlik ve beraberliğini, bağımsızlık ve özgürlüğünü simgelemekte ve her yıl büyük bir sevinç ve coşkuyla kutlanmaktadır. Bu sene perşembe gününe denk gelen Cumhuriyet Bayramı coşkusunu artıracak ve çocuklar başta olmak üzere herkesi mutlu edecek ürünler için hazır olun! Ama önce kısaca Cumhuriyet Bayramı tarihinden bahsedelim:

29 Ekim 1923 Cumhuriyetin İlanı ve Cumhuriyet Bayramı
Cumhuriyetin ilanı

Türkiye Cumhuriyeti’nin özgürlük ve bağımsızlığını simgeleyen Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923 yılında devletin yönetim şeklini Cumhuriyet rejimi olarak ilan ettiği tarihtir. Bu tarihin biraz öncesine gidersek Mustafa Kemal Atatürk, “Ya istiklal, ya ölüm.” diyerek 23 Nisan 1920 tarihinde TBMM’yi açmıştır. Meclis ilanından sonra harekete geçen Türk ordusu, İnönü Savaşları, Sakarya Meydan Muharebesi ve Başkomutan Meydan Muharebesi’nde zaferler elde etmiştir.

Görsel kaynak: Pinterest

Ardından imzalanan Lozan Barış Antlaşması ile beraber tüm dünya Türkiye’nin bağımsız ve özgür bir Türk Devleti olduğunu tanımıştır. Kendi kaderini kendi eline alan Türk Devleti, 29 Ekim 1923 yılında devletin resmi yönetim şeklinin Cumhuriyet olduğunu tüm dünyaya ilan etmiş ve meclis 2 Şubat 1925 yılında toplanarak bu milli günün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir.

“Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizlersiniz.”

Mustafa Kemal Atatürk

Bu özel günün coşkusunu ve sevincini sevdiklerinizle paylaşmanızı sağlayacak ve sizi de mutlu edecek ürün önerilerimiz:

Kırmızı Bayrak Baskılı Sweat

Cumhuriyet Bayramı coşkusunu günün ilk saatlerinden itibaren yaşamak için Bayrak Baskılı Sweat oldukça doğru bir seçim olacaktır. Gün boyu tüm etkinlik ve faaliyetlerde bu özel günün anısı bayrak simgesiyle üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Bayrak baskılı sweat
Türk Bayraklı Pelerin
Türk bayraklı pelerin

Tüm bayramlarda olduğu gibi bayramın tadını yine çocuklar çıkarsın! Cumhuriyet Bayramı coşkusunu yaşarken çocukları mutlu edecek bir hediye; Türk bayraklı pelerin. Bu pelerini gün boyu üzerlerinden çıkarmayacaklarına eminiz. ;)

Gümüş Bayrak Tutan Çocuklar Kolye

Cumhuriyet bayramında hem şık hem de oldukça anlamlı bir aksesuar takmaya ne dersiniz? Bayrak Tutan Çocuklar Kolye şık bayram kombininizi tamamlarken aynı zamanda günün anlam ve önemini yansıtan bir stil oluşturmanıza yardımcı olacak.

Not: Kolye 925 ayar gümüşten imal edilmiştir ve gümüş üzerine rodyum kaplama yapılmıştır. Rodyum kaplama yapılan gümüş kolye modelleri parlaklığını uzun süre muhafaza etmektedir.

Bayrak kolye
Bayrak Rozet
Bayrak rozet

Bayram coşkusunu gün boyu etkinlik ve faaliyetlerde yaşarken aynı zamanda şık bir aksesuar ile günün anlam ve önemini yansıtmak isteyenlere Bayrak Rozet ya da Atatürk Rozeti harika bir hediye olacaktır. İster kendiniz sipariş edebilir isterseniz de sevdiklerinize bu özel rozet sayesinde güzel bir jest yapabilirsiniz.

50’li Türk Bayrağı

Bayraksız bayram kutlaması olmaz! Cumhuriyet Bayramı coşkusunu tüm sevdiklerinizle doyasıya yaşamanız için 50’li Türk Bayrağı sizleri bekliyor.

Türk bayrağı
5 Parçalı Atatürk ve Bayrak Tablo
Atatürk ve bayrak tablo

Evinizin ya da ofisinizin duvarlarında kullanabileceğiniz veya sevdiklerinize Cumhuriyet Bayramı hediyesi olarak gönderebileceğiniz 5 parçalı tablo ile bayram kutlamasını şık bir jeste dönüştürebilirsiniz.

Türk Bayraklı Seramik Kupa Bardak

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına gitmeden sıcacık bir kahve içmek istediğinizde veya kutlamalar sonrası sevdiklerinizle sohbet ederken günün anlam ve önemine uygun kupa bardaklar kullanabilirsiniz. Ayrıca seramik malzemeden üretilen Türk Bayraklı kupayı farklı ve hoş bir bayram hediyesi olarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Unutmayın ki bayram mutluluğu paylaştıkça artar. :)

Türk bayraklı kupa
Atatürk ve Bayrak Saatli Tablo 
Atatürk ve bayrak saatli tablo

Cumhuriyet Bayramı oldukça özel bir gündür. Fakat siz bu günü sevdikleriniz veya kendiniz için çok daha özel bir hale getirebilirsiniz. Nasıl mı? Yaşam alanlarınızın en güzel yerinde sergileyebileceğiniz Atatürk ve Bayrak Saatli Tablo sayesinde bu bayram unutulmazlar arasındaki yerini alacak.

Not: Bu özel ürünü sevdiklerinize hediye ederken bayram mesajınızı eklemeyi unutmayın.

Türk Bayraklı Yıkanabilir Siyah Maske

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi nedeniyle maskesiz dışarıya çıkmak oldukça tehlikeli. Scuba kumaştan üretilen Türk Bayraklı yıkanabilir maske; nefes alabilen yapısıyla bayram coşkusunu yaşarken hem önleminizi almanızı sağlayacak hem de bayram ruhunu yansıtmanıza yardımcı olacak.

Yıkanabilir maske
Nutuk Söylev
Nutuk kitap

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’e geçişi, kurtuluş ve kuruluşu anlattığı eseri Nutuk, Cumhuriyet Bayramı özelinde en güzel hediyelerden birisi olacaktır. Atatürk’ü daha iyi anlamak ve yapmak istediklerini kavrayabilmek için oldukça önemli olan bu eseri sevdikleriniz veya kendiniz için hemen sipariş edebilirsiniz.  

Bayrak Nakışlı Şapka

Bayrak sevgisini kıyafet ve aksesuarlarında da hissettirmeyi sevenler için Bayrak Nakışlı Şapka sadece bayram günlerinde değil, her zaman şık bir seçim olacaktır.

Bayrak nakışlı şapka
Atatürk & Bayrak Termos Bardak
Atatürk & Bayrak termos

Sıra geldi son ürün önerimize; Atatürk & Bayrak Termos Bardak. Bu özel tasarlanan ürünü ister sevdikleriniz isterseniz de kendiniz için sipariş ederek bayram sevincine şık bir ekleme yapabilirsiniz.

Cumhuriyet bayramı coşkusunu doyasıya yaşamanızı sağlayacak tüm ürünler ÇiçekSepeti‘nde VarVar! Herkese iyi bayramlar dileriz. :)

İlginizi çekebilecek diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir